bartek   12-11-2009, 18:24
#1
Tydzień temu byłem we Wrocławiu. Miałem kilka godzin na włóczenie się po centrum miasta... no i doznałem SZOKU! :-) Pozytywnego Smile Ile tam ludzi jeździ na rowerach!!!

Ale po kolei.

Zaraz na samym początku rzucił mi się w oczy stojak na rowery. A w zasadzie nie stojak, ale normalny PARKING!

[Obrazek: 01.jpg]

Dwa takie parkingi były ustawione przed jedną z galerii handlowych.

A potem to już się zaczęło... Najwięcej widziałem rowerów miejskich, "holendrów". Oczywiście standardowo kilka mtb, kilka szosówek, jedno ostre koło, jeden singiel.
Ale te rowery miejskie mnie rozwaliły. Jest ich tak dużo, w dodatku wiele jest bardzo zadbanych, wymuskanych... Aż zacząłem myśleć, czy by sobie czegoś takiego nie sprawić :-)

Np. tego typu:

[Obrazek: 06.jpg]

Widać, że ludzie jeżdżą na nich do pracy, na uczelnie itp.

[Obrazek: 07.jpg]

[Obrazek: 13.jpg]

W centrum miasta jest sporo stojaków rowerowych, oczywiście są one używane i nie stoją bezczynnie :-) (chyba nie było żadnego "pustego"), a oprócz tego rowery są przypinane do wszystkich wolnych miejsc :-) Przy okazji ciekawa forma reklamy rowerowej.

[Obrazek: 09.jpg]

[Obrazek: 11.jpg]

[Obrazek: 10.jpg]


A tutaj stojak rowerowy przed akademikiem:

[Obrazek: 12.jpg]


No i na końcu coś, co też baaaardzo mi się podobało:

[Obrazek: 03.jpg]
[Obrazek: 04.jpg]
[Obrazek: 05.jpg]
[Obrazek: 14.jpg]

Praktycznie przy każdym znaku w ścisłym centrum miasta była taka adnotacja :-) Super. Oby u nas kiedyś było podobnie... :roll:

Jeśli chodzi o infrastrukturę ścieżek rowerowych... to niestety nie wiem nic, bo poruszałem się pieszo. Jakieś tam ścieżki widać było że są, ale ludzie jeżdżą głównie wszystkimi chodnikami, przez przejścia dla pieszych też normalnie przejeżdżają (nie przeprowadzają rowerów). A rowerów jest wszędzie tak dużo, że pewnie inni użytkownicy dróg się po prostu do nich przyzwyczaili...

pzdr, bartek
Statystyka - analiza statystyczna badań do prac dyplomowych, tel. 507 447 830
  
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Made with by Curves UI.