Forum Rowerowy Lublin
Forma i idea - pomysły dot. MK - Wersja do druku

+- Forum Rowerowy Lublin (https://forum.rowerowylublin.org)
+-- Dział: Lublin jeździ! (https://forum.rowerowylublin.org/forum-67.html)
+--- Dział: Po mieście (https://forum.rowerowylublin.org/forum-11.html)
+---- Dział: Masa krytyczna (https://forum.rowerowylublin.org/forum-12.html)
+---- Wątek: Forma i idea - pomysły dot. MK (/thread-93.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44


Re: Forma i idea - pomysły dot. MK - mamut77 - 29-10-2009

maYkel, tu nie chodzi o poprawność polityczną, tylko o nie wywołwanie negatywnych skojarzeń. Skoro MK jest z założenia pokojowa to chyba nie powinna podsuwać pod nos nikomu zaciśniętej pięści, bo wymowa symbolu jest jednoznaczna - i to obojętnie na ile jest to tradycja. A przeciętny człowiek to taka bestia, która jest podatna na symbole w większym stopniu niż mogłoby się zdawać na pierwszy rzut oka.


Re: Forma i idea - pomysły dot. MK - holden - 29-10-2009

Wydźwięk tego loga (tak gdzieś dawno temu czytałem) jest w stylu "w rowerze/rowerach siła". Poza tym nie jest to pięść skierowana w patrzącego, symbolizuje ona jedynie jakąś jedność grupy rowerzystów.


Re: Forma i idea - pomysły dot. MK - Wawerka - 29-10-2009

maYkel napisał(a):
Wawerka napisał(a):oczywiście że nie należy do stowarzyszenia i nie zauważyłam, żeby ktokolwiek ze stowarzyszenia kiedykolwiek twierdził inaczej
Nikt nie twierdził, ale próba przeforsowania logo stowarzyszenia jako logo MK świadczy o tym aż nadto dobitnie.

MaYkel po to jest właśnie ta dyskusja, żeby ustalić jak ma wyglądać logo na kamizelkach, są różne propozycje, ktoś zaproponował logo RL (bo jest ładne :mrgreenSmile no i tyle, Ty zaproponowałeś inne i coś się z tego wybierze, nie ma sensu się tak bulwersować i posądzać RL o jakieś wredne intencje, nie mamy wrednych intencji, zapewniam :mrgreen:


dobra kończę udzielanie się w tej dyskusji, do zobaczenia na masie, bo z wrażenia chyba aż przyjadę :roll: , tylko proszę mnie nie bić tymi pięściami ;-)


Re: Forma i idea - pomysły dot. MK - KermitOZ - 29-10-2009

holden napisał(a):Wydźwięk tego loga (tak gdzieś dawno temu czytałem) jest w stylu "w rowerze/rowerach siła".
Człowiek na ulicy nie czyta jaki jest wydźwięk tylko widzi i sobie kojarzy. A prędzej sobie takie logo skojarzy źle niż dobrze.

Poza tym sprawa dotyczyła tego co kto chce mieć na kamizelce a nie loga masy krytycznej. Poza tym jak mamy być konsekwentni i trzymać się tego, że masy nikt nie organizuje itd to nie może ona mieć też swojego loga, nie? Big Grin

pOZBig Grinrower
Grzesiek


Re: Forma i idea - pomysły dot. MK - mamut77 - 29-10-2009

holden napisał(a):Wydźwięk tego loga (tak gdzieś dawno temu czytałem) jest w stylu "w rowerze/rowerach siła". Poza tym nie jest to pięść skierowana w patrzącego, symbolizuje ona jedynie jakąś jedność grupy rowerzystów.

No tak. Ja się zgadzam, domyślam się, że twórca/twórcy tego loga chcieli przekazać coś takiego, jak piszesz. Niestety, jednocześnie zaciśnięta pięść w ogólnym odbiorze nie kojarzy się najlepiej. Bardziej kojarzy się z symbolem brutalnej siły niż z jednością.


Re: Forma i idea - pomysły dot. MK - maYkel - 29-10-2009

Konotacje tego symbolu wcale nie są oczywiste na co wskazał już holden, to po pierwsze.

Po drugie żadnej dyskusji nie było - na moje wskazanie o niestosowności używania tego samego symbolu na MK i jako logo stowarzyszenia, szanowny prezes stwierdził że jemu się podoba, i takie właśnie kamizelki będą. Trudno to nazwać dyskusją.

