Forum Rowerowy Lublin
MK 28/05.2010 godz. 18.00 Pl. Litewski - Wersja do druku

+- Forum Rowerowy Lublin (https://forum.rowerowylublin.org)
+-- Dział: Lublin jeździ! (https://forum.rowerowylublin.org/forum-67.html)
+--- Dział: Po mieście (https://forum.rowerowylublin.org/forum-11.html)
+---- Dział: Masa krytyczna (https://forum.rowerowylublin.org/forum-12.html)
+---- Wątek: MK 28/05.2010 godz. 18.00 Pl. Litewski (/thread-1774.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8


Re: MK 28/05.2010 godz. 18.00 Pl. Litewski - PiMi - 28-05-2010

impreza udana
kolumna była baaardzo długa przez co bezpiecznie się jachało w środku - nikt nikomu na koło nie najeżdzał- a klimat był fajny -
kierowca MPK przy leklerku troche nerwowy ;-) ale to rodzynek .
jedna skucha przy placu litewskim [chyba]czarnym kombiakiem przerwał chamsko kolumnę - troche to było niebezpieczne ale nie zdążyłem go poskromić .
mało osób do zabezpieczenia przjazdu przy tak rozciągnietej kolumnie.
przynam ze troche sie zmachałem ;-)) zwłaszcza ze mi się korba pedała odkręciła dwa razy - warto mieć zawsze klucze przy sobie.
lato idzie - fajnie ze ludzie kolorowo przyjeżdzaja na masę. kapelusze etc.
o suuper rower był - poniemiecki wyciągniety ze stodły - kolo mu waliło na boki od krawężnika do krawężnika
trasa świetna długa
tempo własciwe [ szybsze niż zwykle i dobrze]
i dzieci w fotelikach były
i dzieci na rowerach były
i bicykl
i dziewczyn wiele ;-)
i w ogóle pozdrawiam wszystkich ;-)


Re: MK 28/05.2010 godz. 18.00 Pl. Litewski - niunia2101 - 28-05-2010

thoria napisał(a):
nirfAn napisał(a):Masa fajna i bezpieczna (nie licząc tego gościa co sie na Hempla wcisnął)
I dzieciaka na Świętoduskiej, który rzucił w początek peletonu kawałkiem gałęzi ...

I na Zana jeden tez się między nas wcisnął. Tak mu się spieszyło.

http://picasaweb.google.pl/104085320589055431006/MK#

surowe wiec jakość może być nie za rewelka


Re: MK 28/05.2010 godz. 18.00 Pl. Litewski - zaworek - 28-05-2010

PiMi napisał(a):...kierowca MPK przy leklerku troche nerwowy ;-) ale to rodzynek ...

to nie był kierowca mpk tylko z irex-a, nowa firma w lublinie z sosnowca to jeszcze nie znają naszych obyczajów


Re: MK 28/05.2010 godz. 18.00 Pl. Litewski - Tom - 28-05-2010

PiMi napisał(a):mało osób do zabezpieczenia przjazdu przy tak rozciągnietej kolumnie.
przynam ze troche sie zmachałem ;-))

Pomogę następnym razem, dziś chciałem sobie odbić za Europejski Piknik Rowerowy ;-)
Jeśli mnie wzrok nie mylił, to widziałem u Ciebie pewne "cudo" z antenką :mrgreen: więc będzie nam łatwiej panować nad sytuacją.

Jest już artykuł o Masie na portalu lublin.com


Re: MK 28/05.2010 godz. 18.00 Pl. Litewski - thoria - 29-05-2010

Tom napisał(a):Jest już artykuł o Masie na portalu lublin.com

Kawałek z artykułu: "ps. Oczywiście przed Ratuszem nikogo z władz miasta, mimo poinformowania ich o planowanej akcji, nie było. Cóż, w końcu zaczął się już weekend..." Hmm, mam takie niejasne wrażenie, że chyba ktoś tu sensacji szuka...

