Forum Rowerowy Lublin

Pełna wersja: Opony do górala na szose?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7
Jakie byście polecili oponki na asfalt do górala? Myślę nad jakimiś 1.5 bo te powinny spokojnie pasować do obręczy. Kiedyś kupiłem jakieś tanie 1.5 ale były chyba zrobione z kaloszy, bo przyczepność miały bardzo znikomą (na asfalcie). Do tego zakładanie i ściąganie ich to był niezły horror, za każdym razem gdy je zakładałem/zdejmowałem to marzyłem o tytanowych łyżkach i modliłem się aby te plastikowe nie pękły :|
Tak więc szukam jakiś w miarę tanich, ładnie toczących się i dobrze trzymających asfaltu opon (jak by do tego były lekkie to już całkiem wypas ;-)). Jeśli by były dobrej jakości to byłbym w stanie zaakceptować cenę 50zł za sztukę.
Co polecacie?
Podłączam się do pytania z tym że ja szukam opon nadających się głównie na szosę ale aby po terenie też dało się jeździć z w miarę przyzwoitą przyczepnością :-)
holden napisał(a):Tak więc szukam jakiś w miarę tanich, ładnie toczących się i dobrze trzymających asfaltu opon (jak by do tego były lekkie to już całkiem wypas ;-)). Jeśli by były dobrej jakości to byłbym w stanie zaakceptować cenę 50zł za sztukę.
Co polecacie?
Panie takie rzeczy to tylko w erze :-D
A tak na serio to z czystym sumieniem mogę polecić schwalbe marathon cross. Jeżdżę na niej już z 8kkm i sprawuje się dobrze. Po 7.5kkm złapałem pierwszego kapcia. Niestety na 26" są tylko szerokie no i cena. Tańsze są Land Cruiser też ze stajni schwalbe, ale też szerokie no i niestety ich nie sprawdziłem. Proponuję przeszukać archiwum precla. Tam swego czasu dużo o temacie opon było.
no jeśli 1,5 to ja polecam takie jak mam, czyli CST, jeśli chodzi o zakładanie to na początku trochę ciężko ale jak się technikę opanuje to już jest luz... z przyczepnością nie ma absolutnie żadnych problemów ani na asfalcie ani w terenie, jeszcze nie udało mi się jej przebić no i cena bardzo przystępna coś w kole 20 zł, kupowałam w wigrusie na energetyków.
http://www.bikeforum.pl/kola-opony-detk ... a-cst.html
W dalszym ciągu podtrzumuję swoja opinię o tym produkcie. Zdaje się, że nawet potaniały. A nasza Truskawkowa koeżanka ma rację- CST ma świetny stosunek ceny do jakości. Polecam :-D
wczoraj postawiłem swoja"kochanke" na CST 26x1.5
wrażenia z jazdy NIESAMOWITE 8-)
koszt wręcz śmieszny 17zł/sztuka :mrgreen:
polecam :lol:
Też je wczoraj kupiłem :-D, zakładają się całkiem dobrze, w porównaniu do poprzednich 1.5 jakie miałem (Rubena chyba) to miód malina ;-). W jeździe ich jeszcze nie testowałem, ale już dzisiaj chyba potne nimi asfalt :mrgreen:
mozna spytac gdzie zakupiliscie te opony(w jakich sklepach???)????
Ja z myślą o 400km w 24h kupiłem dziś CST 26x1,90 - jeździ się super, choć nie sądziłem iż będzie aż tak twardo :-P Opony są dość szerokie, jednak przy sporej masie jeźdźca sprawują się wyśmienicie.
Zakupione w INTISPORT na Bramowej 4 (w poniedziałek ma przyjechać dostawa nowych kapci 8-) )
Ja kupiłem na Energetyków tam gdzie GIANT, jest też baner CST przy bramie.
Dzisiaj przetestowałem i oponki dają radę :-D
Stron: 1 2 3 4 5 6 7