Strony (3):    1 2 3   
KermitOZ   11-07-2011, 23:04
#11
Maksymalna liczba znaków ustawiona od dawna na forum to 210, więc spokojnie się można zmieścić. Natomiast jakby się ktoś uparł to linijek może zrobić i ze 20, ale to bez sensu, bo podpis jest tylko dodatkiem i dlatego zdecydowaliśmy się na doprecyzowanie w regulaminie jak może on wyglądać Smile

pOZBig Grinrower
Grzesiek

GrzegorzMazur.pl
Go hard or die hard!
michalbrodowski   11-07-2011, 23:26
#12
↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑

Nawet w jednej linijce można niezłe głupoty napisać... Nie chce wiedzieć co by było w ponad trzech Confusedhock:
To dobry punkt regulaminu Smile

Wszystkich nas w końcu wytępi forumowe gestapo...
darist   11-07-2011, 23:30
#13
Michał to co napisałeś niekoniecznie musi być głupotą.
Bardzo przypomina naszą Prezydencję w UE :-D

Darek  -  Easy Rider 
DOBRZE, ŻE JESTEŚCIE  Smile 
marcin0604   11-07-2011, 23:48
#14
Rado napisał(a):Dysleksja ? Dysortografia ? Te pojęcia zostały chyba wymyślone dla tych, którym się nie chciało uczyć języka polskiego i nie przeczytali żadnej książki...
Hmm... Ja znam pewnego człowieka, który dużo czytał i czyta, podejmuje pewne próby pisarskie i przyznaje się do czegoś takiego jak dysortografia... Rozumiem o co Tobie chodzi, jako małe dziecko w ciul czytałem w efekcie czego dyktanda w podstawówce były dla mnie banalną zabawą. Ale chyba coś takiego jednak istnieje. Sam nie wiem co o tym sądzic...
Kamil   12-07-2011, 02:02
#15
To gdzie mam podesłać skan zaświadczenia o dysleksji?Smile
Coś co się zwie dysleksją dotyczy nie tylko klepania postów na forum, ale można to zaobserwować w innych dziedzinach życia, mówi się np. o dysleksji w matematyce. Można też spojrzeć na sprawę okiem nieprzychylnym próżnemu pozmyślaniu i nazwać to po prostu niechlujstwemSmile
Dyskusję o dysleksji i dysortografii można zakończyć bardzo prosto - regulamin mówi jasno czego się wymaga, jeśli ktoś wymogów nie spełnia, znaczy, nie nadaje się na forum - nie każdy musi przecież z niego korzystać.

Ustawienie max ilości znaków jest jakimś wyjściem, jednak zawsze uważałem, że to bez sensu - wstawiając do podpisuje link, lub dwu kolorowy napis można wykorzystać limit i prawie nic w tym podpisie nie mieć. Można ofc. stworzyć odpowiedni skrypt, który sprawdzi rzeczywistą długość podpisu, lub nawet rzeczywisty jego rozmiar(np. max 40px, czyli 3 linijki czcionką 12px, albo 5 linijekczcionką 6px), ale czy na prawdę jest to konieczne?
BADEVIL   12-07-2011, 08:52
#16
Kamil: Też mam papier i co z tego jakoś nie robię błędów a przynajmniej staram się tego nie robić (nie twierdze, że mi się to nie zdarza).

Dlaczego tak się dzieje? Odpowiedź jest prosta ponieważ sprawdzam co napisałem zanim to wyślę.

To chyba nie jest trudne prawda? A dodatkowo powoduje to, że człowiek się czegoś uczy i z czasem przestaje robić rażące błędy.

Więc jak sam widzisz zasłanianie się jakimś tam świstkiem to jest tylko i wyłącznie usprawiedliwienie dla własnego lenistwa i nic więcej.

Nie ma rzeczy niemożliwych są tylko te mało prawdopodobne.
darist   12-07-2011, 10:22
#17
Gdy w nocy z niedzieli na poniedziałek wróciłem z Festiwalu Inne Brzmienia miałem na forum jeden nowy post czyli "Regulamin forum".
Być może jeśli nie byłem pierwszy to z pewnością jednym z pierwszych, który się z nim zapoznał.
Moją reakcją było napisanie maila do Stowarzyszenia RL.
Nie z uwagami bo jako użytkownik mogę jedynie zaakceptować regulamin lub nie.
Wspomniałem o formie powiadamiania o zmianie regulaminu (wszyscy pewnie już dowiedzieli się o tym drogą mailową) i o założeniu tematu w rodzaju FAQ (pewnie wtedy Szymon nie musiałby zakładać tego tematu).
Temat FAQ miałby służyć wyjaśnianiu pewnych rzeczy i odpowiedzi na pytania dotyczące regulaminu.

