Strony (3):    1 2 3   
KermitOZ   19-08-2010, 01:29
#11
Nie kupuj trekinga/crossa itp., bo ani po asfalcie szybko nie pojeździsz ani po terenie nie poszalejesz. Albo jedno lub drugie, albo jedno i drugie, nigdy trzecie zamiast jednego i drugiego Tongue

I napisz Kolos ile masz wzrostu, niech się biedne ludzie nie dopytują, bo tak chcą Ci pomóc, że tylko czekają na info, a ty w tajemnicy milczysz jak grób Big Grin

Na koniec polecam kupno używanego roweru. Cena taka sama jak w nówce, ale dużo lepszy osprzęt. Często można trafić na jakieś fajne rowery, które ktoś sprzedaje za bezcen, byle się pozbyć i choć część kasy odzyskać i wsadzić na kupno czegoś droższego.


pOZBig Grinrower
Grzesiek

GrzegorzMazur.pl
Go hard or die hard!
jabolewski   19-08-2010, 08:32
#12
Grzesiek, to ma być rower raczej rekreacyjny. Wątpię, by startował w maratonach MTB. Jeśli chodzi o teren to cross poradzi sobie w 90% miejsc, w które wjeżdża rower. Jeśli komuś przeszkadzałyby wąskie opony, może sobie zamontować odpowiedniki terenowych Schwalbe.
Cross ma lepsze odejście na asfalcie, zakup mtb na użytkowanie 70% asfalt 30% teren to moim zdaniem nadużycie.
Kupno szosy również nie ma sensu, bo odpada 80% ustawek z RL.

Ale autor tematu chyba nas zlekceważył, pewnie już kupił rower...
KermitOZ   19-08-2010, 09:44
#13
jabolewski napisał(a):Grzesiek, to ma być rower raczej rekreacyjny. Wątpię, by startował w maratonach MTB
Nie znasz Kolosa, jeździłem z chłopakiem, trzeba takich ludzi naprowadzać na dobrą drogę (wyścigów), a porządny rower to pierwszy krok do tego Big Grin

Seb napisał(a):W takim razie po co producenci konstruują rowery trekkingowe?
Dla ludu wycieczkowo-rekreacyjnego. Śmiem twierdzić, że Kolos ma żyłkę wyścigową. Szkoda ją przecinać rowerem do jazdy nad Zalew Wink

Cytat:Jak rozumiesz stwierdzenie "bo ani po asfalcie szybko nie pojeździsz ani po terenie nie poszalejesz"?
Rozumiem je tak, że ani nie zrobi porządnego treningu szosowego ani MTB o wyścigach już nie wspominając.

Seb napisał(a):- to jest tak ogólne zdanie, że równie dobrze można to powiedzieć o każdym typie roweru.
No jak jeździec trzepak to można tak powiedzieć.

Seb napisał(a):Według mnie po asfalcie właśnie na takim rowerze dość szybko można się poruszać, a i w terenie da sobie radę więc zaprzeczam wszystkim twoim argumentom jakby co... :-)
W tej sytuacji nie zaprzeczasz.

Seb napisał(a):W sumie widzę, że ty to rozumujesz w innych kategoriach, niż standardowy człowiek
No fakt, standardowy na pewno nie jestem Wink

Seb napisał(a):i dla Ciebie to albo wypasiona szosa albo wypasiony MTB nic innego nie ma prawa istnieć.
Nie dla mnie po prostu szosa albo MTB, a najlepiej i to i to. Wszystko inne ma prawo istnieć, ale śmiem twierdzić, że Kolos nie potrzebuje takiej hybrydy.

Cytat:Jeżeli tak, to nie powinieneś zabierać tu głosu.
Z tego co napisałem wynika, że "nie", więc głos zabieram.

