PiotrokeJ   09-04-2012, 21:37
#1
Witam, potrzebuje tylnego koła do roweru. Ponieważ moje odmówiło posłuszeństwa w tamtym sezonie. Popękane szprychy ot tak. Szukam bardzo taniego tylnego koła do 130zł ew. 150zł z przesyłka. Chodziłem po różnych sklepach w Lublinie, w większości biorą 40zł za złozęnie koła+cześci, i wychodzi okrągła sumka 200zł. Możecie nie wierzyć ale na zana, wigilijnej, bracia wieniawskich takie ceny wychodziły (195-215zł). Oczywiście jeżeli ktoś posiada używane koło i chce się go pozbyć chętnie przyjmę, pod warunkiem że jest w co najmniej dobrym stanie.

Na allegro widziałem niezłe kółka ale 99% to zestawy. Moje przednie koło jest prawie nowe - przebieg ok 100km. Więc zestawy odpadają, chyba że ktoś zakupi razem ze mną i po prostu ja wezmę tył ktoś przód, a po zakupie rozliczyli byśmy się.

Pozdrawiam
Piotrek.[/i]

Piotrek.
Seb   09-04-2012, 22:43
#2
Jeżeli chodzi o koła to ja sobie tylne sam złożyłem i polecam składać sobie koła bo warto.
Kupiłem piastę, obręcz i szprychy oddzielnie (co prawda sam zaplatałem, ale to nie ważne dasz do serwisu to Ci złożą)
Mam tylne koło na piaście novateca (4 łożyska maszynowe ) i obręcz alexrims DM24 kupiłem okazyjnie piastę i obręcz i w sumie za całość wyszło mi 130 PLN i mam pancerne koło w dobrej cenie.

Kup jakiegoś novateca na maszynówkach podstawowego i obręcz w stylu dm24 lub mach1 lub jakieś tańsze i powinieneś się zmieścić w 150PLN i będziesz miał bardzo dobre koło.
PiotrokeJ   09-04-2012, 23:02
#3
http://allegro.pl/kola-26-lozyska-maszy ... 68406.html

Takie kupiłem rok temu. Tylne koło wytrzymało 2 miesiące. Przez ten okres wszystko było okej, koło ładnie się toczyło aż pewnego dnia jadąc ścieżką rowerową pękły 3 szprychy. Wcześniej nie było żadnych objaw. Szprychy były sztywne, żadnego bicia na boki.

Czy przyczyną może być mniejsza ilość szprych. Koło ma 32 szprychy. Oczywiście ja swoje ważę ok 85 kg. Pomijając święta.

Piotrek.
piotr73   09-04-2012, 23:44
#4
Nie rozumiem dlaczego chcesz kupić drugie koło , a nie naprawić swoje stare , kup tylko sprawdzone szprychy i tyle jak chcesz już iść na całość ( ja bym jednak tak zrobił) lub tylko te pęknięte ,zakup nowych szprych + zaplatanie <130zł , a będzie ci służyło jeszcze bardzo długo, sporo szprych jest bardzo tandetnych i pękają łebki , i często nie jest to kwestia zaplatania i naciągu .
Seb   10-04-2012, 00:13
#5
Coś mi się ubzdurało że obręcz Ci pękła... Sam nie wiem dlaczego Undecided
Wymień szprychy albo zapleć jeszcze raz na nowych szprychach jakichś firmowych i po krzyku.
  
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Made with by Curves UI.