Forum Rowerowy Lublin

Pełna wersja: 25.09.-Masa Krytyczna - PL.Litewski
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17
Było bardzo fajnie, a organizacja naprawdę rewelacja :-) Podziękowania dla wszystkich w kamizelkach - dzięki wam można się było poczuć bezpiecznie w takim peletonie :-)
Tioger napisał(a):No skoro dziś było 150osób to może na wiosnę dopniemy do 200
Da radę i więcej :mrgreen: . Sam wam nagoniłem kilku chęnych, bo zainteresowanie wśród przechodniów było nieziemskie, a do tego nie usłyszałem ani jednego głupiego komentarza :-) . Tyle że ciężko się foci, jak ktoś wisi na karku i zadaje pytanie za pytaniem.
Zauważyliście, że z samochodów też wam machali? Swoją drogą miny niektórzy mieli nieziemskie... :-P
zaworek napisał(a):już nie moge doczekać się zdjęć
Zdjęcia są i to całkiem fajne, bo tym razem fociłem nie na tym, co było pod ręką, ale na normalnym sprzęcie. No, tyle że nie bardzo wypaliło z tym płakatem, bo na tele albo się rozmazał, a jak się nie rozmazał, to dla odmiany jest za ciemny.

Fotek - udanych :mrgreen: - mam aż za dużo, ale jak ktoś chce coś podrzucić (MUSI być autorem - prawa autorskie, co slusznie zauważył Seb), podam e-maila.

Jak już zrobię odsiew i załatwię się ze wszystkim, komu przekazać foty do galerii? Jeszcze dziś powinenem mieć też filmiki.
I gratulacje dla porządkowych; robota pierwsza klasa :-) .
Trochę tylko szkoda, że jednak nie wszyscy mieli światełka...

Były jakieś incydenty na trasie? Z tego co widziałem, był pełny spokój, nawet nikt do klaksonu się nie przylepił, ale też nie byłem z wami na całej trasie, a potrzebna mi ta informacja.
jak tak dalej pójdzie to na którymś rekreacyjnym przejeździe płuca wypluje :mrgreen:
Który to taki rekreacyjny jeździec 35-40 zapodawał :lol:
szosa wokół zalewu szosowym tempem, a o wariatach w lesie nie będę się wypowiadał Confusedhock:
...nio, to teraz masę z września będziemy wspominać i opisywać....do wiosny :mrgreen:
dodam tylko,że przy nawrotce na 1000-lecia mieliśmy sporo szczęścia /"Góra" na Nami czuwa / - tylko peleton zawinął,a za chwilę na sygnale przejechało kilka wozów policyjnych eskortujących jakieś "szyszki" .
Nawet nie chcę myśleć co by było gdyby grupa akurat wjeżdżała,a oni by się pojawili...
zapomniałbym dodać /przepraszam,że nie wcześniej /
podziękowania dla Naszych SUPER Fotografów :mrgreen: -Sylwka i "Mamuta"
Pozdrawiam
Mariusz
Nie będę się powtarzać bo już wszystko napisaliście, ale akcja kamizelkowa była genialna. Mam wrażenie, że większość ludzi na trasie myślała że przejazd jest zorganizowany i w pełni legalny Wink
Na kolejne masy byłoby super, żeby jak najwięcej ludzi je miało, efekt i bezpieczeństwo są nieporównywalnie większe. Do tego jeszcze z jeden-dwa megafony i non stop nawijka, jak rozmawialiśmy z Mariuszem, to taka metoda pozwala nam świetnie budować pozytywne relacje z innymi uczestnikami ruchu.
Mimo takiej masy ludzi przejazd był w miarę sprawny. Dzięki wielkie dla naszych lotnych chłopaków, którzy blokowali skrzyżowania i przez to udawało się bezkolizyjnie przejeżdżać na "wczesnym czerwonym" ;-)
Przy okazji dzięki wielkie za wyrozumiałość, dla kierowców samochodów, którzy zostali wstrzymani, a przypadkiem śledzą to forum :-)
Szczerze mówiąc, mimo wzrostu liczby uczestników za każdym razem, czuję się coraz bardziej bezpiecznie w czasie takich przejazdów. Wszystko idzie w dobrą stronę :-)
Super masa :!: Dzięki wszystkim. Miło było z wami pokręcić się po mieście :-D
Skromnie powiem ze ja takie rekreacyjne tempo rzucilem w Zemborzycach;d
Kolejna porcja FOTEK z MK, tym razem od Pawła vel. mamut77.
No i po wrześniowej Masie Krytycznej :-)
Było naprawdę fajnie i pozytywnie, wszystko wyszło o wiele lepiej niż się spodziewaliśmy ;-)
Sam przejazd, mimo kilku przypadków, że początek czasem nie zgrał się z tyłem, był naprawdę bardzo udany, a i kierowcy samochodów wykazali się bardzo dużą kulturą pozwalając nam przejeżdżać na czerwonych światłach :->
Nie wiem czy został pobity rekord liczby rowerzystów na lubelskiej MK ale wydaje mi się, że tak dużo to nas chyba jeszcze nie było :-D

Trochę statystyk:
Liczba rowerzystów- 146 ale pewnie wszystkich było spokojnie ponad 150
Średnia prędkość - około 13km/h
Czas przejazdu - 1h 20m
Dystans - około 12km

I ode mnie kilka fotek ale większość bardzo kiepsko wyszła:
Fotki

Dzięki wszystkim za przybycie i do następnego :-)
Apeluję ŚWIATEŁKA!
Jechałem na końcu kolumny i naprawdę widać było wiele osób bez oświetlenia.
Tak być nie może, jeżeli ktoś chce być samobójcą to sam, jeśli chce dostać mandat niech idzie na komisariat, ale na Masie, proszę wozić OŚWIETLENIE!

Gratuluję Rekordu :-) We did it!
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17