szerszen2   12-03-2010, 00:21
#1
buduję trenażer rolkowy. Rolki już wykonałem i muszę je umieścić na ramie jednak nie wiem jaka powinna być odległość między tylnimi rolkami. I tu jest moja prośba żeby ktoś posiadający jakiś trenażer firmowy powiedział mi odległośc między srodkami osiek trenażera i średnicę rolek a resztę sobie sam wyliczęSmile Po wykonaniu całości pochwalę się co mi wyszło.

pozdrawiam i dziękuję za pomoc
Arkus   09-09-2010, 14:03
#2
no to odgrzeję stary temat

może ktoś podać te wymiar ??

BIG WARP - 2012
Sport Tracker
Endomondo
kuczy   09-09-2010, 17:25
#3
Moje: średnica 9cm, rozstaw 24cm (od osi do osi).
Patryk   08-09-2011, 08:13
#5
Odświeżę temat.
Zbliża się pomału jesień ,a więc zaczną się ulewy i z jazdy nici. Planowałem kupić sobie trenażer na tylne koło ,ale fajną sprawą wyglądają rolki. Mam pytanie gdzie w Lublinie można dostać coś takiego. Myślałem o rolkach transportowych z aluminium na łożyskach. Może w jakiś sklepach do maszyn rolniczych tylko gdzie takie są ?
bartez   08-09-2011, 13:20
#6
Na Diamentowej masz sklep "Agroma" ale wątpię żebyś coś ciekawego znalazł.
Jak chcesz się pobawić to sam możesz osadzić łożyska w jakiejś rurce grubościennej dorobić ośkę i masz gotową 1-wszą rolkę, potem drugą i to wszystko osadzasz na jakiejś podstawie i gotowe. Niestety nie znam twoich zdolności manualnych i zaplecza technicznego tak więc ciężko powiedzieć czy opłaca Ci się bawić w takie rzeczy.
Patryk   09-09-2011, 16:38
#7
Największy problem będzie z rolkami z resztą nie powinno być trudności. Całośc chciałem zamontować w jakiś kontownikach zobaczę. Myślałem o tych rolkach transportowych obok Florexpolu jest jakaś hurtownia części do taśmociągów podjadę tam. Jest jeszcze druga opcja kupna gotowych łożysk i zamontowanie tego w rurze pcv. W kraśniku są takie łożyska kupowałem tam do pralki za 20zł a ordżinał kosztuje duuużo więcej.
Opłacić się powinno o ile tanio znajdę rolki. Trenażery rolkowe chodzą od 400 zł w górę chyba ,że używkę znajdę to odpuszczę majsterkowanie. ;-)
bartez   09-09-2011, 17:18
#8
Łożyska kupisz tanio w Agromirex na Energetykówalbo w firmie Quay na Witosa (obok dawnego PTHW) albo w ABS obok kościoła AVE. Jak miałbyś gotowe rolki to sprawa byłaby dużo prostsza, a może po prostu kupić jak najszersze łożyska i złożyć je do kupy na jednej osi?
Marcinb   09-09-2011, 21:56
#9
Tak na szybko znalazłem jakiś sklep w świdniku, wg opisu sprzedają "bębny i rolki przenośników " http://www.cylex.pl/firmy/walce-sc-10721193.html .
  
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Made with by Curves UI.