mraugorzata   14-11-2018, 14:57
#7
(14-11-2018, 14:20)Domin napisał(a): dzięki szymek_sq
Crosso Expert to jest faktycznie kierunek w którym mógłbym chętnie iść i pewnie nawet wystarczyłyby mi te dodatkowe kieszenie wewnętrzne. Tylko ta cena niestety kładzie sakwy już bliżej Ortlieba.   
 
Może trochę zamęczam, ale czy posiadacze sakw Crosso mogliby jeszcze skomentować swoje systemy nośne – czy są to haki, czy Click.
Producent pisze, że Click sprawdza się bardziej przy częstym podróżowaniu pociągiem i konieczności przenoszenia w rękach, ale jak to wygląda w praktyce? Czy warto dopłacać?

Mam crosso expert na hakach.
Powiem tak- drugi raz nie kupiłabym expertów, tylko dry. Łatwiej utrzymać czystość sakwy. O nieprzemakaniu trudno mi się wypowiedzieć, bo prawie ich nie używałam, raz nas tylko deszcz złapał w drodze do Sandomierza i wszystko było suche, ale to były ze 2 godziny niezbyt intensywnego deszczu, więc to żaden test. No i kwestia tych wszystkich pasków, paseczków, które latają wszędzie dookoła i musiałam je podwijać, żeby nigdzie przypadkiem się nie wplątały.
Rozważyłabym natomiast czy rozstaw haków pasuje do bagażnika. U mnie tak sobie, ale mam bagażnik NoName, kupiony bez zamysłu, że będzie kiedykolwiek użytkowany pod sakwy. Jak jakoś wcisnę te haki, to mieszczą się na prostych odcinkach bagażnika, ale Rado, Henia i Szymek mogą pamiętać jak mi cały czas jeden hak spadał na ubiegłorocznym Rajdzie do Marzeń (potem jak zawiesili jak należy, to się trzymały).
Co do haków- jak dla mnie im prostsza obsługa, tym mniej awaryjna Wink Argument o konieczności przenoszenia do mnie nie przemawia, pewnie chodzi o możliwość skaleczenia się lub uszkodzenia czegoś hakiem, ale to kwestia ostrożności. Chociaż zastanawia mnie przewóz takich sakw samolotem ze względu na elementy metalowe.
Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-11-2018, 15:00 przez mraugorzata.

Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów „ty”, choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.

M. Bułhakow, Mistrz i Małgorzata
  
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Made with by Curves UI.