Strony (2):    1 2
kreciczek   08-02-2010, 15:50
#11
hehe :mrgreen:
Pogromca z Lbn   08-02-2010, 17:01
#12
Tego "E" nie próbowałem :-P , ale faktycznie nie które E nie są szkodliwe, a nie które to nie wiadomo jakim prawem mogą być dodawane do żywności ... :roll: . O ile aspartamu jak na razie udaje mi się unikać, to już glutaminian sodu jest już prawdziwą plagą...
maYkel   08-02-2010, 17:20
#13
Glutaminian sodu to zwykły aminokwas (w formie soli, chodzi o jego trwałość w pożywieniu) który zjadasz w prawie każdym białku, więc spokojna głowa, nic ci od niego nie będzie. Wielu już panikowało na jego punkcie, ale w kontrolowanych warunkach badawczych nie udało się skorelować działania glutaminianu z jakimkolwiek negatywnym wpływem na zdrowie.

Aspartam to trochę inna bajka - od kiedy się pojawił były związane z nim kontrowersje, i w związku z tym stał się chyba najlepiej przebadaną substancją spożywczą w historii. Koniec końców wychodzi na to, że aspartam w ilościach dodawanych do produktów spożywczych (a są niewielkie bo to mocny słodzik) nie jest szkodliwy dla ludzi.
Inna sprawa, że aspartamu unikam bo to klęska idei żywieniowej - na cholerę mi coś słodkiego co nie ma kalorii? :lol: Węglowodany jem bo potrzebuję energii, słodziki niech sobie zatrzymają cukrzycy...
tkt   08-02-2010, 22:21
#14
wszystko to pikuś, wiecie co to jest dwuwodorek tlenu?
proszę bardzo: http://archiwum.wiz.pl/1998/98010200.asp

:mrgreen:

"Trzeba pedałować, żeby się utrzymać w siodełku, ale my jedziemy coraz szybciej, rozpędzeni pedałujemy ponad potrzeby, tracąc w rezultacie całą przyjemność jazdy."
MindEx   08-02-2010, 22:50
#15
tkt napisał(a):wszystko to pikuś, wiecie co to jest dwuwodorek tlenu?

myślisz, że ktokolwiek tutaj nie wie? Wink
Pogromca z Lbn   15-02-2010, 11:12
#16
Powerade to też syf zakrapiany aspartamem. W takim razie podziękuję.

Pozdrawiam
Strony (2):    1 2
  
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Made with by Curves UI.