qavtan   11-02-2012, 09:02
#1
Zachęcam do udziału w manifestacji.

Cytat:BEZPIECZNIE - LEGALNIE - SPOKOJNIE
NIE DLA ACTA!
No Logo

Mieszkańcy Lublina przyłączmy się do ogólnoeuropejskiej akcji protestacyjnej. Pokażmy że Lublin tak tak łatwo się nie podda.

WYJAŚNIENIA i UZASADNIENIA:
I. Dlaczego 2012-02-11?
Organizatorzy z różnych miast Polski na spotkaniu w Warszawie uznali, że Polska jako inicjator prostestów przeciwko ACTA w Europie robi manifestację 2012-02-11.
Mapa protestów w Europie: www.mediarp.pl/acta/mapa-protestow
Oto PEŁNA i aktualna lista miast w Europie, które będą protestować 11 lutego! www.facebook.com/events/171544026282055/

II. Dlaczego robimy manifestację pomimo Obietnic Polityków i prób 'rozmów'? Organizatorzy z różnych miast Polski (mi. in. Szczecin, Wrocław, Warszawa, Kraków i Lublin) na Improwizowany Kongresie Wolnego Internetu, razem z Organizacjami Pozarządowymi - odnieśli się do 'debaty' z Premierem: http://www.panoptykon.org/wiadomosc/dla ... u-premiera
W skrócie:
1. Najpierw prawda, potem debata (nie znamy mi. in. stanowisk negocjacyjnych)
2. Konkrety, a nie deklaracje
3. Konsultacje w Internecie, a nie w gabinecie
ps; dodatkowy argument: Organizacje Pozarządowe od 2 LAT prowadzą już tego typu konsultacje

"Proces wstrzymania ratyfikacji" to słowa, które nie koją naszych niepokojów, nie łagodzą i nie załatwiają sprawy, a także nie są napełnione treścią. Naszym celem jest zatrzymanie porozumienia, a nie odroczenie czegokolwiek. Porozumienie ACTA godzi w demokratyczne sposoby ustalania tak ważnych dokumentów. ACTA zagraża rozwojowi. Odczuwamy, że jest to ukłon w stronę korporacji i podmiotów posiadających patenty. Boimy się, że zagrozi całemu społeczeństwu polskiemu jak i europejskiemu.
Nasz głos jest jednomyślny - nie dla acta."


REKRUTACJA:
Wkrótce więcej informacji

kontakt: <!-- e --><a href="mailtoConfusedtop.acta.lublin@gmail.com">stop.acta.lublin@gmail.com</a><!-- e -->

"Organizatorzy proszą „żeby NIE zakładać masek, bo 'za maską oprócz 'herosów' czy 'dobrych, zwykłych ludzi, którzy mają dość' - moim zdaniem mogą się kryć 'prowokatorzy', którzy nam zaszkodzą.' Przypominam także ustawę podpisaną przez Bula, 'bo nie jest jasne czy 'ustawa prezydencka' nie zakazuje noszenia masek w celu utrudnienia rozpoznania.
JEŻELI TRAKTUJESZ MASKĘ JAKO SYMBOL - to możesz ją wziąć ze sobą, przykleić gdzieś do ubrania np; na plecy czy klatkę piersiową, ale PROSZĘ BEZ zakładania na twarz.'”"

Lista miast Polski biorących udział 2012-02-11:
Białystok www.facebook.com/events/234713619947638/
Gdańsk www.facebook.com/events/381444841871793/
Katowice www.facebook.com/events/174724099301513/
Kraków www.facebook.com/events/272088409527352/
Lublin www.facebook.com/events/270337136366808/
Płock www.facebook.com/events/270337136366808/
Poznań www.facebook.com/events/308222379225477/
Radom www.facebook.com/events/349957518356918/
Szczecin www.facebook.com/events/324226357616024/
Warszawa www.facebook.com/events/123234047799227/
Wrocław www.facebook.com/events/289017024486218/
Zielona Góra www.facebook.com/events/309184612461947/
Przyłącz się do nas! Zaproś znajomych!

