Strony (5):    1 2 3 4 5   
niunia2101   11-06-2012, 05:40
#21
marecky napisał(a):jak widzisz, steward nie jest od walki z awanturującymi się kibicami...

chyba, że Twój post to skrót myślowy i pierwsza część dotyczyła stewardów a reszta służb porządkowych, ale raczej nie miałeś tego na myśli

Powiem tak. Steward według polskich przepisów jest to ten sam człowiek co służba informacyjna w świetle ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych.
Marecky wiem jakie szkolenie muszą odbywać każde z tych służb aby posiadać uprawnienia na tego typu imprezy, a z autopsji wiem jak się takie osoby szkoli i nieraz pracowałem z takimi osobami co nawet takiego ogólnego szkolenia nie posiadali, (czyt. ludzie z łapanki na sztukę bo brak rąk do pracy, czy tym się zapłaci mniej za brak uprawnień). Wszystko zawsze się będzie rozgrywać o kasę, dopóki ktoś nie zginie i ktoś nie pomyśli jak to poprawić. Zobacz co Pan Gowin wymyśla z ustawą deregulacyjną. Ochroniarzem będzie mógł zostać każdy kto przejdzie szkolenie i zostanie wpisany na listę osób przeszkolonych. Ja teraz pytam gdzie są badania na pozwolenie na broń czy inne rzeczy do ochrony osobistej. Posiadana licencja uprawniała cię do używania śpb czy broni po przejściu badań. A w nowej wersji nawet nie ma żadnej wzmianki o czymś takim jak badania u psychologa.

Tam gdzie kończy się logika, zaczynają się kobiety...
darist   11-06-2012, 12:10
#22
niunia2101 napisał(a):Posiadana licencja uprawniała cię do używania śpb czy broni po przejściu badań.

Posiadanie licencji nie tylko nie upoważnia Cię do użycia broni ale nawet do jej posiadania (nawet w czasie wykonywania obowiązków w pracy).
W przypadku zezwolenia na broń nikt nie zamierza rezygnować ze stosownych badań (to nie ta ustawa). Przecież posiadanie broni nie dotyczy tylko pracowników ochrony (pomijam służby mundurowe).

Chasdiel napisał(a):Abramowicz wykupuje lożę prezydencką

A dlaczego nie nazwiesz jej lożą królewską... albo potępioną... itp...
Ktoś sobie ubzdurał, że na Stadionie Narodowym jest loża prezydencka a Ty powielasz ten temat.
Abramowicz płaci 5mln za miejsce?
No i bardzo dobrze.

Chasdiel napisał(a):A cała pula dochodow z biletów, reklam etc. idzie do UEFA wespół z PZPN. Rzecz jasna pan T. ze swymi druchami jeszcze specjalną ustawę uchwaliła, która zwalniała z opodatkowania UEFA i organizacji/ludzi z nia powiązanych

A czy nie był to czasem warunek dla wszystkich państw ubiegających się o organizację mistrzostw?

Chasdiel napisał(a):trzymając flagi, na których widnieje sierp i młot. Zresztą już się z tym obnoszą, a policja nie reaguje

A czy to jest przestępstwo lub chociażby wykroczenie?

Darek  -  Easy Rider 
DOBRZE, ŻE JESTEŚCIE  Smile 
Chasdiel   11-06-2012, 15:11
#23
darist, nie nazwę tej loży inaczej, bo tak się zwie. Zawsze na stadionach przeznacza się trochę miejsca na najwieksze szychy i nie inaczej było u nas. Ale rzecz jasna Ty się będziesz cieszył, że ruska delegacja zasiądzie na najbardziej poczytnym miejscu na Naszym, za Nasze pieniadze zbudowanym stadionie i co najważniejsze: na Naszym meczu. I rzecz jasna My nie będziemy z tego nic mieli, bo dochód idzie do UEFA. No, po prostu bajkaWink I zanim stwierdzisz ,że ktoś pisze bzdury to sam się zastanów dwa razy. A jeśli dwa Ci nie wystarczy to dziesięć.

