Jakub.P   08-10-2012, 22:24
#1
Info ze strony Mazovia MTB:
Cytat:Jeżeli myślicie, że w najbliższą niedzielę wszystko się skończyło, to ogłaszam ze nie! Zapraszamy Was do Kazimierza Dolnego na epilog. Epilog w formie rajdu, a nie maratonu jak dotychczas.

Proponujemy wszystkim zmęczonym tegorocznymi startami maratończykom, chwilę wytchnienia i relaksu w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą. Tego dnia, po rajdzie rowerowym będzie czas na podsumowanie sezonu i propozycje, co warto będzie zrobić w przyszłym sezonie.

Przedstawimy także wstępny projekt kalendarza na przyszły rok i zdradzimy jakie nowe miejscówki na nas czekają.

Zapraszamy więc nad Wisłę do Kazimierskiego Parku Krajobrazowego, który znany jest z pięknych wąwozów i jarów, doskonale nadających się do MTB.

Czekają nas trzy oznakowane trasy rajdu 15 km, 25 km i 50 km.

Cezary Zamana, tym razem bez obowiązków organizacyjnych, będzie do dyspozycji i odpowie na wszystkie pytania uczestników.

Info ze strony Kazimierza:
Cytat:ezon letni 2012 możemy chyba uznać za zakończony. Żegnać należy powoli także tegoroczny sezon rowerowy. Jednak dla wszystkich miłośników dwóch kółek, mamy dobrą wiadomość – w najbliższy weekend w Kazimierzu Dolnym odbędzie się rajd rowerowy.

Lato 2012 już za nami. I choć na razie pogoda dopisuje, nieubłagalnie zbliża się zima. A co za tym idzie, większość z nas musi pożegnać się z rowerami. Jednak mamy dobrą wiadomość dla wszystkich miłośników dwóch kółek. Już w najbliższą niedzielę w Kazimierzu Dolnym odbędzie się rajd rowerowy.


Organizatorem i pomysłodawcą imprezy jest polski kolarz szosowy, były reprezentant kraju, Mistrz Polski i zwycięzca Tour de Pologne w 2003 roku oraz organizator wyścigów Mazovia MTB - Cezary Zamana.
Start imprezy planowany jest 14 października, w niedzielę o godzinie 11.00 na rynku w Kazimierzu Dolnym. W rajdzie może wziąć udział każdy, bez względu na wiek czy predyspozycje. Wystarczy mieć rower. Przewiduje się trzy dystanse: 15, 25 i 50 km, przy czym każdy z nich będzie oznakowany innym kolorem.

- Jako organizatorzy pragniemy zaznaczyć, że jest to rajd rowerowy, czyli nie ścigamy się i nie współzawodniczmy bezpośrednio – mówi Cezary Zamana. – Każdy będzie mógł jechać swoim tempem, jedni szybciej, inni wolniej. Warto wspomnieć również o tym, że podczas rajdu każdy uczestnik będzie mógł zobaczyć trasy, które już są częściowo zaprojektowane w Kazimierskim Parku Krajobrazowym.

Jak tłumaczy organizator, trasa najkrótsza przeznaczona jest dla amatorów, natomiast najdłuższa – dla rowerzystów wprawionych. Tak więc każdy roweromaniak powinien znaleźć coś dla siebie. Co zrobić, by móc wziąć udział w rajdzie? Wystarczy zgłosić się przed startem do organizatorów, no i oczywiście mieć sprawny pojazd. Cezary Zamana oferuje swoją pomoc i doradztwo.

- Po rajdzie odbędzie się spotkanie, podczas którego będziemy rozmawiać, dokonywać pewnych podsumowań i ustalać kalendarz imprez na następny rok – zapowiada Cezary Zamana.

Na spotkaniu poruszony zostanie zapewne również temat dotyczący planów organizacji kolejnych wyścigów Mazovia MTB na terenie trójkąta turystycznego Kazimierz Dolny - Nałęczów - Puławy. Wstępnie o tej przyszłorocznej imprezie debatowała już Komisja Edukacji, Kultury, Kultury Fizycznej i Turystyki Rady Miejskiej w Kazimierzu. Ustalono, że dla Miasteczka najlepszym terminem do jej organizacji byłby czas poza pierwszym długim weekendem majowym – czerwiec lub wrzesień. Szczegóły zostaną jednak wypracowane wspólnie z pozostałymi samorządami, na terenie których rozgrywać się będzie impreza.

A tymczasem zapraszamy na rajd.

Zastanawiam się czy się nie wybrać.

Wstawiam to tutaj, bo ani to sportowa ani turystyczna impreza. Jeśli któryś z adminów uzna przenieść niech przenosi do odpowiedniego działu.

Jakub.P
Kolarstwo to jedna z najtrudniejszych dyscyplin sportu. Nawet najgorszy kolarz jest wybitnym sportowcem. - Marco Pantani
KermitOZ   10-10-2012, 20:44
#2
Chętnie się wybiorę, proponuję start o 8 z pętli MPK na Kraśnickiej i taką trasę: Bikemap.
Na miejscu oczywiście 50 Smile Są chętni?

GrzegorzMazur.pl
Go hard or die hard!
XTCuser   14-10-2012, 07:32
#3
Jadę.

[Obrazek: u6148y2012v4.gif]
  
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Made with by Curves UI.