ojniewiem   16-10-2011, 16:36
#1
10/11 października spod drzwi mieszkania w bloku przy ulicy Szczytowej 3 skradziono nam 2 rowery:
Giant Trance 4 (rocznik 04, elementy charakterystyczne: pomarańczowy przedni mavic x317, srebrny amor RS Revelation) i Merida Juliet 100D w oryginalnej konfig.
Jeśli ktoś widział złodziei na rowerach lub któryś z tych rowerów w ostatnich dniach,
proszę o telefon:
504549159 lub <!-- e --><a href="mailto:kris_11@op.pl">kris_11@op.pl</a><!-- e -->
Za skuteczną pomoc w odzyskaniu nagroda pieniężna.


[Obrazek: P1000579.jpg]
[Obrazek: P1060495.jpg]
[Obrazek: maj2008GORCEBESKIDY2.jpg]
[Obrazek: meridka.jpg]
marcin0604   16-10-2011, 20:59
#2
O matko, czemu trzymałes takie bajki pod drzwiami na klatce?? Mieszkamy w Polsce, stary... Tu jeszcze byle pasztet jakiś czas (nie wiadomo jaki) będzie atrakcyjny dla złodzieja.
A tu takie cacka.
Mam nadzieję, że sprawa się jak najszybciej wyjaśni i odzyskacie bajki.
koperek118   16-10-2011, 21:08
#3
Trzeba przyznać, że piękne rowery. Życzę aby się odnalazły Smile

Daniel
[Obrazek: u9062y2011v3.gif]
ojniewiem   16-10-2011, 23:43
#4
marcin0604 napisał(a):O matko, czemu trzymałes takie bajki pod drzwiami na klatce?? Mieszkamy w Polsce, stary... Tu jeszcze byle pasztet jakiś czas (nie wiadomo jaki) będzie atrakcyjny dla złodzieja.
A tu takie cacka.
Mam nadzieję, że sprawa się jak najszybciej wyjaśni i odzyskacie bajki.
Wiem... To był wielki błąd, mimo tego, że wcześniej przez okrągły rok trzymałem swojego trance'a na klatce (wydawałoby się bezpiecznej - zamknięte osiedle, po klatce nigdy się nikt obcy nie kręcił. Sąsiedzi też przechowywali rowery, wózki w ten sposób jak ja, do tego zupełnie nie zabezpieczone (sic!). My też ulegliśmy temu złudzeniu bezpieczeństwa.), przypiętego do rury z gazem.
Rowery zostały na klatce ze względu na przeprowadzkę do innego mieszkania i miały być zabrane na 2 dzień samochodem - ze względu na kiepska pogodę. Jak się okazało był to 3 dzień, niestety o 1 za późno Sad
Nie musicie pisać, że to było bardzo głupie i naiwne. Teraz i my z żona o tym wiemy.
PrażonyRabarbar   17-10-2011, 00:27
#5
ojniewiem napisał(a):(wydawałoby się bezpiecznej - zamknięte osiedle, po klatce nigdy się nikt obcy nie kręcił. Sąsiedzi też przechowywali rowery, wózki w ten sposób jak ja, do tego zupełnie nie zabezpieczone (sic!).

Zamknięte osiedle, brak obcych, więc może jakiś miejscowy lub dał komuś cynk?

§1 pkt2 Regulamin odnosi się do każdego Użytkownika Forum (w tym Członków Stowarzyszenia „Rowerowy Lublin”). 100% ściemy
ojniewiem   17-10-2011, 01:59
#6
Cytat:Zamknięte osiedle, brak obcych, więc może jakiś miejscowy lub dał komuś cynk?

Mogło tak być, ale jak prześwietlić "sąsiadów"?
MindEx   17-10-2011, 15:00
#7
poinformuj Policję o tym, jakie były warunki przechowywania rowerów. jeśli osiedle jest zamknięte, to może, przypadkiem, jest tam też gdzieś jakiś monitoring. może monitoring jest 100 - 500 m. dalej, przy sklepie, bankomacie czy innym obiekcie. spróbuj wymusić na Policji, by obejrzeli nagrania z takiego monitoringu. czasem na takich nagraniach widać sprawców i da się ustalić ich tożsamość na tej podstawie (np. Policja ich zna).
można też np. obejrzeć nagrania z monitoringu i spróbować zobaczyć, czy ktoś nie wywoził rowerów np. samochodem.

przy okazji - raczej nikt nie byłby tak głupi, by kradzione rowery trzymać u siebie, ale ja bym poszedł z latarką do piwnic i - jeśli się da - zajrzał do wszystkich.

w krąg podejrzanych wciągnąłbym, prócz mieszkańców bloku/osiedla i ich znajomych, także ewentualnych pracowników tak zwanej "ochrony", pracowników firmy remontowej, jeśli gdzieś w klatce/obok był remont lub pracowników firmy przeprowadzkowej.

Policja niestety nie może kogoś przesłuchać, jeśli powiesz: "to mógł być on". ale jeśli powiesz, że kogoś podejrzewasz, to już nieco inaczej. z tym niestety trzeba trochę uważać.
Kuba   17-10-2011, 19:30
#8
Takie osiedla wcale nie są mega bezpieczne. Zdażyło mi się wchodzić na takowe nie niepokojonym przez nikogo. Rower trzeba trzymać w domu albo naprawdę bezpiecznej piwnicy (dobrze zabezpieczonej i ubezpieczonej).

Ostatnio trochę złodziei rowerowych wpadło w Lublinie, jest szansa że Twój też się pojawi. Choć raczej wpadają amatorzy kradzenia rowerów za 0,5 - 1,5 tysiąca, a nie rowerów których używana rama tyle kosztuje. Trzeba mieć nadzieję i oczy szeroko otwarte. Trance jest dość charakterystyczny zwłaszcza ze względu na przednią obręcz. Z Juliet będzie trudniej.

Rozwieś zdjęcia na osiedlu może ktoś coś widział. Poszukaj jakiś budynków z monitoringiem w okolicy. Może coś się nagrało.
  
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Made with by Curves UI.