Strony (2):    1 2
Rado   05-06-2014, 10:46
#11
darist napisał(a):michal wolny napisał/a:
Do wzięcia udziału w Kongresie zapraszani są przedstawiciele wszystkich podmiotów mających wpływ na rozwój ruchu rowerowego, tacy jak: reprezentanci samorządów wszystkich szczebli, lokalni politycy, działacze organizacji pozarządowych, eksperci i naukowcy oraz przedstawiciele biznesu rowerowego.

Zatem nie przesadzajcie z tym urzędniczym czasem.

Darku, ale Oni zapewne przyjadą tu w ramach delegacji (przynajmniej pewna część), mnie nikt nie oddeleguje na ten Kongres, więc musiałbym brać urlop Undecided

A na ten objazd, to pewnie będę się pisał, trzeba pokazać się w forumowych koszulkach i zachęcam też innych do tego :-P Będzie to również dobra okazja do zaprezentowania się w nowych koszulkach RL (jeśli dotrą). Pamiętajcie, siła tkwi w kupie ;-)

[Obrazek: button-127-brown.png]
Żadne słowa nie zastąpią czynów...
MindEx   05-06-2014, 20:15
#12
Mariusz ma rację. Działacze z organizacji pozarządowych, działający na rzecz "tematów rowerowych" to ludzie, którzy bardzo często są w tych organizacjach zwyczajnie zatrudnieni.

Nie mówię, że to, co robią, to coś złego, bo oczywiście na pewno wkładają w swoje działania ogrom czasu, pracy i wysiłku, ale najpewniej (przynajmniej w pewnej części) biorą za to pieniądze i uczynili z tego swój sposób na życie. Jeśli takie działania są ich pasją i wpisują się w ich hobby/przekonania, to tylko im pozazdrościć.

Chcę tu zauważyć, że osobiście znam "działaczy" z różnych organizacji, którzy piastują w nich stanowiska prezesów, dyrektorów itp. i biorą pieniądze z - a jakże - projektów unijnych, kasy z naszych podatków itd. Oczywiście większość z nich robi trochę ciekawych rzeczy, ale sporo z tego jest robione niejako "przy okazji" tego, że jeżdżą sobie po świecie, zwiedzają (to się nazywa "wizyty studyjne"), bawią się na różnych imprezach itd., no i oczywiście robią sobie PR, bo w pewnej części ci ludzie to karierowicze polityczni, którzy po prostu chcą mało robiąc dużo zarabiać. To przykre, ale tak jest.

Przepraszam za OT, ale zdaje się on tutaj pasować. Zaznaczę od razu, że daleki jestem od porównywania wspomnianych przeze mnie osobników z działaczami rowerowymi. Nadmieniam tylko, że praca w różnych fundacjach i stowarzyszeniach jest bardzo często całkiem dobrze wynagradzana. A wszyscy, którzy o tym zapominają, powinni wiedzieć, że CZŁONKOWIE RL NIE BIORĄ ZA SWOJE DZIAŁANIA PIENIĘDZY. Więc, żeby te pieniądze zdobyć, muszą pracować. I dlatego mało kto z nas może sobie pozwolić na to, by się wybrać na taki kongres, czy inne spotkania organizowane w godzinach pracy większości ludzi.

pzdr.
michal wolny   14-06-2014, 18:31
#13
Obiecana trasa przejazdu rowerowego po Lublinie z atrakcjami Smile
zaplanowany głównie dla przyjezdnych do Lublina z całego kraju osób z sieci "Miasta dla Rowerów" http://miastadlarowerow.pl , oczywiście każdy może dołączyć - gorąco zapraszamy wszystkich.
start: po godz. 17tej, możliwe małe opóźnienie, 15-20 min.
Spotykamy się przed Za\Targiem
- budynek dawnego żłobka, za budynkiem Targów Lublin, na przeciwko Szkoły Podstawowej nr 20.

Za\\Targ (al. Piłsudskiego 17) - Krochmalna (pasy rowerowe) - Jana Pawła II (Park Czuby) - Filaretów (podpórki rowerowe, dupna detekcja i włączenia z/w jezdnię) - Sowińskiego - Poniatowskiego - Smorawińskiego (węzeł) - Kurantowa - Koncertowa (pasy rowerowe) - Harnasie - Wojtasa ("polska myśl rowerowa") - Szeligowskiego - Chodźki (zadaszone parkingi rowerowe) - Smorawińskiego - Popiełuszki - Ogród Saski (organizacja ruchu rowerowego jako fajny kompromis wobec perspektywy zakazu ruchu w ogóle) - Krakowskie Przedmieście - Kozia (kontraruch T-22) - Lubartowska - Kowalska - Pl Zamkowy - ciąg z C-16+T-22 - Unii Lubelskiej - Most Kultury - Za\\Targ Piłsudskiego 17.

W poniedziałek o 19tej - zapraszamy Was po Kongresie na nieformalne spotkanie w Browarze Grodzka 15 na rozmowy o tym jak możemy współpracować lepiej dla zrównoważonego transportu u nas w regionie.
Do zobaczenia
michał

www.miastaDlaRowerow.pl - sieć "Miasta dla Rowerów"
www.LublinRowerem.pl - Porozumienie Rowerowe
Rado   15-06-2014, 17:16
#14
Jednak nie zdążę wrócić z Lbn :-(
Szerokości !

[Obrazek: button-127-brown.png]
Żadne słowa nie zastąpią czynów...
michal wolny   15-06-2014, 23:12
#15
Przejazd b.udany, obróciliśmy całą trasę w 2 godziny.
Zapraszamy w poniedziałek o 19tej do Browaru Grodzka 15 na spotkanie w rowerowym gronie, będą ludzie z całego kraju, m.in. Warszawska Masa Krytyczna, Kraków Miastem Rowerów, Poznań, Radom, Gdańsk, Rowerowy Szczecin, Rowerowy Toruń, Rowerowy Wrocław, Rowerowy Białystok, Bydgoszcz Rowerowa, Rowerowa Łódź - nie powinno w tym zestawie też zabraknąć Rowerowego Lublina Smile

www.miastaDlaRowerow.pl - sieć "Miasta dla Rowerów"
www.LublinRowerem.pl - Porozumienie Rowerowe
Aleksander W   20-06-2014, 22:41
#17
Relacja z Kongresu i prezentacje do pobrania:

http://www.lublinrowerem.pl/2014/06/ii- ... ego-w.html

Pozdrawiam
Aleksander Wiącek
Aleksander W   22-06-2014, 00:39
#18
Objazd po infrze Lublina dla przedstawicieli "Miast dla Rowerów" - zdjęcia:
http://www.lublinrowerem.pl/2014/06/spo ... row-w.html

Pozdrawiam
Aleksander Wiącek
Strony (2):    1 2
  
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Made with by Curves UI.