Forum Rowerowy Lublin
Forma i idea - pomysły dot. MK - Wersja do druku

+- Forum Rowerowy Lublin (https://forum.rowerowylublin.org)
+-- Dział: Lublin jeździ! (https://forum.rowerowylublin.org/forum-67.html)
+--- Dział: Po mieście (https://forum.rowerowylublin.org/forum-11.html)
+---- Dział: Masa krytyczna (https://forum.rowerowylublin.org/forum-12.html)
+---- Wątek: Forma i idea - pomysły dot. MK (/thread-93.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44


Re: Forma i idea - pomysły dot. MK - wojci - 18-02-2016

qavtan napisał(a):z gloryfikowaniem Żołnierzy Wyklętych, bo nie jest najczystsza karta naszej historii.

sorry ku... ale Ty na serio? Czy tylko jaja sobie robisz?


Re: Forma i idea - pomysły dot. MK - Yanq - 18-02-2016

KermitOZ napisał(a):...Myślę też, że przez wymyślanie tematów na siłę tematyczność MK spowszednieje...
Odcinając się od reszty wątku moim zdaniem właśnie nadawanie co miesiąc innej myśli przewodniej na taki przejazd spowoduje, że każda MK będzie nieco inna a więc nie spowszednieje.
A tematyka mas na cały rok naprzód pojawiła się już dawno - był czas proponować zmiany!
Róbcie coś w temacie a nie tylko narzekacie!


Re: Forma i idea - pomysły dot. MK - KermitOZ - 18-02-2016

Yanq napisał(a):był czas proponować zmiany!
Róbcie coś w temacie a nie tylko narzekacie!
A to co? Już raz ustalone i pozamiatane i nie ma nikt prawa powiedzieć, że można to i owo zmienić? Mam czekać cały rok ze swoimi uwagami? Żebyś powiedział może coś w tym stylu "miałeś cały rok na zgłaszanie uwag, jakoś nic przez tyle czasu nie napisałeś?" Qavtan zabrał głos teraz i nie widzę dlaczego mamy zachowywać się jakby już wszystko raz na zawsze było ustalone? O ile "Bożonarodzeniową" MK mogę spokojnie przetrawić, takie miejsce na mapie i taka kultura, że mi to nie przeszkadza to jakichkolwiek żołnierzy nie zamierzam upamiętniać.

mariox napisał(a):Może Żołnierze Wyklęci nie mają wg Ciebie najczystszej karty, ale żołnierze Armii Czerwonej wg mnie tym bardziej.
Przecież zawsze znajdzie się ktoś gorszy, więc argument trochę kiepski. Na tej zasadzie mogłbym napisać, że może postawmy pomnik Rydzykowi, wprawdzie nie ma czystej karty, ale na pewno nie aż taką jak Paetz. Albo coś w stylu zagłosuję na PiS, nie wyglądają na uczciwych, ale PO i tak więcej nakradli, więc OK. Absurd goni absurd.


Re: Forma i idea - pomysły dot. MK - Rado - 18-02-2016

I tak frekwencja na Masie wszystko zweryfikuje..., a póki co, to idea mas tematycznych na razie się sprawdza i oby tak dalej :lol:
KermitOZ napisał(a):Qavtan zabrał głos teraz i nie widzę dlaczego mamy zachowywać się jakby już wszystko raz na zawsze było ustalone?
Grześku, a gdzie ktoś napisał, że wszystko zostało już ustalone? Nie wiem czy zauważyłeś, jest wątek, w którym można zgłaszać propozycje Mas na ten rok, dodatkowo przed każdą Masą jest zakładany wątek dotyczący kwestii organizacyjnych... jakoś tam zbyt dużo osób się nie udziela, dopiero jak już jest temat Masy zapodany, to maruderzy się budzą... Mamy czekać do przedostatniego dnia przed Masą na ewentualne zastrzeżenia :?: Litości, nie jesteśmy dziećmi. Życzę udanego wieczoru :-D


Re: Forma i idea - pomysły dot. MK - darist - 19-02-2016

Rado napisał(a):a gdzie ktoś napisał, że wszystko zostało już ustalone?

Yanq napisał(a):był czas proponować zmiany!

Dogadajcie się :-P :-D
Udanego wieczoru :-D


Re: Forma i idea - pomysły dot. MK - Ex Driver - 19-02-2016

MK jest w/g mnie tak "płynną " imprezą że trudno przewidzieć kto przyjedzie na kolejną odsłonę. I tak z natury jest że przyjadą osoby które chcą. Bez obrazy ale każdy ma wolny wybór.


Re: Forma i idea - pomysły dot. MK - KermitOZ - 19-02-2016

Rado napisał(a):idea mas tematycznych na razie się sprawdza i oby tak dalej :lol:
Moim zdaniem sprawdza się promocja Smile Czy dzięki tematycznym Masom jest nas więcej to nie wiem, śmiem twierdzić, że nie (może np. ktoś nie przyjedzie na MK o żołnierzach, albo nie przyjechał na karnawałową, bo stwierdził, że nie ma stroju i już go nie ogarnie i bez stroju to lipa - w końcu ludzie są różni i boją się presji grupy). Na pewno jest ciekawiej, ale msz to sprawdziłoby się to kilka razy w roku, jako coś ekstra, fajny dodatek, akcent.

Rado napisał(a):Grześku, a gdzie ktoś napisał, że wszystko zostało już ustalone?
No moim zdaniem nie zostało, ale post Janka odebrałem właśnie jako napisany w takim duchu. Darist już wkleił odpowiedni cytat Smile


Ex Driver napisał(a):MK jest w/g mnie tak "płynną " imprezą że trudno przewidzieć kto przyjedzie na kolejną odsłonę. I tak z natury jest że przyjadą osoby które chcą. Bez obrazy ale każdy ma wolny wybór.
ALe chodzi o to, żeby ludzi było jak najwięcej, tak? No to powinniśmy tak dobierać tematy, żeby łączyć, a nie dzielić. A łączą tematy mało kontrowersyjne: pogoda, karnawał, mikołaj; dzielą te bardziej kontrowersyjne: polityka, religia itd.


Re: Forma i idea - pomysły dot. MK - Ex Driver - 19-02-2016

" dzielą te bardziej kontrowersyjne: polityka, religia itd." Grzesiek i tutaj zgadzam się z Tobą .


Re: Forma i idea - pomysły dot. MK - qavtan - 19-02-2016

Popieram ostatnią wypowiedź Kermitoza.


Re: Forma i idea - pomysły dot. MK - Rado - 19-02-2016

darist napisał(a):Rado napisał/a:
a gdzie ktoś napisał, że wszystko zostało już ustalone?

Yanq napisał/a:
był czas proponować zmiany!

Dogadajcie się :-P :-D
Udanego wieczoru :-D
Pięknie Darku "manipulujesz", tylko szkoda, że do końca mnie nie zacytowałeś:
Rado napisał(a):Mamy czekać do przedostatniego dnia przed Masą na ewentualne zastrzeżenia :?:
Frekwencja i tak zadecyduje, czy taka forma się sprawdza.
Pax.