Forum Rowerowy Lublin

Pełna wersja: Pusty obrót korbą - Co to może byc
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Zrobiłem sobie dzis interwał i w pewnym momencie jak zerwałem sie z miejsca cos skoczyło mi z tyłu . Po paru km zauważyłem ze jadąc na luzie czyli jak jestem rozpędzony to chcąc pedałować korby robią jeden lub dwa, lub pól obrotu pustego czyli takiego w którym nie czuje przełożenia pod butem, tylko puste tak jak bym to robił w tył a nie w przód. Zdarza się to praktycznie na wszystkich trybach na niektórych więcej czyli tych 2,3,4 a mniej na 7,8. Nie wiem co jest? Po przyjechaniu do domu sprawdziłem koło wydaje sie być ok. Kaseta także. Nie wiem co to może byc. Jakieś pomysły?
Zapewne bębenek w pieście poszedł (tzw pieski pękły czy coś). Można spróbować to rozebrać, przesmarować itd, ale raczej to nic nie da. Podejrzewam, że czeka Cię kupno nowej piasty i przeplatanie koła (piasta w zależności od jakości będzie swoje kosztować + robocizna ok 25 zł).
Piasta 60 zł , nie ładuje sie w XT chciałem ale po sezonie wymiana napedu mnie czeka na mavic crossride wiec nie ma sensu robic tu i teraz czegoś takiego. Który serwis polecicie do tej roboty?
też to przerabiałem w ubiegłym roku - ale można obejść się bez przeplatania koła Smile wystarczy przełożyć bębenek z nowej piasty Smile
kiedyś widziałem na allegro jak ktoś same bębenki sprzedawał, więc możesz poszukać, może coś znajdziesz ;-)
bartek napisał(a):można obejść się bez przeplatania koła Smile wystarczy przełożyć bębenek z nowej piasty Smile
Jasne, ale właśnie o to chodzi, że normalnie samych bębenków nikt nie sprzedaje, więc zostaje kupno całej piasty.

Idź z tym do Tuory, albo do Centrali Rowerowej.

pOZBig Grinrower
Grzesiek
Ulicami prosze;p Piasta XT z allegro , bo w lbn pewnie drogo maja...
Tuora - ul. Cyrulicza (boczna Lubartowskiej)
Centrala - ul. Graniczna (boczna Narutowicza)

Jak chcesz dokładnie wiedzieć to już najlepiej na mapie sprawdź Smile

O piastę zapytaj u Witeski (ul. Peowiaków), może akurat ma na sklepie, a ceny ma dobre Smile

pOZBig Grinrower
Grzesiek
No to wiem jużSmile Ale miałem składać koło po sezonie tj mavic xm 317 disc z XT lub komplecik mavic crossride. A teraz pytanie bo z tego sie orientuje zakładając porządna piastę do tyłu muszę pewnie wymienić także szprychy co zwiększa koszt, i zaczyna wchodzi w cene taką iż będe w stanie złożyc nowe koło na jakims tam alexrims...
Jak szprychy masz w porządku, że niepowyginane itd. to nie potrzeba nowych i spokojnie da radę jeździć na tych co masz. Jak będziesz kupował jakąś profi obręcz i będziesz jeszcze miał ochotę dorzucić drogie szprychy to zainwestujesz. Póki co nie ma takiej potrzeby Smile
Stron: 1 2