Forum Rowerowy Lublin
[28-08, g.18] Plac litewski - Masa krytyczna - Wersja do druku

+- Forum Rowerowy Lublin (https://forum.rowerowylublin.org)
+-- Dział: Lublin jeździ! (https://forum.rowerowylublin.org/forum-67.html)
+--- Dział: Po mieście (https://forum.rowerowylublin.org/forum-11.html)
+---- Dział: Masa krytyczna (https://forum.rowerowylublin.org/forum-12.html)
+---- Wątek: [28-08, g.18] Plac litewski - Masa krytyczna (/thread-592.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9


Re: [28-08, g.18] Plac litewski - Masa krytyczna - Paweł K. - 28-08-2009

Ta Masa to nie powinna być Krytyczna a Kozacka, bo było kozacko dużo ludzi :mrgreen:


Re: [28-08, g.18] Plac litewski - Masa krytyczna - Jurek S - 28-08-2009

To naprawdę była udana masa. Pod każdym względem. I organizacji, i trasy, i atmosfery. Chociaż wszyscy ją tworzyliśmy to duże brawa dla Grześka (KermitOZ) za przygotowanie i poprowadzenie całości. Padł kolejny rekord frekwencji - 105 osób i jeśli tak dalej pójdzie trzeba będzie zgłaszać do Policji aby zabezpieczała przejazd.
Porobiłem trochę zdjątek, które już ładują się do naszej galerii. Jest na co popatrzeć.


Re: [28-08, g.18] Plac litewski - Masa krytyczna - yorki - 28-08-2009

Ja też wrzucam swoje, (szczerze powiem, że się nie przyłożyłem).
http://picasaweb.google.pl/jerzy.kowal/ ... directlink

A masa była OK!
pozdrawiam
Jerzy


Re: [28-08, g.18] Plac litewski - Masa krytyczna - konfitura - 28-08-2009

To była moja pierwsza masa i jak najbardziej pozytywnie. Trasa świetnie ułożona. Szkoda że spod ratusza musiałem szybko uciekać (na zdjęcie z rowerem w górze się załapałem). Oby tak dalej!


Re: [28-08, g.18] Plac litewski - Masa krytyczna - Monika - 28-08-2009

Jurek S napisał(a):Padł kolejny rekord frekwencji - 105 osób
szkoda tylko, że tak niewiele kobitek - no naliczyłam z 5 chyba Sad

Jurek S napisał(a):To naprawdę była udana masa. Pod każdym względem
całkiem sypamatyczny rowerowy spacer ulicami Lublina z serii kameralnych Smile dzięki ;-)


Re: [28-08, g.18] Plac litewski - Masa krytyczna - elephant - 28-08-2009

Ja swoje zdjęcia zaraz przejrzę i podeślę, szkoda tylko że niedokładnie spojrzałem na mapkę i czekałem na Was przy Głębokiej zamiast przy Obrońców Pokoju :oops: straciłem przez to 4/5 Masy zamiast 1/5 :-(
No ale to mój pierwszy raz na Masie - myślę że teraz już tylko lepiej będzie ;-)
Monika napisał(a):szkoda tylko, że tak niewiele kobitek - no naliczyłam z 5 chyba Sad
Było więcej "kobitek" ;-)


Re: [28-08, g.18] Plac litewski - Masa krytyczna - mamut77 - 28-08-2009

A to fotki ode mnie (pomniejszone, żeby nie zapychać forum). Jest ich oczywiście trochę więcej, bo strzelałem seriami, ale puszczam tylko te, bo wszystkie są podobne. Niestety, trochę się nie popisałem, ale takie są już skutki spontanicznych działań (na Racławickich się nie wyrobiłem, na Głębokiej źle ustawiłem do tego wtrynił mi się autobus - a próbowałem oddać liczebność uczestników - na miasteczku zacięła mi się głowica statywu; ten który wbiegł na górę, pewnie widział, co wyprawiałem z tym draństwem :-P ).