Noszenie takich symboli jest karalne, ale przecież my, jako taki gościnny gospodarz nie będziemy tworzyć jeszcze większych napięć z naszymi boskimi sąsiadami. Jeden z ministrów rosyjskich otwarcie rzekł, że jeśli będziemy utrudniać ichnim kibicom świętowanie upadku ZSRR przy powiewających na flagach sierpem i młotem to stosunki polsko-rosyjskie się oziębiąWink
I tyle w temacie.
PS
Nie wiem jakie są warunki ubiegania się o organizację mistrzostw, aczkolwiek nie zmienia to faktu, ze FIFA/UEFA to organizacje dość hermetyczne i o szemranej strukturze i działaniach(tyle powiem, by nie nazwać rzeczy po imieniu) i nikt nie powinien sięzgadzać na to, by takie organizacje się wzbogacały w ten sposób. Jak chcesz dyskutować to zapraszam na PW, chociaż nie gwarantuję, że odpiszę, bo chyba przekonywanie jednej osoby nie jest warta świeczki. CO miałem napisać to napisałem. Kto zechce to wyciągnie wnioski, a kto nie to niech sobie nuci pod nosem, ze Euro jest spoko.
darist   11-06-2012, 15:44
#24
Chasdiel napisał(a):nie nazwę tej loży inaczej, bo tak się zwie

Dowiedziałeś się tego pewnie od znanego bramkarza Jana T. :mrgreen:

Chasdiel napisał(a):Noszenie takich symboli jest karalne

Czyżby źródło wiadomości podobne do powyższego?
Zapewniam Cię, że spokojnie i legalnie Możesz nosić koszulkę z symbolem "sierpa i młota". Nikt nie jest omnibusem i Masz prawo tego nie wiedzieć.
Ale niewiedza nie upoważnia do wyrażania takich opinii.

Chasdiel napisał(a):Nie wiem jakie są warunki ubiegania się o organizację mistrzostw

Wstępne warunki jednakowe z możliwością ewentualnych negocjacji lub stawiania własnych warunków.
Przy czym łatwo się domyśleć, że im więcej własnych warunków tym mniejsze szanse na zostanie gospodarzem mistrzostw.

Chasdiel napisał(a):nie zmienia to faktu, ze FIFA/UEFA to organizacje dość hermetyczne i o szemranej strukturze i działaniach

Wyrażasz Swoją opinię korzystając z faktu, że trwają mistrzostwa w tej dyscyplinie.
Ale przecież dotyczy to prawie wszystkich (a może wszystkich) federacji we wszystkich dyscyplinach.
Nie może to być jednak powód do niechęci dla samego sportu (bez względu na dyscypilnę). Sukces lub popularność często bywa "motorem napędowym" dla dzieci i młodzieży. A największe sukcesy zdobywa się na zawodach takiej rangi jak mistrzostwa czy olimpiada.

Darek  -  Easy Rider 
DOBRZE, ŻE JESTEŚCIE  Smile 
Chasdiel   11-06-2012, 15:56
#25
Wyobraź sobie mistrzu, że nie od Tomaszewskiego
Cytat:— Loża prezydencka na Stadionie Narodowym została już sprzedana, ale wiąże nas tajemnica handlowa i nie mogę powiedzieć, kto ją kupił ani nawet, z jakiego jest kraju — ucina Robert Korzeniowski, doradca UEFA w zakresie PR i marketingu programu pakietów korporacyjnych Hospitality.

Cytat:Publiczne propagowanie faszystowskiego lub innego totalitarnego ustroju państwa − przestępstwo okreslone w art.256 k.k. polegające na publicznym przedstawianiu faszystowskiego lub innego totalitarnego ustroju państwa w zamiarze przekonania do niego np. za pomocą wydawnictw, wypowiedzi w mediach, ulotek itd. Nie podlega natomiast karaniu propagowanie totalitarnego ustroju państwa np. w prywatnej rozmowie. Eksponowanie symboli reżimów totalitarnych nie stanowi przestępstwa o ile nie ma na celu rozpowszechniania tych symboli (art. 256 par. 2 kk) lub propagowania ustroju.
I Twoja niewiedza także nie upoważnia cię do tego, by robić ze mnie debila. Zapewne się czepisz, ze przecież wymachiwanie flagą ZSRR nie ma żadnych podtekstów i nie jest rozpowszechnianiem symboli ustroju totalitarnego. Yhym. Jasne. Rozumiem, ze jestes prawnikiem i jak typowy prawnik jestes w stanie tak przedstawic nieprawdę, by ludzie myśleli, że nie łżesz. Jako wszechwiedzący wszystko wiesz zapewne najlepiej, a jak nie masz racji to znaczy, że śwait się pomyliłSmile
WInszuję w takim razie i kończę temat.
darist   11-06-2012, 16:23
#26
Chasdiel napisał(a):I Twoja niewiedza także nie upoważnia cię do tego, by robić ze mnie debila

