Forum Rowerowy Lublin
Forma i idea - pomysły dot. MK - Wersja do druku

+- Forum Rowerowy Lublin (https://forum.rowerowylublin.org)
+-- Dział: Lublin jeździ! (https://forum.rowerowylublin.org/forum-67.html)
+--- Dział: Po mieście (https://forum.rowerowylublin.org/forum-11.html)
+---- Dział: Masa krytyczna (https://forum.rowerowylublin.org/forum-12.html)
+---- Wątek: Forma i idea - pomysły dot. MK (/thread-93.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44


Re: Forma i idea - pomysły dot. MK - qavtan - 16-08-2014

PrażonyRabarbarze, gdyby tylko przejazdem Masy dało się cokolwiek ugrać rowerowego, gdyby to było takie łatwe :lol:

Nie wiem czy pisałem, ale raz na jakiś czas legalizowana Masa imho wystarczy.

Miałem okres negacji Masy, ale coraz większa rośnie we mnie ochota uczestnictwa i patrzę w kalendarzu czy będę mógł być obecny :mrgreen:


Re: Forma i idea - pomysły dot. MK - Maciej Lubaś - 26-08-2014

z ciekawością przyglądam się tej dyskusji, gdzie ścierane są tradycyjne poglądy z chęcią wprowadzenia zmian.

Z pewnością takiej dyskusji brakowało, jak pewnie wiecie formy MK dewaluują się (jeżeli nie ma na nie pomysłu) - przejazd dla samego przejazdu jest ciekawą formą jedna niewiele wnoszącą w jakiekolwiek zmiany.

Nie chce tutaj oceniać i pisać która droga jest najlepsza i najodpowiedniejsza. Mogę się z Wami podzielić jak to w Świdniku wygląda - ŚMK jest legalizowana od samego początku, co miesiąc wybieramy temat przewodni przejazdu i reklamujemy go wskazując na wyzwania które stoją przed naszym miastem, dzięki temu udało się zrobić mapę aktywną z wyznaczaniem stojaków rowerowych dla rowerzystów (z czego korzysta UM Świdnik), zaczęliśmy współpracować z Młodzieżową Rada Miasta która promuje po szkołach MK, dzięki akcjom poprawiono także zdewastowaną infrastrukturę. - To są oczywiście działania na małe miasto gdzie oprócz Klubu Rowerowego Alfa nie ma innej organizacji pozarządowej.


Dlatego wg mnie kluczowym pytaniem jest "co chcę zmienić" i "jak to chcę zmienić".


Re: Forma i idea - pomysły dot. MK - KermitOZ - 26-08-2014

Maciej Lubaś napisał(a):jak pewnie wiecie formy MK dewaluują się (jeżeli nie ma na nie pomysłu) - przejazd dla samego przejazdu jest ciekawą formą jedna niewiele wnoszącą w jakiekolwiek zmiany.
No przecież jest pomysł i wypada to zawsze bardzo fajnie. Nie wiem co ma to wnosić i po co? Jestem na większości lubelskich MK i nie widzę wśród ludzi nastawienia na "jechanie po zmiany". Za to widzę bardzo fajną ekipę, dla której celem samym w sobie jest przejazd przez miasto dużą grupą rowerzystów? Co w tym złego?

Maciej Lubaś napisał(a):Dlatego wg mnie kluczowym pytaniem jest "co chcę zmienić" i "jak to chcę zmienić".
A dla mnie kluczowym pytaniem jest "dlaczego jeżdżę rowerem?". Czy po to, żeby manifestować swoją zieloność, ekologiczność, lepszość itd. czy po to, żeby czerpać z tego radość i żeby było po prostu wygodnie? Bo ja zdecydowanie robię to z wygody i pasji, nie każdy musi mieć podobnie, jak to było w tej piosence "...każdy jakieś hobby ma, a ja w domy mam chomika, kota, rybki oraz psa..." Wink


Re: Forma i idea - pomysły dot. MK - qavtan - 27-08-2014

Też mi się wydaje, że większość osób przyjeżdża na Masę, jako na wspólny przejazd i tyle.
A aktywni, działający rowerzyści chcieliby by Masa niosła jakieś idee, które ewentualnie uczestniczy podłapują.