Seb napisał(a):KermitOZ napisał/a:
Albo jedno lub drugie, albo jedno i drugie, nigdy trzecie zamiast jednego i drugiego Tongue

Co za bezsensowne zdanie panie kierowniku ... :-D
Pokaż mi gdzie tutaj nie ma sensu, uważam, że jest całkiem sensowne, a na pewno logicznie poprawne.

pOZBig Grinrower
Grzesiek

GrzegorzMazur.pl
Go hard or die hard!
Kamil   19-08-2010, 09:52
#14
SpokojnieWink Bylem u kumpeli caly dzien i nawet nie wlaczalem komputera po powrocie. Juz odpisujeWink

jabolewski napisał(a):Dlaczego ten upór w chęci kupna nowego sprzętu Confusedhock: ?
Przy poprzednim rowerze kiepsko wyszedlem na kupnie uzywki.

jabolewski napisał(a):Nadal nie podałeś swojego wzrostu: traktuj nas poważnie.
Mialem podac od razu... 176.

Seb, Moge kupic przez neta, ale raz juz sie nacialem.

Szosy nie chce - wlasnie jedna sprzedalem. Chce moc jezdzic na ustawki RL + czasem gdzies dojechac rowerem po szosie - np. do kumpla mieszkajacego 10km ode mnie.
jabolewski   19-08-2010, 10:12
#15
Mimo wszystko wiele osób kupuje używki od porządnych sprzedawców i nie wychodzi na tym źle. Problemy zaczynają się, gdy zachce nam się sprzętu od użytkowników mających mało komentarzy i zdecydujemy się na przesyłkę. Myślę, że zakup używanego roweru od sprzedawcy, który sprzedaje ich sporo nie jest powiązane z większym ryzykiem.

A - MTB zwykle są bardziej zdezelowane od crossów.
Jeśli chodzi o wzrost: 19" może być ciut za duża, ale każda rama jest inna.
KermitOZ   19-08-2010, 10:19
#16
Kolos ma 176 cm, zatem MTB dla niego to 18" (na początek może być minimalnie za duży, ale on rośnie jeszcze, więc w zimie będzie idealny). 19" to musiałby mieć co najmniej 183cm wzrostu, więc odpada. Oczywiście dla rowerów typu Cross ramy mogą być trochę większe. Jak komuś potrzeba to ten Radon jest naprawdę dobrą okazją, ale 17" to na pewno nie dla założyciela wątku.

pOZBig Grinrower
Grzesiek

GrzegorzMazur.pl
Go hard or die hard!
Ifson   20-08-2010, 11:48
#18
Kamil, może coś takiego? http://allegro.pl/item1192873323_piekny ... rmula.html

edit:

http://allegro.pl/item1189628092_super_ ... na_xt.html

[Obrazek: u10999y2013v3.gif]
KEEP CALM AND !!! ODŁAMKOWYM ŁADUJ !!!
KermitOZ   20-08-2010, 13:37
#19
Seb napisał(a):trzecie nie ma sensu, bo nie wiadomo skąd się wzięło. Musisz udowodnić skąd pojawiło się "trzecie" bo chyba nie z sumy "jednego i drugiego" bo tego nie da się zsumować zresztą 1+1=2 a według Ciebie 1+1=3
Trzecie to treking/cross i ma sens, wzięło się stąd, że jest w tym wątku proponowane, żeby Kolos kupił właśnie takie coś. Poza tym to widać, że kiepsko u Ciebie z logiką.

Seb napisał(a):Według mnie "jedno lub drugie" zaprzecza "jedno i drugie"
Jasne, że zaprzecza, ale ja tego nie kwestionowałem. Ja tylko pisałem, że kupuje górala lub szose lub górala i szosę ale nigdy trekinga zamiast górala i szosy, jak chcesz wzorem to proszę bardzo:

~r -> [(pvq)]v(p^q)]

Seb napisał(a):KermitOZ napisał/a:
Pokaż mi gdzie tutaj nie ma sensu, uważam, że jest całkiem sensowne, a na pewno logicznie poprawne.

Pokaż mi gdzie ono ma sens :-)
No na powyższym widać, że ma wszędzie Tongue

GrzegorzMazur.pl
Go hard or die hard!
marcin0604   20-08-2010, 13:57
#20
Obu panów uprasza się o wypicie pół szklanki ciepłego mleka i głębokie wdechy przez minutę.
Strony (3):    1 2 3   
  
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Made with by Curves UI.