Przecież nie ja to robię :mrgreen: czego dowodem jest:
Trybunał Konstytucyjny uznał za sprzeczny z Konstytucją fragment art. 256 § 2 k.k. mówiący o produkowaniu, utrwalaniu, sprowadzaniu, nabywaniu, przechowywaniu, posiadaniu, prezentowaniu, przewożeniu albo przesyłaniu przedmiotu będącego nośnikiem symboliki faszystowskiej, komunistycznej lub innej totalitarnej (wyrok z dnia 19 lipca 2011 r., sygnatura K 11/10, Dziennik Ustaw z 2011, Nr 160, poz. 964, w systemie LEX pod nr 963753). A zatem samo posiadanie i prezentowanie np. koszulki z nadrukiem przedstawiającym sierp i młot (symbolika komunistyczna) nie realizuje znamion art. 256 § 2 k.k.


Chasdiel napisał(a):kończę temat

Dobrze by było :-P

Darek  -  Easy Rider 
DOBRZE, ŻE JESTEŚCIE  Smile 
niunia2101   11-06-2012, 16:54
#27
darist napisał(a):
niunia2101 napisał(a):Posiadana licencja uprawniała cię do używania śpb czy broni po przejściu badań.

Posiadanie licencji nie tylko nie upoważnia Cię do użycia broni ale nawet do jej posiadania (nawet w czasie wykonywania obowiązków w pracy).
W przypadku zezwolenia na broń nikt nie zamierza rezygnować ze stosownych badań (to nie ta ustawa). Przecież posiadanie broni nie dotyczy tylko pracowników ochrony (pomijam służby mundurowe).

A czy ja miałem na myśli służby mundurowe?? Skoro tak twierdzisz, że licencja mnie nie upoważnia do jej posiadania, to doczytaj ustawę o ochronie osób i mienia Dz U. 1997 nr 114 poz. 740 ze zmianami (rozdział 6 art 36.) I wtedy zapraszam do dyskusji na ten temat. Po przejściu badań jesteś osoba dopuszczoną do posiadania broni w celach ochrony osobistej posiadając licencję pierwszego czy drugiego stopnia. Oczywiście na imprezach masowych nie wolno jej nosić oprócz śpb.

A co do ustaw to deregulacja uwalnia tylko niektóre zawody min. zawód ochroniarza. jeden tylko plus tego, że osoby z orzeczeniem niepełnosprawności czy grupą inwalidzką nie mogą być już zatrudniane. :lol:

Tam gdzie kończy się logika, zaczynają się kobiety...
PrażonyRabarbar   11-06-2012, 17:48
#28
Typuje

Francja 2:1 Anglia

§1 pkt2 Regulamin odnosi się do każdego Użytkownika Forum (w tym Członków Stowarzyszenia „Rowerowy Lublin”). 100% ściemy
michalbrodowski   11-06-2012, 22:15
#29
Prażony pomyliłeś się tylko o jedną bramkę- nieźle! Smile

Ja jeśli chodzi o jutrzejszy mecz to stawiam tak sam jak Sylwek. Polska 2:1 Rosja

Wszystkich nas w końcu wytępi forumowe gestapo...
niunia2101   12-06-2012, 06:04
#30
Ja się skłaniam do remisu. 0:0 lub 1:1.

Tam gdzie kończy się logika, zaczynają się kobiety...
Strony (5):    1 2 3 4 5   
  
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Made with by Curves UI.