Komes   20-08-2016, 08:47
#1
W ramach Budżetu Obywatelskiego wyremontowano na Czubach na oś. Ruta i Skarpa ciąg pieszy. Pięknie to wygląda, wydzielony pas z jaśniejszej kostki dla pieszych i ciemniejszej, gładkiej prawdopodobnie dla rowerzystów. Piszę "prawdopodobnie" bo żadnego oznakowania że to ścieżka rowerowa nie ma w związku z tym pełno na niej pieszych. Wysłałem maila do SM Czuby czy coś zamierzają z tym zrobić, odesłano mnie do ZDiM w Lublinie. Na wysłanego maila do ZDiM odpisano po 2,5 m-cu, treść zamieszczam poniżej:

"W odpowiedzi na pismo Wydział Zarządzania Ruchem Zarządu Dróg i Mostów w
Lublinie informuje że przeprowadził rozpoznanie w sprawie zgłoszonych nieprawidłowości. Na podstawie przeprowadzonych czynności stwierdzono że w ostatnim czasie był wykonywany remont istniejącego ciągu pieszego. Projekt był realizowany ze środków Budżetu Obywatelskiego. Z uwagi na zachowanie ładu przestrzennego i jednorodności na analizowanym obszarze, poprzez zachowanie szerokości oraz rodzaj nawierzchni na remontowanym odcinku chodnika został on dostosowany do poprzedniego odcinka. Skutkowało to poszerzeniem oraz zmianą nawierzchni na remontowanym chodniku. Realizacja projektu miała służyć poprawie komfortu poruszania się zarówno pieszych jak i rowerzystów pomimo braku wyznaczonej segregacji ruchu. Wobec powyższego na obecnym etapie nie będziemy wprowadzać zmian w istniejącej organizacji ruchu."


Czyli zostanie jak jest Smile

Ex factis non ex dictis amici pensandi sunt
pecet86   21-08-2016, 09:41
#2
A ja właśnie się pytałem z dla kogo to bo dla rowerzystów raczej nie, sporo schodów po drodze. Jak dla pieszych to mogli dać po całości. Trochę dziwna praktyka.

Chodzi ci o te kawałki
Komes   22-08-2016, 08:30
#3
Tak, w odpowiedzi piszą że chodziło im o poprawienie komfortu poruszania się pieszych i rowerzystów ale co to za komfort skoro z powodu braku oznakowania piesi wchodzą rowerzystom pod koła Smile

Ex factis non ex dictis amici pensandi sunt
darist   22-08-2016, 09:21
#4
(22-08-2016, 08:30)Komes napisał(a): ale co to za komfort skoro z powodu braku oznakowania  piesi wchodzą rowerzystom pod koła Smile

Brak oznakowania = brak Drogi Dla Rowerów. 
Dziwne jest natomiast pismo, które otrzymałeś. 
Przeprowadzili rozpoznanie więc wiedzą, że nie ma żadnych znaków zezwalających na poruszanie się rowerem. 
Czyli jest to typowy chodnik dla pieszych w dwóch odcieniach kostki aby było kolorowo. 
Jak mogą zatem pisać, że: "Realizacja projektu miała służyć poprawie komfortu poruszania się zarówno pieszych jak i rowerzystów"? 
Jeśli projekt faktycznie przewidywał DDR a nie ma oznakowania zgodnego z PORD to znaczy, że projekt nie został właściwie zrealizowany. 

Darek  -  Easy Rider 
DOBRZE, ŻE JESTEŚCIE  Smile 
Komes   22-08-2016, 10:39
#5
W Lublinie chyba funkcjonuje oficer rowerowy, mógłby zająć się tą sprawą..

Ex factis non ex dictis amici pensandi sunt
  
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Made with by Curves UI.