V126   28-03-2012, 18:40
#1
Mój pojazd to klasyczna oldschoolowa kolarzówka Hanseatic Sprint z 1982.

Rower ma stalową (chromowo-molibdenową) lutowaną ramę, całość waży 12.5 kg (jak mały transatlantyk :mrgreen: ). Długość rury podsiodłowej to 58cm, długość poziomej rury 58cm (mam 186cm, więc mógłby być ciut większy, ale nie narzekam, gdyż wygodnie się nim jeździ).

Oto ingrediencje roweru zaczerpnięte z aukcji na której go kupiłem, co do kilku elementów mam wątpliwość, ale pozycje te zostałby zaznaczone:
Korba i Suport: SHIMANO POSITRON ?
Przerzutka Przednia: SHIMANO POSITRON
Przerzutka Tylna: SHIMANO POSITRON
Klamko i manetki: WEINMANN
Hamulce: FORMOS
Kierownica: WEINMANN
Mostek: WEINMANN
Piasty: WEINMANN
Kaseta: SHIMANO POSITRON ?
Obręcze stalowe z gładkimi bokami: EVOLUTION 27"
Siodelko skórzane: TURBO
Pedały: KLASYCZNE
Sztyca: BECANE
Stery: WEINMANN

Także takie oto coś. Oczywiście wszystkie graty są stalowe chromowane (sztyca siodełka i sztyca kierownicy z mostkiem są aluminiowe).

Plany modyfikacji:
- wymiana kół na 28" na stalowych obręczach z ryflowanymi bokami (do tego jakieś nowe opony i dentki)
- wymiana przerzutek z SHIMANO POSITRON na jakieś klasyczne SACHSY
- wymiana korb na klasyczne (teraz są stalowe chromowane, ale na wałku kwadratowym, a ja wolałbym na kliny, bo są bardziej klasyczne), tutaj zależy jakie przełożenie będzie miał rower dawca* jeśli większe zębatki, to założę większe, jeśli mniejsze, to będę się zastanawiał jak oddzielić korbę od zębatek
- wymiana suportu z racji na wymianę korb
- możliwa wymiana hamulców, na klasyczne (obecne są jakieś dziwne, bo to są szczękowe hamulce 2 linki, z czego ta krótka linka ma 2 bębenki), ale bankowa wymiana klocków hamulcowych, gdyż podczas deszczu przy skamieniałych klockach i gładkich obręczach, hamulce po prostu nie działają, 0 hamowania.
- polerowanie sztyc (na lustro), widelca (jest chromowany, ale stracił blask), kierownicy i ogólnie chromów
- dołożenie klasycznej chromowanej pompki na ramę
- i ostatnia modyfikacja dokonywana z wielkim bólem i niechęcią, dołożenie oświetlenia, musi być to coś z epoki, ale coś subtelnego, bo wielkie lampki nie pasują do szosówki (o ile wogóle jakieś pasują)

*rower dawca - rower, który zamierzam kupić, który będzie na 28" wąskich obręczach, miał klasyczne przerzutki Sachs i klasyczne hamulce Weinmann

Zdjęcia roweru dołączę niedługo

I UNITRA GRA!!!
V126   02-04-2012, 19:56
#2
Zgodnie z obietnicami wrzucam zdjęcia roweru.

[Obrazek: Hanseatic%202.jpg]

[Obrazek: Hanseatic.jpg]

I UNITRA GRA!!!
  
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Made with by Curves UI.