Forum Rowerowy Lublin
Forma i idea - pomysły dot. MK - Wersja do druku

+- Forum Rowerowy Lublin (https://forum.rowerowylublin.org)
+-- Dział: Lublin jeździ! (https://forum.rowerowylublin.org/forum-67.html)
+--- Dział: Po mieście (https://forum.rowerowylublin.org/forum-11.html)
+---- Dział: Masa krytyczna (https://forum.rowerowylublin.org/forum-12.html)
+---- Wątek: Forma i idea - pomysły dot. MK (/thread-93.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44


Re: Forma i idea - pomysły dot. MK - darist - 19-02-2016

Rado napisał(a):Pięknie Darku "manipulujesz"

Zamiast doszukiwać się manipulacji polecam czytanie ze zrozumieniem.
Na Twoje pytanie zacytowałem fragment postu Janka, który jest odpowiedzią.
Nie odnosiłem się do całej Twojej wypowiedzi a jedynie do zadanego pytania więc gdzie tutaj manipulacja?
Chciałeś odpowiedź więc Ci ją wskazałem.
A co Janek miał na myśli pisząc?:
Yanq napisał(a):A tematyka mas na cały rok naprzód pojawiła się już dawno - był czas proponować zmiany!

Zapytaj autora i nie szukaj sensacji.
Bo dla mnie określenie, że "na cały rok" lub "był czas" (do tego jeszcze z wykrzyknikiem) jest jednoznaczne.


Re: Forma i idea - pomysły dot. MK - KermitOZ - 19-02-2016

Rado napisał(a):Frekwencja i tak zadecyduje, czy taka forma się sprawdza.
Jeśli jedynym kryterium jest frekwencja to na pewno się sprawdzi, bo ostatnio była tak marna, że już gorzej być nie może. Tylko nie zweryfikujesz czy to dlatego, że jest tematyczna czy dlatego, że MK jest w ogóle jakoś mocniej promowana niż przez ostatnie 2 lata. Więc chyba jednak nie do końca frekwencja zadecyduje. Poza tym czy "więcej" oznacza "lepiej"? Chyba nie zawsze i raczej nie w tym przypadku.


Re: Forma i idea - pomysły dot. MK - Mariobiker - 19-02-2016

A myślałem, że MK to okazja aby się spotkać ze znajomymi i razem pokręcić po mieście :-D


Re: Forma i idea - pomysły dot. MK - Yanq - 19-02-2016

darist napisał(a):A co Janek miał na myśli pisząc?:
Yanq napisał(a):A tematyka mas na cały rok naprzód pojawiła się już dawno - był czas proponować zmiany!

Zapytaj autora...

Dawno = w tym przypadku na początku roku.
Od tamtej pory pojawiło się kilka sugestii tematów bądź ich zmian i ani jednej wątpliwości dotyczącej masy w lutym. A wykrzyknik był dla tego, że na tydzień przed MK, kiedy gotowy jest plakat, poszła informacja na FB i ktoś się już trochę napracował raptem pojawiają się wątpliwości.
Ja nie mówię, że jest to słuszny czy nie słuszny temat ale gdyby propozycja zmiany pojawiła się na początku miesiąca można by ją dyskutować a teraz to po prostu wstyd! (wykrzyknik z tego samego powodu)


Re: Forma i idea - pomysły dot. MK - darist - 19-02-2016

Janku ale przecież dyskusja odbywa się w temacie "Forma i idea - pomysły dot. MK" a nie w temacie "Lutowa Masa Krytyczna..."
Qavtan zaproponował robienie ankiety (widocznie taki jest jego pomysł w tym temacie) a nie zmianę gotowego już pomysłu na MK w lutym.
Czy quavtan chciał robić głosowanie nad tematem lutowej MK?
W ramach pomysłów (powtórzę: taki jest tutaj temat) rozwinęła się dyskusja związana z "tematycznością" MK.
Kolejnych Mas Krytycznych a nie gotowej już na luty.
Niby gdzie taka dyskusja ma się odbywać jak nie w tym temacie?
A Ty Janku właśnie w tym temacie napisałeś, że był czas proponować zmiany.


Re: Forma i idea - pomysły dot. MK - KermitOZ - 19-02-2016

Yanq napisał(a):a teraz to po prostu wstyd!
Ale czego się wstydzisz? Bo ja niczego. Napisałem gdzieś, że mamy zmieniać tematykę MK? Napisałem, że na nią nie przyjadę i tyle. Uważam, że warto przemyśleć tematykę pozostałych Mas. Ale z Twoich postów wynika, że już teraz to musztarda po obiedzie i gęba na kłódkę, bo przecież już dawno ustalono tematykę na cały rok i nie ma co z tym dyskutować.

Powtórzę jeszcze raz: jak się chce wysokiej frekwencji i ogólnego zadowolenia to należy wybierać tematy luźne i niekontrowersyjne. Można też zrobić masę przeciwko pedałom i gwałcicielom z plakatami z przekreślonym Trynkiewiczem itd i jakkolwiek idea byłaby słuszna to dalej byłoby to niefortunne. Z prostego powodu: nie wszystko się na MK nadaję, a temat zawsze powinien kojarzyć się bardzo pozytywnie. Takie moje zdanie, mam nadzieję, że nie jestem w nim odosobniony.


Re: Forma i idea - pomysły dot. MK - darist - 20-02-2016

Ja jeszcze dodam, że temat o nazwie "Forma i idea - pomysły dot. MK" został założony w maju 2009 roku.
A temat założył nie kto inny, jak nasz kolega... qavtan :-D


Re: Forma i idea - pomysły dot. MK - Rado - 21-02-2016

OK Darku.


Re: Forma i idea - pomysły dot. MK - tomo - 22-02-2016

Chłopaki uważam, że nie potrzebnie się spieracie. Tematyka i promocja mas jest kwestią totalnie otwartą tyle, że ktoś jakieś pomysły musi wcześniej "rzucić" i chcieć go przedyskutować, a z tym niestety bywa różnie. Nie będę ukrywał, że wyjątkowo podoba mi się lutowy temat ale napiszę szczerze, że sam pomysł ściągnąłem z Warszawskiej Masy Krytycznej bo widziałem, że tam zaskoczył.

Mimo, bardzo poważnych kłopotów osobistych postaram się w miarę możliwości i wolnego czasu dalej pomagać przy promocji naszej wspólnej idei ale muszę mieć na to nieco więcej czasu niż zwykle.

W przypadku masy lutowej obiekcje pojawiły się zdecydowanie za późno ale jest czas zastanowić się nad marcową, wypadającą dokładnie w Wielki Piątek. Aż by się chciało zrobić Wielkanocną ale qavtan zauważył, że nie wszyscy obchodzą święta katolickie. Mogło by być powitanie wiosny bo to zaledwie 4 dni po rozpoczęciu wiosny ale RL topi Marzannę 20 marca. postanówmy coś RAZEM do końca lutego abym mógł na spokojnie pomyśleć o jakimś plakacie i grafice.


Re: Forma i idea - pomysły dot. MK - Ex Driver - 22-02-2016

Może być w Wielki Piątek ale pod hasłem np : " W pogoni za zajączkiem " Neutralna nazwa i związana z wiosną .