Natomiast dyskusja i czasami wręcz "naciski" wydają mi się dziwne.
Nie piszę na innych forach więc nie mam doświadczenia.
Może zatem ktoś podpowie czy na innych forach jest to normalnie przyjęte zjawisko, że po zmianie regulaminu zakładamy temat aby o tym dyskutować? (Szymon to nie jest pytanie do Ciebie - akurat w Twoim temacie to piszę :-D )
Czy powszechnie przyjęte jest krytykowanie wprowadzonych zmian?
I jak takie krytyki użytkowników są traktowane przez Adminów na innych forach?
Mam wrażenie, że i tak jest tutaj podejście dosyć tolerancyjne.
Pewnie dlatego, że oprócz wirtualnej znajomości na forum są faktyczne, realne kontakty.
To taki ewenement w porównaniu z wieloma innymi forami.
Ale nie zapominajmy, że jesteśmy jedynie użytkownikami form udostępnionego przez Stowarzyszenie RL.
Fajnie, że możemy z nimi podyskutować (z różnym efektem) ale może nie doprowadzajmy do sytuacji, że zaczniemy im wchodzić "na głowę" bo wydaje nam się, że mamy do tego prawo.

Natomiast co do czasami bardzo ostrej wymiany zdań osób "stowarzyszonych".
Jest tyle spotkań (czyt. ustawek) zwykłych, szarych :-D użytkowników forum...
Czy Wy nie macie takich spotkań aby sobie wszystko wyjaśniać?
Zróbcie zebranie, kolektyw czy jakkolwiek to nazwiecie i już :-D
Nie jest to dobra wizytówka dla osób odwiedzających forum RL.

Darek  -  Easy Rider 
DOBRZE, ŻE JESTEŚCIE  Smile 
maYkel   12-07-2011, 11:02
#18
Cytat:2.3. "Wypowiadanie się mające na celu jedynie zdobycie większej liczby postów w rankingu a nie wnoszące nic do tematu. "
Wywalcie ranking ilości postów, to problem rozwiąże się sam. Po cholerę w ogóle są te liczniki postów?
sawek   12-07-2011, 11:28
#19
darist napisał(a):Czy powszechnie przyjęte jest krytykowanie wprowadzonych zmian?
I jak takie krytyki użytkowników są traktowane przez Adminów na innych forach?
To nie ma znaczenia. Od jakiegoś czasu obserwuję, że wiele osób traktuje adminów jak panów i władców (i nie piszę konkretnie o tym forum, tylko ogólnie), podczas gdy jest im bliżej do cieciów. (Taka refleksja na gorąco, ostatnio słowo "cieć" zaczyna mieć zabarwienie negatywne z czym osobiście się nie zgadzam, ale żeby nikogo nie obrażać może powinienem użyć "porządkowy").
darist napisał(a):Ale nie zapominajmy, że jesteśmy jedynie użytkownikami form udostępnionego przez Stowarzyszenie RL.
Jedynie? Dla jasności to nie użytkownicy są dla forum tylko odwrotnie. Forum bez użytkowników by nie istniało.
darist napisał(a):Fajnie, że możemy z nimi podyskutować (z różnym efektem) ale może nie doprowadzajmy do sytuacji, że zaczniemy im wchodzić "na głowę" bo wydaje nam się, że mamy do tego prawo.
Tak do końca nie wiem o co Ci chodzi z tym "na głowę", ale jeśli masz ochotę to zajrzyj sobie np na www.lubelskieski.pl . Na dole zauważysz cztery "Miejscówki". Stoków na Lubelszczyźnie jest więcej. Aby znaleźć się tam właściciele ponoszą opłaty. Jeżeli pośledzisz niektóre wątki to zorientujesz się, że bywały tam bardzo ostre kłótnie, a niekiedy nawet padały za ostre słowa. Robiąc coś publicznie, można powiedzieć, że z definicji godzisz się na krytykę i opinie innych.

Co do dysleksji, zgadzam się, że w wielu przypadkach jest nadużywana, jednak w wielu przypadkach jest to istotny problem. Jest wiele odmian dysleksji i jest to kwestia tego jak pracuje mózg. To trochę tak jak to, że są ludzie prawo i lewo nożni, prawo i lewo ręczni. Są opracowane testy dzięki którym można stwierdzić jakiego rodzaju jest problem, i są także odpowiednie ćwiczenia aby zminimalizować problemy. Ale to nie czas i miejsce.
Pozdrawiam
maYkel   12-07-2011, 11:37
#20
Wszelkie dys-funkcje w odniesieniu do pisania na komputerze to jawna kpina. W obliczu autokorekt, słowników i sprawdzania pisowni w przeglądarkach, zasłanianie się dysleksjami i innymi dysmózgowiami jest żałosne.
Strony (3):    1 2 3   
  
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Made with by Curves UI.