Strony (2):    1 2
truskafka   27-06-2010, 08:42
#11
Jurek S napisał(a):Widział ktos może w Lublinie sztycę i siodełko Authora, które dwa dni temu wyjęto mi z roweru? :-( Undecided :-?
jak to się wszystko może ludziom przydać? :evil:

morał z tego taki, że trzeba kupić zacisk na śrubę Undecided ....

STRAVA
Uczłowieczanie poprzez rowerowanie!
niunia2101   27-06-2010, 09:06
#12
Ja też w tej sprawie mały OT. Śruba nic nie da, mnie tak samo zrobili i było na śrubę. Zaparkowałem pod Leclerkiem na Zana. Wyszedłem i nie było już siodełka i sztycy.

Tam gdzie kończy się logika, zaczynają się kobiety...
Ania J.   27-06-2010, 09:35
#13
Jurek-znajdziesz pewnie na alledrogo Sad na kamerze się pewnie nic nie nagrało jak znam życie? chyba że w innym miejscu Ci zakosili niż myślę...
Kuba   27-06-2010, 13:33
#14
Możesz spróbować pojechać na giełdę na elizówce. Tam czasem można znaleźć coś swojego. Z drugiej strony mam wrażenie że teraz to już wszystko kradną. Zrozumiał bym jak by kradli kompozytową sztycę za 300zł. Ale teraz potrafią ukraść nawet Accenta za niecałe 50 zł.

Wniosek z tego jest taki że trzeba demontować koło przednie i sztycę z siodłem i nosić ze sobą. Ewentualnie kupić jakieś tanie zabezpieczenia (Kryptonite ma takie stalowe linki w różnych długościach, które można dopiąć do U-locka na przykład, ale chyba lepiej by się sprawdziły po prostu tanie zapięcia)

http://velo.pl/produkty/?m=8&pk=%&id=451
http://velo.pl/produkty/?m=8&pk=%&id=456

Co do tych siodełek, to moja koleżanka miała kiedyś WTB cośtam She, na tytanowych prętach, które od męskich pod względem "malowania" niczym się nie różniło. Różniło się za to kształtem i wielkością. Dla niej było nie wygodne. Za to moje męskie WTB pasowało jej jak najbardziej. Co ciekawe tamto damskie kupił potem od niej jakiś drobny facet.
wanderer   27-06-2010, 14:11
#15
Kuba napisał(a):Wniosek z tego jest taki że trzeba demontować koło przednie i sztycę z siodłem i nosić ze sobą. Ewentualnie kupić jakieś tanie zabezpieczenia (Kryptonite ma takie stalowe linki w różnych długościach, które można dopiąć do U-locka na przykład, ale chyba lepiej by się sprawdziły po prostu tanie zapięcia)

http://velo.pl/produkty/?m=8&pk=%&id=451
http://velo.pl/produkty/?m=8&pk=%&id=456

hehe najlepiej to rower nosić na plecach Wink ja spinam przednie koło z ramą. kiedy jestem w bardziej "buraczanych" miejscach, to używam też drugiej taniej linki.nawiązując do przypadku Jurka - spinając tylne koło można zawsze przeciągnąć linkę przez szynę od siodełka i problem (teoretycznie) z głowy. niestety, jak s*^%syn się zaprze to tak czy siak ukradnie. dwie linki to zawsze dwa razy więcej roboty więc jest szansa, że dziad się zniechęci i pójdzie dalej.

używam tego kryptonite'a i bardzo sobie chwalę.już sama gumowa osłona linki jest wykonana z jakiejś wytrzymałej mieszanki - próbowałem nożem i nie szło zbyt łatwo.



p.s. - gdzieś kiedyś był wątek o zapinkach i ogólnie bezpieczeństwie więc jak coś, to proszę mnie przerzucić.

Zawsze możesz kupić nowy kask, za to głowę masz tylko jedną...
erykko   27-06-2010, 14:28
#16
Jurek S napisał(a):Widzę, że już sprawa załatwiona więc pozwolę sobie na małe OT. Widział ktos może w Lublinie sztycę i siodełko Authora, które dwa dni temu wyjęto mi z roweru? :-( Undecided :-?
Dla mnie akurat nie jest to jakieś zaskoczenie, ludzie potrafią kraść koła rowerowe, to i siodełka się przydadzą. Być może nawet nie jest to na sprzedaż, tylko do własnego użytku. Ale co zrobić? Im więcej rowerów, tym więcej kradzieży i trzeba się z tym pogodzić. Statystyka wygląda tak, że najwięcej rowerów kradnie się oczywiście w Holandii, uprzedzam, że tam także złodzieje są w stanie wykazać się pomysłowością.

Ale żeby nie robić bałaganu, jak ktoś będzie miał jakieś informacje o promocjach siodełek Selle, to niech da znać.
jabolewski   06-07-2010, 08:14
#17
Jurek, współczuję.
Sam obawiam się przypinać swój rower w mieście, po mieście poruszam się z tego powodu składakiem :roll:
Pewnym sposobem może być dodatkowa linka przeciągnięta przez pręty w siodle.
Paweł K.   06-07-2010, 09:12
#18
jabolewski napisał(a):Jurek, współczuję.
Sam obawiam się przypinać swój rower w mieście, po mieście poruszam się z tego powodu składakiem :roll:
Pewnym sposobem może być dodatkowa linka przeciągnięta przez pręty w siodle.
A najpewniejszym... wyjęcie sztycy i siodełka i spacerowanie razem z nimi... Od paru osób słyszałem, że zdarzają się też kradzieże kół, szczególnie przednich. Więc najlepiej poruszać się jakimś zwykłym rowerkiem, a nie takim na którym jeździmy lansować się po ścieżkach i po błotach. :-P Wtedy szkoda mniejsza.

Moja ortografia jest pełna natury-same byki!!Big Grin
Pozdrawiam,
Paweł K.
Kuba   06-07-2010, 12:03
#19
No tak ale ja już nie mam miejsca na 3 rower. Tongue
Na szczęście w jednym z rowerów demontaż koła wymaga odkręcenia 6 śrub (w 2 rozmiarach klucza) i wypchnięcia ośki, co nie jest takie proste.
Strony (2):    1 2
  
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Made with by Curves UI.