Re: Forma i idea - pomysły dot. MK - pecet86 - 29-08-2014

Ścieżka rowerowa z Lublina do Świdnika? Są już trzy propozycje

Odnośnie obecnej dyskusji


Re: Forma i idea - pomysły dot. MK - Iron79 - 29-08-2014

"W zeszłym roku prowadziliśmy badanie natężenia ruchu rowerowego po Świdniku. Badanie odbywało się przy pogodzie, którą mieliśmy kilka dni temu, czyli przy około 10 stopniach Celsjusza i podczas opadów deszczu. Wyszło na to, że po Świdniku poruszało się wtedy około 1000 osób."

niezłe przegięcie z tą ilością rowerzystów Confusedhock: , sam pomysł jak najbardziej popieram a najbardziej wyremontowanie Dworcowej


Re: Forma i idea - pomysły dot. MK - qavtan - 18-02-2016

Tematyka MK jest jakoś dyskutowana? Jest jakaś ankieta? Czy nie obawiacie się, że niektóre tematy mogą np. wykluczyć kogoś z uczestnictwa - bo np. dany temat komuś się nie podoba?

Tak jak nie każdy obchodzi Boże Narodzenie, a MK miała w pierwszej wersji nazwę 'bożonarodzeniowej' chociaż równie dobrze mogła być 'solarną' albo 'sylwestrową' stanęło chyba na 'świątecznej'?
Tak nie każdy może się zgadzać z gloryfikowaniem Żołnierzy Wyklętych, bo nie jest najczystsza karta naszej historii.

Nie chciałbym tu rozpoczynać dyskusji na temat obchodzenia świąt lub tematy historyczne, tylko sugerowałbym może wprowadzenie jakiejś ankiety i wybieranie tematów jak najbardziej dogodnych dla wszystkich.

Jak podejrzewam, tematyczność ma wprowadzić koloryt i urozmaicić każdą kolejną Masę?


Re: Forma i idea - pomysły dot. MK - mariox - 18-02-2016

qavtan napisał(a):Czy nie obawiacie się, że niektóre tematy mogą np. wykluczyć kogoś z uczestnictwa - bo np. dany temat komuś się nie podoba?
Nie znajdziesz nigdy tematu dogodnego dla wszystkich, więc chyba nie ma go czego szukać. Może Żołnierze Wyklęci nie mają wg Ciebie najczystszej karty, ale żołnierze Armii Czerwonej wg mnie tym bardziej. Wyklęci mimo wszystko są nam bliżsi.
Co do "Bożonarodzeniowej" masy - nie wiem, czy wiesz, ale w Niemczech i Francji oficjalnie już się nie używa określenia "Święta Bożego Narodzenia" tylko "Święta Zimowe", żeby nie urażać czyichś uczuć. Sam się domyślisz czyich, czy Ci powiedzieć? Naprawdę Ci się to podoba?
qavtan napisał(a):sugerowałbym może wprowadzenie jakiejś ankiety i wybieranie tematów jak najbardziej dogodnych dla wszystkich
Jw - wszystkim nie dogodzisz
qavtan napisał(a):Jak podejrzewam, tematyczność ma wprowadzić koloryt i urozmaicić każdą kolejną Masę?
I zwiększenie frekwencji. Póki co działa. A wprowadzanie ankiet spowoduje tylko niepotrzebny bałagan. Nie sugeruj sie paroma negatywnymi wpisami na fejsie ;-)


Re: Forma i idea - pomysły dot. MK - Rado - 18-02-2016

qavtan napisał(a):Tematyka MK jest jakoś dyskutowana?
Tak: http://forum.rowerowylublin.org/viewtop ... sc&start=0
http://forum.rowerowylublin.org/viewtop ... 008#102008


Re: Forma i idea - pomysły dot. MK - KermitOZ - 18-02-2016

qavtan napisał(a):Czy nie obawiacie się, że niektóre tematy mogą np. wykluczyć kogoś z uczestnictwa - bo np. dany temat komuś się nie podoba?
qavtan napisał(a):sugerowałbym może wprowadzenie jakiejś ankiety i wybieranie tematów jak najbardziej dogodnych dla wszystkich.
Zgadzam się z Qavtanem w całej rozciągłości. Nie zamierzam przyjeżdżać na MK, która ociera się nawet w najmniejszym stopniu o politykę. Obawiam się, że osób myślących podobnie jest więcej i fajnie, że Qavtan o tym napisał. Myślę też, że przez wymyślanie tematów na siłę tematyczność MK spowszednieje, a nie o to tutaj chodzi. Poza tym co do głosowania czy ankiety to przypomnę po raz kolejny: większość nie zawsze ma rację, a głosy i argumenty należy ważyć, a nie liczyć. Pokój.