Forum Rowerowy Lublin
Forma i idea - pomysły dot. MK - Wersja do druku

+- Forum Rowerowy Lublin (https://forum.rowerowylublin.org)
+-- Dział: Lublin jeździ! (https://forum.rowerowylublin.org/forum-67.html)
+--- Dział: Po mieście (https://forum.rowerowylublin.org/forum-11.html)
+---- Dział: Masa krytyczna (https://forum.rowerowylublin.org/forum-12.html)
+---- Wątek: Forma i idea - pomysły dot. MK (/thread-93.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44


Re: Forma i idea - pomysły dot. MK - Crossway - 25-07-2009

Witam,
Na stronę trafiłem przypadkiem, szkoda że dopiero tak późno. Cieszę się, że ruszyło coś w środowisku rowerowym w naszym mieście i że masa krytyczna się reaktywowała ;-) Na pewno pojawię się na następnej, więc do zobaczenia :-)


Re: Forma i idea - pomysły dot. MK - Pogromca z Lbn - 19-08-2009

Witam, chciałem się spytać jakie tempo mniej więcej nadajecie na "Masie krytycznej"? Chciałem zabrać córkę sąsiada (13 lat), żeby coś zaczęła robić, tylko jestem ciekawy, czy na pewno warto :-P .

Pozdrawiam


Re: Forma i idea - pomysły dot. MK - Seb - 19-08-2009

Pogromca z Lbn, około 12-15km/h na pewno nie szybciej w tym sporo postojów na światłach itp tempo jest naprawdę rekreacyjne.


Re: Forma i idea - pomysły dot. MK - Pogromca z Lbn - 19-08-2009

Aha dzięki za wiadomość, no to myślę, że da sobie spokojnie radę :-) .

Pzdr


Re: Forma i idea - pomysły dot. MK - qavtan - 19-08-2009

Proszę pamiętać by każdy miał światła (nie odblaskowe, ale emitujące), sygnał dźwiękowy oraz naoliwiony rower (żeby nikt nie piszczał/skrzypiał).


Re: Forma i idea - pomysły dot. MK - Pogromca z Lbn - 19-08-2009

Mam problem z łożyskami przy tym kołowrotku jak się pedałuje i nie będę miał jak tego naprawić do tego czasu Undecided .

Może być ew zamiast świateł prowizorycznie kamizelka odblaskowa?

Pozdrawiam

@EDIT
Zresztą widzę ze zdjęć z innych "mas", że ludzie nie mają oświetlenia, w dzień jest na rowerze raczej nie potrzebne.


Re: Forma i idea - pomysły dot. MK - PiotrokeJ - 19-08-2009

Hmm nikt tego na masie nie przestrzega... ale jeśli ktoś posiada owe oświetlenie warto zabrać ze sobą, masa trwa ok. 1 godzinki, więc ok. 19.30 kończy się masa. O tej godzinie zaczyna się robić "ciemnawo" no i warto jakoś się odznaczać na ulicy...

Myśle że kamizelka się nada, ale jeśli często jeździsz na rowerze, to radził bym zainwestować w jakieś oświetlenie.


Pozdrawiam
Piotrek.

PS. Pytanie do KermitOZ'a, czy po tej masie (sierpniowej), też będziesz organizował wypad nad zalew?


Re: Forma i idea - pomysły dot. MK - Pogromca z Lbn - 19-08-2009

Ja tam światło załatwię i kamizelkę też, bo zamierzam z Wami pojechać gdzieś dalej po zakończeniu. Bardziej miałem na myśli tą młodą osobę która ze mną jedzie tylko na "masę".

Pozdrawiam


Re: Forma i idea - pomysły dot. MK - PiotrokeJ - 19-08-2009

No rozumiem, wystarczy kawałek odblasku, jak tylko na masę, jedziemy w grupie, kilkunastoosobowej, więc dostrzec nas na ulicy nie problem.


Re: Forma i idea - pomysły dot. MK - KermitOZ - 19-08-2009

Myślę, że jakiś wypad nad Zalew na pewno będzie Smile

Co do świateł to zdecydowanie warto się w nie zaopatrzyć już na najbliższą masę. Masa skończy się pewnie przed 20 i będzie już najwyższa pora, żeby wziąć światła Smile Poza tym im więcej świateł tym nas lepiej widać i tym bezpieczniej. Do domu po masie przecież też trzeba dojechać. Zatem: kto nie ma świateł niech nabędzie, cokolwiek, ale żeby było to widać Smile I odblask tu nie wystarczy. Mamy dawać dobry przykład (przynajmniej na masie Wink), więc powinniśmy robić wszystko zgodnie z prawem i być oświetleni!

Jutro albo pojutrze wrzucę propozycję trasy na najbliższą masę Smile

Pamiętajcie także, żeby powiadomić jak najwięcej Waszych znajomych, którzy mogliby przyjechać. Wytłumaczcie o co w tym chodzi itd. Powiedzcie, że nie trzeba mieć żadnej formy ani super roweru i że liczy się obecność i dobra humor Smile Pobijmy lipcowy rekord! Big Grin

pOZBig Grinrower
Grzesiek