I teraz najważniejsze - jeśli ktoś nie chce tego ewentualnie oglądać w prasie, niech to napisze teraz wyraźnie (jakoś to przeżyję). Tyle że widziałem jeszcze jednego fotografa - choć ciekaw jestem jak mu szło to focenie pod słońce 8-) - więc być może efekty pracy tamtego będziemy oglądać w jakimś Dzienniku czy innym Kurierze.
Jak ktoś by chciał fotki na swój użytek (lub portalu) też niech da znać.

Co do powiadamiania policji, to chyba najwyższy czas przy takiej ilości uczestników. I tak zwracacie uwagę - zauważyłem dziwne zjawisko, mianowicie samochód Żandarmerii pojawił się chwilę przed Masą, zjechał na parking, a ruszył moment po waszym przejeździe. Może przypadek... a może nie. Widziałem też to, co działo się za Masą na Głębokiej i tak sobie myślę, że lepiej by było, gdyby jednak towarzyszył wam jakiś radiowóz.


Re: [28-08, g.18] Plac litewski - Masa krytyczna - mariox - 28-08-2009

Rzeczywiście, było bardzo sympatycznie. Duzo ludzi, fajnie wyglądał cały ten peleton.
Trasa (wraz z pomasowym Tour De Zaleff):
http://infobot.pl/r/1pd4
Dzięki i do następnego razu.


Re: [28-08, g.18] Plac litewski - Masa krytyczna - KermitOZ - 28-08-2009

Dzięki wszystkim za obecność masie Smile Bałem się trochę, że nie podtrzymamy dobrej passy i nie padnie kolejny rekord, ale to co dziś zobaczyłem przeszło moje najśmielsze oczekiwania Big Grin Jednak rowerzyści są w Lublinie i potrafią się zjednoczyć Smile Wielkie brawa Big Grin

Dzięki wszystkim za wzorowy i kulturalny przejazd. Oby taki klimat zawsze towarzyszył Lubelskiej Masie Krytycznej Smile

Dzięki wszystkim, którzy robili zdjęcia i kręcili fimiki: Jurkom, Krzyśkowi i pozostałym Smile

Rezerwy mamy jeszcze bardzo duże, za miesiąc będzie więcej studentów, pozostałych też jakoś skrzykniemy. 105? Mało! 150? Damy radę! Big Grin

pOZBig Grinrower
Grzesiek


Re: [28-08, g.18] Plac litewski - Masa krytyczna - PiotrokeJ - 28-08-2009

Rekordowa Masa Krytyczna, ilość osób wg. mnie naprawdę wielka. Prawie 2 razy więcej niż miesiąc temu. Cóż chcieć więcej, żadnej kolizji, i to jest najważniejsze. Machający piesi, to chyba utkwi mi w pamięci.

Po MK, z kolegami pojechaliśmy Królewską w stronę zalewu, tempo na poczatku drogi rowerowej średnie każdy nadarzał. Za LKJ już przycisnęliśmy i troche się rozerwał peletonik. Na tamie spotkaliśmy, i przejechaliśmy w kupie aż do początku "żwirowej/zimnej" ścieżki rowerowej. Chwila zastanowienia, i podzieliliśmy się na 2 grupy, jedna grupa jechała asfaltem, druga trochę bardziej ekstremalnie przez las. Byłem w grupie "asfaltowej", tempo było chyba lajtowe, każdy nadarzał, może po prostu trafiła się mocna grupa. Spotkaliśmy się na mostku. Po chwili odpoczynku, znowu tymi samymi grupami udaliśmy się na początek drogi rowerowej. Nasza grupa znowu asfalt, grupa druga terenem, koło brzegu zalewu. Gdy się zjednoczyliśmy w kupę udaliśmy się tamę, jedną zwartą grupa.

Grupa A
Ja
Kuba
Bartek
Stonek89
Piotrek

Grupa B
Paweł
Krzysiek
Zebi
Łukasz
Salamandra


Jeśli kogoś pominąłem, przepraszam.

Pozdrawiam
Piotrek.