Jurek S   13-05-2013, 09:22
#1
Zapraszamy na kolejne wydarzenie z cyklu wyjazdów rodzinnych pod nazwą:

LUBLIN Z RODZINĄ ROWEREM BEZPIECZNIE DO CELU
III RODZINNY RAJD ROWEROWY


[Obrazek: plakat%2520rower%2520na%2520stron%25C4%2599.jpg]

Wiem, że w wielu z nas, a może u wszystkich jest jeszcze ciągle ten nieszczęśliwy wypadek podczas przejazdu na piknik w Nasutowie. Jednak tym bardziej nie możemy poddawać się temu nastrojowi. Pokażmy jak wielu jest nas rowerzystów w Lublinie. Że jesteśmy pełno prawnymi uczestnikami ruchu drogowego. Niech kierowcy przyzwyczajają się, że rowerzysta na ulicy nie jest zjawiskiem ufo. To syzyfowa praca, ale trzeba nam wykorzystywać takie wydarzenia do pokazywania naszej obecności na ulicach naszych miast.

W tym roku zaproponowaliśmy trzy trasy.
1. Żółta, najkrótsza. Dla tych, którzy mierzą swoje siły na taki dystans, tzn przejazd z Pl. Litewskiego nad zalew ulicami: Kapucyńska, Narutowicza, Nadbystrzycka, Janowska. Widziałbym tu rodziny z dziećmi.
2. Czerwona - dystans powiększony o objazd zalewu
3. Niebieska - Jest to trasa dla trochę bardziej wymagających rowerzystów. Nie ze względu na długość trasy (29km) ale ze względu na jej charakter. Przejedziemy dodatkowo przez Stary Gaj, Zemborzyce, Krężnica, Prawiedniki.
Wszystkie trasy kończą się nad Zalewem przy ośrodku "Słoneczny Wrotków"

A nad zalewem organizatorzy przygotowali szereg atrakcji jak konkursy z nagrodami, rowerowy tor przeszkód, koncerty i... ściana wspinaczkowa.

Przejazd przez miasto i objazd zalewu będzie zabezpieczała Policja. Organizacyjnie nad przejazdem będę czuwał ja podobnie jak w zeszłym roku. Wyjazd z placy o godz. 12. Zachęcam do wcześniejszego przybycia.
I tutaj moja prośba o pomoc. Potrzeba jak najwięcej osób w naszych strojach forumowych. Chociaż będziemy jechali jedną kolumną od razu podzielimy się na trzy grupy. Tak żeby później sprawnie rozjeżdżać się na trasy rajdu. Chciałbym, żeby grupy rozdzielały właśnie osoby w strojach RL. Mogą być oczywiście wspomagane przez innych chętnych ubranych w kamizelki. Jako pierwsza grupa będzie jechała trasa zółta, następnie czerwona i niebieska. Pierwszy rozjazd nastąpi na ul. Janowskiej na wysokości przejazdu kolejowego. Ja poprowadzę grupę niebieską przez Stary Gaj. Pozostałe grupy pojadą dalej. Kolejny rozjazd nastąpi na ul Kręznickej na wysokości al. K. Bryńskiego (prowadzi na tamę) Tutaj odjedzie grupa żółta. Grupa niebieska pojedzie dalej ul. Krężnicką, Cienistą, Osmolicką i przez parking do ośrodka Słoneczny Wrotków. Grupa ta będzie pilotowana przez Policję.

Zapraszam więc i do pomocy i do jak najliczniejszego udziału. Powiadamiajcie znajomych, zamieszczajcie informacje gdzie tyko możecie tak aby było nas w tym dniu jak najwięcej.

Organizatorzy:
Prezydent miasta Lublin, Zarząd Regionu Środkowo-Wschodniego NSZZ "Solidarność", Stowarzyszenie "Rowerowy Lublin", WORD, Komenda Miejska Policji, Komenda Wojewódzka Policji, MOSiR Bystrzyca.

Gdybyś nie miał z kim pojeździć
www.forum.krmaksimum.pl
  
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Made with by Curves UI.