kandrzej   13-08-2013, 16:25
#1
Pomocy- skończyła mi się gwarancja i pojawił się dziwny objaw / w trakcie jazdy przy mocnym pedałowaniu delikatne cykliczne stukanie + od czasu do czasu efekt jakby dokręcanie się w napędzie podczas jazdy tzn. taki luz jakby przeskoczył łańcuch ale sam łańcuch nie przeskakuje ,nie wiem jak to nawet opisać żeby było zrozumiałe może ktoś miał z tym już styczność? Coś mi się sypie czy jakaś regulacja dokręcenie by się przydało?
piotr73   13-08-2013, 18:18
#2
Skąd taka pewność że łańcuch nie przeskakuję ?, objawami wyeksploatowanego napędu jest efekt „ przeskakiwania łańcucha” , czasami się też zdarza , że na zapadkach kasety /wolnobiegu jest takie przeskoczenie ,jest to efekt złego zazębienia się zapadek i jeżeli od czasu do czasu się to zdarzy jest to normalna sprawa w niektórych egzemplarzach piast takie anomalie występują ( chodzi o konkretne egzemplarze nie o firmę czy grupę).
kandrzej   13-08-2013, 19:03
#3
bo bym zauważył gdyby to był łańcuch/ zresztą jak łańcuch przeskakuje pod dużym obciążeniem to jest dość głośno a tutaj efekt krótki płynny i cichy
kandrzej   13-08-2013, 19:07
#4
a czy nie skręcony porządnie suport może mieć takie objawy?
niemiec   13-08-2013, 19:21
#5
jak dobrze zrozumiałem o co chodzi, to u mnie było podobne strzelanie, jak rozłożyłem suport, to wianki były w kawałkach..wymieniłem, złożyłem, strzelania nie było.. Teraz czasem znów się zdarza, a od wymiany nie minęło dużo km..
piotr73   13-08-2013, 19:27
#6
Powodów dziwnych dźwięków może być bardzo dużo , każde połączenie ( statyczne lub ruchome) może być ich źródłem: łożyskowanie pedałów, połączenie gwintowe osi pedału z ramieniem korby, połączenie wciskowe osi suportu i ramienia korby, łożyskowanie suportu, zamocowanie tylnego koła w widełkach ramy ….. , przede wszystkim sprawdź czy nie masz jakiegoś elementu poluzowanego ….. a najlepiej pojaw się na jakieś ustawcę a bardziej doświadczeni rowerzyści na pewno coś ci podpowiedzą
jeśli chodzi o suport na wianuszkach on będzie zawsze strzelał przy mocnej jeżdzie , on tak ma , wymień na suport na łożyskach maszynowych , chyba że co 200-500km masz frajdę w rozbieraniu i smarowaniu go.
kandrzej   13-08-2013, 19:48
#7
dzięki chyba poświęcę jedno popołudnie i pobawię się w rozkręcanie czyszczenie smarowanie i porządne skręcenie tego wszystkiego powinno pomóc / suport i korby chcę założyć w przyszłym sezonie na TRUVATIV STYLO SIGLE Z ZINTEGR. OSIĄ i łozyskami zewn.
niemiec   13-08-2013, 20:14
#8
Zawsze będzie strzelał, to przesadnie powiedziane, kiedyś nie miałem takich problemów. Teraz cały rower się starzeje i co raz coś trzeszczy, albo się zaczyna sypać, taka kolej rzeczy.
  
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Made with by Curves UI.