Z resztą, gość zapytał Pana Prezesa 8-) o co chodzi i pierwsze, o czym Grzesiek mówił (z tego, co podsłuchałam :mrgreenSmile, to nasza chęć propagowania jazdy na rowerze per se. Dopiero jak się zaczął dopytywać, czego oczekujemy od władz, to wspomniane zostało o ścieżkach. Poza tym, nie zebraliśmy się pod Ratuszem, tylko na Pl. Litewskim... i dopiero żeśmy pod Ratusz zajechali byli. A nie dali żadnego zdjęcia z trasy (mogli je wziąć choćby od kogoś z nas). Ktoś sobie pomyśli, że przychodzimy raz w miesiącu o 18 pod Ratusz podnieść swoje rowery i rozchodzimy się spokojnie do domów... Czy ja się czepiam, czy to tak trochę "na odwal" napisane jest? I to ten gość chyba pierwszy poprosił o wspominkę swojego portalu tu... A wyszło, że to oni są tacy git i mają taką moc sprawczą, że nic tylko się na ich łamach lansować :-P Dzifffna ta "relacja".


Re: MK 28/05.2010 godz. 18.00 Pl. Litewski - Tom - 29-05-2010

Proszę mnie nie bić, ja z Nimi nic wspólnego nie mam :-D
Wiedziałem tylko, że tam ma się ukazać coś o Masie i naprawdę niechcący tam wyszperałem, a tu wrzuciłem. No chyba nie do końca zorientowani w temacie, to fakt ;-)


Re: MK 28/05.2010 godz. 18.00 Pl. Litewski - mak - 29-05-2010

Extra było, w ogóle trasa super jeśli chodzi o dst jak i tempo.Bardzo mi sie podobało że było dosyć głośno, niektórzy aż z okien wyglądali Smile
na pewno lepsza niż poprzednia, kto nie był dużo stracił
czekam na następna :mrgreen:


Re: MK 28/05.2010 godz. 18.00 Pl. Litewski - marcin0604 - 29-05-2010

wanderer napisał(a):p.s. marcin trabka kiedys tam do zwrotu Smile
Sorki, ja po prostu zapomniałem od kogo ją pożyczyłem ( Confusedhock: ) i dałem sobie wcisnąc, że ten ktoś od kogo wziąłem trąbkę to pojechał już na chatę. :roll: Trąbka oczywiście do Ciebie wróci :-D
A zauważyliście, że pogoda wyklarowała się na cacy dokładnie na masę?
Warto było przyjechac i zobaczyc znajome paszcze.
Brawa dla kolegi jeżdżącego plecami do kierunku jazdy na starym miejskim no i Przemka za welocyped hehe
No i już wiem jak wyglądasz Niunia ;-)
Pozdrowiom i dzięki za niezłą masę 8-)


Re: MK 28/05.2010 godz. 18.00 Pl. Litewski - erykko - 29-05-2010

zaworek napisał(a):
PiMi napisał(a):...kierowca MPK przy leklerku troche nerwowy ;-) ale to rodzynek ...

to nie był kierowca mpk tylko z irex-a, nowa firma w lublinie z sosnowca to jeszcze nie znają naszych obyczajów

Wyjąłeś mi to z ust, kierowca był z IREX-u i działa podobnie jak MPK na zlecenie ZTM-u.

Masa dosyć fajna, przydałoby się te ulotki rozdawać np. ludziom na deptaku, bo ci którzy przyjechali na MK raczej wiedzą o wszystkim, mają też pojęcie o akcji sprzątania ścieżki rowerowej. Poza tym na ulotkach nie podobał mi się punkt, w którym mowa o przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego (coś tam nawet było o czerwonym świetle), jeśli tego nie robimy to lepiej nie pisaćSmile Może na przyszłość udało by się załatwić kilku policjantów na rowerach i wtedy bylibyśmy całkowicie na prawie i nikt by nie robił problemów. Najlepiej podobał mi się tekst pieszych, było to chyba na Chodźki, jakiś pan słysząc gwizdki powiedział, że my pewnie protestujemy.


Re: MK 28/05.2010 godz. 18.00 Pl. Litewski - PaWeL1656 - 29-05-2010

thaibox napisał(a):PaWeL1656 no bardzo możliwe na kellys jechales tak??

tak na kellys;] z kolegą w żółtej koszulce, jechał za mną Wink