Forum Rowerowy Lublin
Forma i idea - pomysły dot. MK - Wersja do druku

+- Forum Rowerowy Lublin (https://forum.rowerowylublin.org)
+-- Dział: Lublin jeździ! (https://forum.rowerowylublin.org/forum-67.html)
+--- Dział: Po mieście (https://forum.rowerowylublin.org/forum-11.html)
+---- Dział: Masa krytyczna (https://forum.rowerowylublin.org/forum-12.html)
+---- Wątek: Forma i idea - pomysły dot. MK (/thread-93.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44


Re: Forma i idea - pomysły dot. MK - maYkel - 06-04-2010

Zgadzam się z grześkiem - masa to nie manifestacja!!

Trzymaj kaftan politykę z dala od roweru! :-P


Re: Forma i idea - pomysły dot. MK - bartek - 06-04-2010

Tego typu ulotka musi być bardzo zwięzła jeśli chodzi o treść - teraz ludzie przyzwyczajeni są do bardzo krótkich, rzeczowych komunikatów. W związku z tym musi być minimum treści, najważniejsze informacje ujęte w czytelnej, przejrzystej formie.

- Informacje o bezpłatności - IMHO bez sensu.

- Dwustronność ulotki jak dla mnie jak najbardziej ma sens. Nie jest to problem jeśli chodzi o wydruk / cięcie.

- Wypisanie dat do końca roku - według mnie zaburzy czytelność całej ulotki. Ulotka ma pełnić funkcję krótkiej informacji, która po przeczytaniu zostanie wyrzucona. Daty się nie przydadzą.

- Określenie "Pokojowa manifestacja rowerzystów" mi nie przeszkadza... ale tu się nie upieram.

- Uśmiech zaproponowany przez Qavtana w ostatniej wersji jest już ok... chociaż gdyby na środku był jeszcze grubszy (w stylu Waldka) to bym się nie obraził :mrgreen:
Różnica jest taka jak między tymi dwoma emotikonkami: :-) :-D


Re: Forma i idea - pomysły dot. MK - KermitOZ - 06-04-2010

bartek napisał(a):Tego typu ulotka musi być bardzo zwięzła jeśli chodzi o treść - teraz ludzie przyzwyczajeni są do bardzo krótkich, rzeczowych komunikatów
bartek napisał(a):Dwustronność ulotki jak dla mnie jak najbardziej ma sens
Jak będzie zwięzła to na luzie się na jednej stronie zmieści.

bartek napisał(a):- Informacje o bezpłatności - IMHO bez sensu.
Tu z kolei ja się nie upieram, bez tego info nawet chyba lepiej.

bartek napisał(a):- Wypisanie dat do końca roku - według mnie zaburzy czytelność całej ulotki. Ulotka ma pełnić funkcję krótkiej informacji, która po przeczytaniu zostanie wyrzucona. Daty się nie przydadzą.
Tutaj nie ma tak łatwo. Z jednej strony masz rację, z drugiej to jednak pewne ułatwienie, przynajmniej do tego, żeby zapamiętać najbliższą datę. A jak będą do końca roku to ulotka będzie uniwersalna i można ją będzie jeszcze wykorzystać.
bartek napisał(a):Określenie "Pokojowa manifestacja rowerzystów" mi nie przeszkadza... ale tu się nie upieram.
A mi przeszkadza i się będę upierał Tongue

Uśmiech w grafice Waldka jest naprawdę fajny Smile


Re: Forma i idea - pomysły dot. MK - qavtan - 06-04-2010

[Obrazek: herbrower.jpg] - to logo dostępne jest tylko w takim formacie. Nikt większego nie zrobił.

Jednostronny wydruk to marnotrawstwo powierzchni.

Wymyślcie lepsze hasło niż "pokojowa manifestacja rowerzystów" to pogadamy :]


Re: Forma i idea - pomysły dot. MK - KermitOZ - 06-04-2010

Przekonaj mnie, że takie hasło jest lepsze od żadnego to pogadamy.


Re: Forma i idea - pomysły dot. MK - maYkel - 06-04-2010

Już lepszy jest przejazd integracyjny. I bliższy prawdy...

Masa to NIE manifestacja! Nic nie manifestujemy, wot jedziemy sobie. Nawet nie mamy żadnego wspólnego hasła przewodniego. Zresztą poczytaj sobie o historii masy - to NIGDY nie była manifestacja czegokolwiek.

A dodanie do tego 'pokojowa' to już jakaś lewacka nowomowa. ;-)
Po co chcesz dodawać że pokojowa? Żeby ludziska sobie nie pomyślały że to przypadkiem parada wojskowa? Albo może na co dzień rowerzyści jak jadą po mieście to mordują i gwałcą, dlatego na ulotce należy dodać, że jesteśmy pokojowi coby przechodnie nie musieli się obawiać? Nie kumam intencji...


Re: Forma i idea - pomysły dot. MK - bartek - 06-04-2010

maYkel napisał(a):Nic nie manifestujemy, wot jedziemy sobie

Według mnie coś tam jednak manifestujemy:

Nasze podejście do transportu miejskiego. Nasz "styl komunikacji". Podejście do transportu zrównoważonego. Naszą rowerową obecność w mieście, a co za tym idzie potrzebę tworzenia infrastruktury rowerowej.

Jeździć sobie - to jeździmy na "ustawkach", "wyszosach" i innych. Tutaj suniemy w kupie, wolnym tempem, jednak utrudniając ruch samochodowy.

Za Wikipedią:
Cytat:Demonstracja, manifestacja wystąpienie zbiorowe, zgromadzenie (zwykle pochód), mające na celu wyrażenie protestującej przeciw czemuś opinii publicznej; publiczne okazywanie uczuć, postawy wobec czegoś lub kogoś przez jednostkę lub grupę. Demonstrując pokazujemy swoje poglądy i opinie. Można demonstrować w grupie lub samemu



Re: Forma i idea - pomysły dot. MK - maYkel - 06-04-2010

bartek napisał(a):Według mnie coś tam jednak manifestujemy:
Nasze podejście do transportu miejskiego. Nasz "styl komunikacji". Podejście do transportu zrównoważonego. Naszą rowerową obecność w mieście, a co za tym idzie potrzebę tworzenia infrastruktury rowerowej.

Mylisz się. Masa nie wyraża żadnej opinii publicznej. Nie mamy żadnego wspólnego odgórnego czy oddolnego celu. Mnie nie interesuje transport zrównoważony, infrastruktura rowerowa, nie mam potrzeby pokazywać nikomu swojej obecności, a mój styl komunikacji jest 20 kmh szybszy. I nie jestem odosobniony w tej opinii.

Dorabiasz ideologię post factum, i to do tego własną, a nie publiczną.

Jak motocykliści jeżdżą razem na rozpoczęcie sezonu to świętują, a jak rowerzyści jadą razem to od razu manifestacja zrównoważonego transportu?

Odsyłam znów do poczytania o historii masy.


Re: Forma i idea - pomysły dot. MK - KermitOZ - 06-04-2010

W 100 proc. podpisuję się pod tym co napisał maYkel Smile


Re: Forma i idea - pomysły dot. MK - diablo - 06-04-2010

To w takim razie po co jeździmy pod ten cały ratusz... , ja jak na niego patrze to mi się tylko rzy... chce :-P