Strony (2):    1 2
msl   15-05-2010, 18:48
#11
Kuba napisał(a):A jakie macie liski? Bo X działa inaczej niż normalne. Ja mógłbym dać do testów szóstki ale to Marcok i mam bardzo szeroki zakres tłumienia powrotu.

Patkos wyżej napisał: on ma F100RL, ja mam F100RLC. Tłumienie powinno działać podobnie, jeśli nie tak samo, różnicą na pewno będzie działanie systemu Terralogic, którego nasze amorki po prostu nie mają :-P

PS
Fox ma też dość duży zakres tłumienia, od braku po tłumienie powodujące prostowanie się amorka przez kilka sekund. W Manitou (znam z R7) tłumienie pozwala nawet skrócić "skok" amorka ("skok", bo wtedy właściwie się nie ugina) - na maks. tłumieniu w ogóle się nie prostuje.

god@localhost# killall animals && killall people && umount /dev/world && halt
Kuba   15-05-2010, 21:13
#12
Mój swinger tak chodzi na max stłumionym że się prostuje przez 2 minuty chyba (nie chciało mi się czekać Tongue). Nie wiem po co takie tłumienie.
Przy max skręconym w 66 też za długo się prostuje (kilka sekund) i nie da się jeździć. Terralogic ma normalną kompresję? Bo w końcu jemu nie potrzebna, ma Terralogic. Powrót faktycznie powinien działać podobnie.
patkos   15-05-2010, 21:51
#13
Kuba napisał(a):Mój swinger tak chodzi na max stłumionym że się prostuje przez 2 minuty chyba (nie chciało mi się czekać Tongue). Nie wiem po co takie tłumienie.
Mój Fox RP3 robi tak samo ;-)


BTW, jak jesteście chętni na testy amorków w terenie, to ja się piszę oczywiście, ale w przyszłym tygodniu dopiero.
BromasS   19-05-2011, 23:04
#14
Małe odświeżenie tematu.
Postanowiłem sam wymienić olej i uszczelki w amortyzatorze (fox f100x terralogic) i mam następujące pytania.
1. Ile ml oleju należy wlać do tego amortyzatora?
2. Jaki olej? bo powiem szczerze nie mam zamiaru kupować oleju foxa.... za bardzo się cenią.

Się gra się ma...
kali   20-05-2011, 02:57
#15
15 ml na każdą goleń.Im żadszy tym lepiej czyli 5W lub coś w tym stylu.Przejedź się po serwisach motocyklowych,oddadzą Ci tego na litry.Tylko pamiętaj że amortyzator po tym żyga olejem jak opętany i robisz to na własne ryzyko.

Miłość jest dla hipisów, nienawiść jest dla panków!!!
Kuba   20-05-2011, 17:09
#16
Olej Foxa to Silikone Pro. Można było go kupić np. u Darka na http://proshox.com/ (trzeba do niego napisać i się upewnić czy dalej nimi handluje).
Podobno dobry i nie jakoś bardzo drogi jest też olej Sram Pit Stop:
http://www.rowerowy.com/narzedzia_serwi ... ow/pitstop
Prawie 2x droższy ale też polecany jest olej Finish Line.
Ja w tym roku planuję wypróbować opcję tanią, tzn olej Yamalube (od Yamaha), tylko częściej zmieniany. Yamalube kosztuje jakoś poniżej 20 zł na 0,5 l.

Lepkość oleju ma taki wpływ, że przy mniej lepkim niż zaleca producent amortyzator może być trochę czulszy, ale też może się okazać że reglacji, powrotu lub kompresji nie wystarczy. W F100X to jest raczej ważne żeby tłumik terralogic miał odpowiedni olej.

Objętości i wskaźniki oleju masz podane tu:
http://service.foxracingshox.com/consum ... olumes.htm
Natomiast rzygać nie powinien, jakieś tam cienkie ślady to ok, fox nie miał genialnych uszczelek, ale jak rzyga to coś jest nie tak.
Strony (2):    1 2
  
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Made with by Curves UI.