Regulamin Manifestacji:
1. Uczestnikiem jest każda osoba która pojawi się na zgromadzeniu
2. Uczestnik Manifestacji biorąc w niej udział akceptuje regulamin
3. Wszelkie transparenty i flagi muszą być zaakceptowane przez Organizatora głównego
4. Uczestnik zobowiązuje się do przestrzegania prawa i szeroko pojętych norm społecznych.
5. Nagłośnienie posiadać może tylko i wyłącznie organizator.
6. Przemówienia oraz hasła wznoszone będą przez organizatora lub za jego zgodą.
7. Nad porządkiem zgromadzenia czuwać będzie specjalnie oznakowana służba porządkowa. Każdy uczestnik ma obowiązek dostosować się do poleceń przez nią wydawanych.
8.Osoby zakłócające przebieg zgromadzenia będą z niego usuwane.
9. Organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za uszczerbek na zdrowiu, poniesione straty finansowe i moralne.

Źródło: https://www.facebook.com/events/244180135663581/

Podczas manifestacji będzie można podpisać się pod referendum w sprawie ACTA, sam będę miał takie formularze.
mamut77   11-02-2012, 11:20
#2
W linku odnoszącym się do Lublina jest błąd - wrzuca na Płock.
Link ostatni, podpisany jako "Źródło" jest przy okazji tym właściwym.
Jurek S   11-02-2012, 11:56
#3
Wygląda na to, że zajadę, ale będę w kominiarce ze względu na mróz.
Tak na marginesie Niemcy nie podpisały ACTA, a to całe bajdurzenie o odłozeniu ratyfikacji jest jedną wielką manipulacją i pustosłowiem.

Gdybyś nie miał z kim pojeździć
www.forum.krmaksimum.pl
niunia2101   12-02-2012, 00:17
#4
Żałuję, że nie mogłem być na takim spotkaniu. Cóż praca nie wybiera. Ale podpisuję się obiema rekami i nogami przeciwko ACTA. Czas pokazać, że powinni pomyśleć a nie tworzyć nowe przepisy pisane na kolanie a potem je poprawiać. Cóż w końcu za coś pieniądze biorą.

Tam gdzie kończy się logika, zaczynają się kobiety...
darist   12-02-2012, 00:56
#5
niunia2101 napisał(a):Czas pokazać, że powinni pomyśleć a nie tworzyć nowe przepisy pisane na kolanie a potem je poprawiać.

Przepraszam ale co i kogo Masz na myśli ?!

Darek  -  Easy Rider 
DOBRZE, ŻE JESTEŚCIE  Smile 
Jurek S   12-02-2012, 10:09
#6
Darek zapewne chodzi Ci o to, że ACTA jako dokument nie została stworzona w Polsce. A wie ktoś gdzie została stworzona? W jakich kuluarach wielkich interesów? Tak czy inaczej rodzi się pytanie w czyim interesie podpisywał je rząd Tuska?
Ja sobie już dawno odpowiedziałem na pytanie w czyim interesie działa ten rząd.

Gdybyś nie miał z kim pojeździć
www.forum.krmaksimum.pl
mamut77   12-02-2012, 11:35
#7
Od dawna wiadomo, że nasi ukochani politycy, w praktyce bez względu na opcję, podpisują się pod rzeczami, których nie czytają, ewentualnie nie rozumieją :-P :-P :-P .

Niunia2101, podobno jeszcze odbędą się tego typu marsze, zatem powinineś mieć okazję.
darist   12-02-2012, 16:40
#8
Jurek S napisał(a):Darek zapewne chodzi Ci o to, że ACTA jako dokument nie została stworzona w Polsce. A wie ktoś gdzie została stworzona?

Wiem, że nie wszyscy lubią "wybiórczą" Smile
Ale czasami warto:
http://wyborcza.pl/1,75402,11129500,ACT ... lczec.html
Polecam całą lekturę.
Jestem przeciw ACTA i popieram protesty.
Chciałbym jedynie aby obok były osoby wiedzące przeciwko czemu protestują a nie dla "zasady" lub "mody na protest". :-D

Darek  -  Easy Rider 
DOBRZE, ŻE JESTEŚCIE  Smile 
Kuba   12-02-2012, 23:41
#9
Nie to że mam coś do wyborczej, ale prawdę mówiąc wiadomo było komu na tym zależało najbardziej i skąd to wypłynęło (w sensie środowisk). Tutaj po prostu napisali konkretne powiązania.
Taki Hołdys może sobie mówić o prawach artystów, ale znajomi którzy wydali dwie płyty (nie tylko w Polsce) mówili ile mają z każdej sprzedanej sztuki... Tragedia. Wiadomo i tak że najwięcej zgarną wytwórnie i dystrybutorzy. Dlatego jak mogę to kupuję płyty na koncertach bezpośrednio od zespołów. To jest prawdziwe wspieranie artystów, a nie jakieś dziadowskie ustawy.
  
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Made with by Curves UI.