damian.s   20-08-2018, 18:34
#1
Sprawa wygląda tak - postanowiłem wysłać swój dotychczasowy rower na zasłużoną emeryturę - być może już niedługo będzie jeździł tylko trasy rzędu 30km, głównie po płaskim terenie i dobrych warunkach pogodowych Wink
Mam też wstępnie upatrzonych potencjalnych następców: 
Kross Evado 5.0 https://www.kross.pl/pl/2018/cross/evado-5-0
lub Unibike Crossfire http://www.unibike.pl/crossfirediscgts.html

Porównując specyfikacje wychodzi mi, że lepszym wyborem spośród tych dwóch byłby Unibike, ale jest jedno "ale".
Na obecną chwilę ten model Unibike jest dostępny tylko w rozmiarze ramy 19" i w tym sezonie nie będzie już innej możliwości. Przymierzałem się do niego i po ustawieniu siodełka i mostka wrażenia z jazdy były ok. W innym sklepie udało mi się trafić na wyższy model Unibike (Viper) - ale o tej samej geometrii ramy, tyle że rozmiar wyżej 21" - mam wrażenie że jeździło mi się trochę lepiej niż na 19", ale na mniejszej ramie też nie było źle. Viper trochę mi przekracza założony budżet, więc raczej się na niego nie zdecyduję. 
Co do Krossa, to przymierzałem się do ramy 21" tyle, że na niższym osprzętowo modelu, który mnie nie interesuje - wrażenia ok - jutro rano będę miał to potwierdzone czy dostanę jeszcze 5.0 z ramą 21". Tyle że Kross osprzętowo jest chyba trochę niżej niż Unibike. Kolejny model Krossa (6.0) trochę przekracza założony budżet - na razie o zwiększeniu budżetu nie myślałem.

Z pomiarów i porównywania tabelek wychodzi że rama dla mnie to pomiędzy 20 a 21", czyli o około 1,5" wyżej niż ten Unibike. I teraz pytanie - czy taka różnica w rozmiarze ramy będzie miała duże znaczenie w praktyce - jazda typowo rekreacyjna, sakwy itp? W sensie czy warto decydować się na rower na ramie 19", na którym jeździło mi się ok (oczywiście po odpowiednim ustawieniu) czy lepiej kupić z ramą o rozmiar większą, na którym też jeździło się ok - oczywiście na tyle na ile można to ocenić po kilkunastu minutach kręcenia się po parkingu przed sklepem Wink

Oczywiście mogę poczekać jeszcze 1-2 miesiące, w sklepach zaczną się pojawiać modele z 2019r i wtedy bez problemu coś się dobierze rozmiarowo i osprzętowo i kolorystycznie Wink, tyle że wtedy już i ceny będą z 2019r Wink

Ktoś coś doradzi?

[Obrazek: button-1421-black.png]
  
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Made with by Curves UI.