Strony (2): 1 2   
maYkel   02-10-2010, 19:08
#1
Dzisiaj sobie rozmyślałem na temat pewnego przepisu i doszedłem do zaskakujących wniosków.

Kod:
Art. 33. 3. Kierującemu rowerem lub motorowerem zabrania się:
1) jazdy po jezdni obok innego uczestnika ruchu;

Wnioski są takie, że kiedy jadąc rowerem po jezdni wyprzedzany jestem przez innego uczestnika ruchu, np. auto, to przez moment jadę obok niego - ergo - przez moment łamię ten przepis. Co ciekawe rowerzysta nie inicjuje wyprzedzania, a mimo to jednak tylko on łamie prawo. Pysznie, co?

Nie wiem jak wy, ale ja robię to kilkadziesiąt razy w ciągu dnia - właśnie sobie zdałem sprawę. :mrgreen:
kali   02-10-2010, 19:15
#2
Nie od dziś wiadomo że jesteś drogowym kryminalistą i notorycznym gwałcicielem PoRD Big Grin

Miłość jest dla hipisów, nienawiść jest dla panków!!!
kertoip_90   02-10-2010, 21:09
#3
Koledzy, w świetle przepisów jazda obok to jazda przez nieokreślony ale dłuższy niż kilka sekund czas obok ze stałą prędkością - tzn z taką samą jak jadący obok pojazd Tongue. Wyprzedzanie natomiast wiąże się z różnicą prędkości. maYkel, może aż takim kryminalistą nie jesteś Tongue
maYkel   02-10-2010, 21:36
#4
kertoip_90 -> a możesz się powołać na konkretny przepis, który to definiuje?
Peke   02-10-2010, 21:54
#5
jazda obok - jechanie cały czas jeden obok drugiego
przejeżdżanie obok - wyprzedzanie

po co do tego pokazywać przepis? jak się nie rozróżnia pojęć to wtedy można przytaczać

Unibike Flite 2010
Zespół Sonata www.sonata.org.pl
kertoip_90   02-10-2010, 22:46
#6
Zazwyczaj nie wypowiadam się jak nie jestem pewny tego, co mówię, ale tutaj kiedyś mieliśmy rozmowę jeszcze w liceum z policjantami z drogówki (kilka klas zebranych) i ktoś z uczniów jak był czas na pytania zapytał właśnie konkretnie o ten przepis i konkretnie o wyprzedzanie i policjant odpowiedział właśnie tak, jak napisałem. Wnioskuję, że musi być to w przepisach. Zresztą po co to komu ;p tego i tak się przecież nikt nie czepia ;-)
Perez   03-10-2010, 21:18
#7
maYkel napisał(a):
Kod:
Art. 33. 3. Kierującemu rowerem lub motorowerem zabrania się:
1) jazdy po jezdni obok innego uczestnika ruchu;

A mógłbyś wstawić linka do zapisu tych przepisów?
kertoip_90   03-10-2010, 22:25
#8
NP tu: http://www.scigacz.pl/Prawo,o,Ruchu,Drogowym,(PoRD),Kodeks,Ruchu,Drogowego,(KRD),6378.html

Rozdział 3
Oddział 11
Smile
Perez   04-10-2010, 08:44
#9
Znalazłem kolejny paradoks:
oddział 11
"Art. 33.

1. Kierujący rowerem jednośladowym jest obowiązany korzystać z drogi dla rowerów lub z drogi dla rowerów i pieszych."

a dalej:

"5. Korzystanie z chodnika lub drogi dla pieszych przez kierującego rowerem jednośladowym jest dozwolone wyjątkowo, gdy:

opiekuje się on osobą w wieku do lat 10 kierującą rowerem lub
szerokość chodnika wzdłuż drogi, po której ruch pojazdów jest dozwolony z prędkością większą niż 50 km/h, wynosi co najmniej 2 m i brakuje wydzielonej drogi dla rowerów."


No to gdzie ja w końcu mam jeździć? Undecided
qavtan   04-10-2010, 09:11
#10
Istnieje poselski projekt nowelizacji PoRD dotyczący rowerzystów:
http://orka.sejm.gov.pl/proc6.nsf/opisy/2771.htm
Strony (2): 1 2   
  
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Made with by Curves UI.