Nie zamierzam walczyć z wiatrakami, ale chcę tylko zwrócić uwagę, że kojarzenie MK z konkretnym stowarzyszeniem to nie jest moim zdaniem (i nie tylko moim) dobry kierunek. MK zawsze była ruchem oddolnym niezwiązanym z żadną odgórną ideologią, partią, stowarzyszeniem. I tak jest na całym świecie, zatem chciałbym aby tak w i u nas pozostało. Was (RL) też to powinno zastanowić choćby z tytułu wątpliwej legalności MK. Opatrując MK waszym logo jesteście w stanie wziąć na siebie ewentualne konsekwencje prawne (w końcu macie osobowość prawną)?


Re: Forma i idea - pomysły dot. MK - Seb - 29-10-2009

Jak już dyskusja na temat loga to warto porównać obydwa
No to jak już w temacie rąk, pieści i kciuków jesteśmy to pewnie wydźwięk czegoś takiego na pewno byłby lepszy:
Kciuk
http://img175.imageshack.us/img175/5830/mk1.jpg
Pieść
http://img526.imageshack.us/img526/5047 ... 00x500.jpg
Pozwoliłem sobie zrobić na szybko logo(to pierwsze), które raczej lepiej się kojarzy i wydaje mi się że jest lepsze od pieści


Re: Forma i idea - pomysły dot. MK - mamut77 - 29-10-2009

Kciuk w górze zdecydowanie bardziej mi się podoba :-)


Re: Forma i idea - pomysły dot. MK - KermitOZ - 29-10-2009

maYkel napisał(a):Konotacje tego symbolu wcale nie są oczywiste
Dokładnie, więc jeśli może się komuś źle kojarzyć to powinniśmy z niego zrezygnować.

maYkel napisał(a):na moje wskazanie o niestosowności używania tego samego symbolu na MK i jako logo stowarzyszenia, szanowny prezes stwierdził że jemu się podoba, i takie właśnie kamizelki będą.
Przejrzyj dokładnie wątek. Z kontekstu mojej wypowiedzi wynika rzeczywiście, że mi się podoba i rzeczywiście, że takie kamizelki będą. Ale napisałem również, że będą też inne, i że każdy sobie kupi taką jaką chce.
maYkel napisał(a):MK zawsze była ruchem oddolnym niezwiązanym z żadną odgórną ideologią, partią, stowarzyszeniem. I tak jest na całym świecie, zatem chciałbym aby tak w i u nas pozostało.
Masz do mnie pretensje, że ludzie kojarzą MK z RL? I co w tym złego? Normalna rzecz, skoro dużo ludzi piszących tu przyjeżdża na masę to ludzie sobie kojarzą z RL. I sztuczne będzie mówienie ludziom, żeby sobie nie kojarzyli. I jeśli ktoś chce mieć kamizelkę z napisem MK i logiem Stowarzyszenia to także nie widzę w tym nic złego.

maYkel napisał(a):Opatrując MK waszym logo jesteście w stanie wziąć na siebie ewentualne konsekwencje prawne (w końcu macie osobowość prawną)?
Ja tam sobie jeżdżę po mieście, a jak ktoś ze mną jedzie to przecież mu nie zabronię Wink (vide jedna z mas w Wawie - przed przyjazdem papieża). Po wielu przemyśleniach uważam, że MK powinna zostać nielegalna. Jak zdanie większości uczestników jest inne to jestem w stanie ją zalegalizować. Tylko nie miej później do mnie pretensji i nie zarzucaj, że MK jest kojarzona z RL.


Re: Forma i idea - pomysły dot. MK - maYkel - 29-10-2009

Cytat:Masz do mnie pretensje, że ludzie kojarzą MK z RL? I sztuczne będzie mówienie ludziom, żeby sobie nie kojarzyli.
Nie mam pretensji - czytaj ze zrozumieniem. Nikogo też nie zamierzam do tego przekonywać. Ale fakty mówią same za siebie - MK istniała bez udziału RL przez 7 lat, a ja odnoszę wrażenie, że chcesz żeby na RL spłynął cały blichtr z faktu że masa się wciąż odbywa. Stąd pomysł na kamizelki jakby nie było semi-oficjalnych porządkowych z logo RL?

Żeby nie było - nie zamierzam odmawiać roli jaką odegrało forum w zwiększeniu frekwencji na Masie i chwała za to, ale...

Cytat:I jeśli ktoś chce mieć kamizelkę z napisem MK i logiem Stowarzyszenia to także nie widzę w tym nic złego.
W takim razie nie powinieneś widzieć nic złego, jeśli ktoś będzie chciał mieć logo z pięścią. Bądź konsekwentny - nie twierdź że "powinniśmy z niego zrezygnować". Zresztą - jacy "my"?