Strony (2): 1 2   
sebastos   04-08-2009, 20:07
#1
Witam!

Jakiś czas mnie dręczy to jaki kask mam zakupić. (zwłaszcza po przeczytaniu tych postów dotyczących wypadków Confusedhock: ) Jaki powinien być wg. Was dla osoby w wieku 18 lat? Jakieś wymiary winien odpowiednie mieć? Mam stary i nie używany kask zakupiony jakieś 6 lat temu i nie wiem czy jest odpowiedni.

Poprawna polszczyzna źródłem sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym.
"Nie polemizuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem powali doświadczeniem"
[Kopiowanie tekstu grozi trwałym kalectwem a nawet śmiercią.:-) ]
Zwirek   04-08-2009, 20:33
#2
Większość kasków jest regulowanych za pomocą pokrętła lub pasków, tak byś rozmiar mógł dobrać idealnie pod obwód swojej głowy, także nie ma co pytać o rozmiar. Oczywiście przed kupnem warto kask przymierzyć. Ja ostatnio kupiłem taki kask: http://www.bikeforum.pl/kaski-rowerowe/ ... model.html i jak dla mnie bomba, a za niewielkie pieniądze :-)

[Obrazek: u4694y2012v3.gif]
"Kto chce szuka sposobu, kto nie chce szuka powodu.."
Mateusz   05-08-2009, 12:50
#3
Ja kupiłem MET za 150 zł i nie narzekam. Praktycznie nie czuję go na głowie i o to chodzi. ;-)

Naciskaj na pedały choćbyś miał paść na twarz.
PiotrokeJ   26-08-2009, 22:36
#4
http://www.allegro.pl/item716563453_mer ... _2009.html

Co sądzicie o tym kasku, czy lepiej dozbierać kilka złociszy i zakupić kask innej firmy MET/UVEX/LAZER/GIRO.

Piotrek.
KermitOZ   26-08-2009, 22:43
#5
Kuczy ma taki kask w kolorach mistrzowskich Big Grin Z tego co z nim gadałęm to mówił, że spoko, ale może i on się wypowie. Ja od siebie dodam, że kask na głowie prezentuje się bardzo fajnie (przynajmniej na głowie Kuczego Wink) i widziałem kiedyś te kaski u Witeski na Pewiaków. Myślę, że taki kask za taką cenę to naprawdę bardzo dobry interes.

pOZBig Grinrower
Grzesiek

GrzegorzMazur.pl
Go hard or die hard!
PiotrokeJ   26-08-2009, 22:52
#6
Nie to żebym oszczędzał na bezpieczeństwie... ale jeśli nie ma różnicy to po co przepłacać. Zwiedziłem dzisiaj kilka sklepów rowerowych i nie widziałem kasku Meridy, co prawda nie wszystkie sklepy zwiedziłem. No cena bardzo przyzwoita, cena katalogowa to 119zł, myślałem że to chwyt marketingowy ale w innych sklepach internetowych widnieje cena 119zł.

Jeśli macie jakieś inne propozycje to podajcie, chętnie obejrzę... Szukam kasku do 150zł, im taniej tym lepiej...

Piotrek.
Zwirek   26-08-2009, 22:58
#7
ja mam speca air force 3, jak byłem jakieś 3 tyg temu u witeski to były dwa w niebieskim odcieniu. Cena 139pln. In mold i odpinany daszek. Sporo otworów - całkiem przyzwoita wentylacja.

[Obrazek: u4694y2012v3.gif]
"Kto chce szuka sposobu, kto nie chce szuka powodu.."
KermitOZ   26-08-2009, 23:03
#8
Hełm jest inmoldowany, do tego ładny. Jak jest u Witeski to możesz spokojnie jutro kupić, a jak nie ma to zamawiaj Smile

Do 150 raczej nie kupisz nic lepszego Smile

[EDIT]: Spec Zwirka też do rozważenia Smile

GrzegorzMazur.pl
Go hard or die hard!
bednar   26-08-2009, 23:18
#9
przejedź sie do Decathlonu mają tam - jak dla mnie - dwie ciekawe propozycje ( w tej cenie co podałeś):
- Bell Crossfire http://www.decathlon.com.pl/PL/crossfir ... -69520466/ - mnie osobiście coś tam uwierało, ale sam to oceń, każda głowa inna
- Rockrider 5 http://www.decathlon.com.pl/PL/rockrider-5-34936082/ - bardzo fajnie się prezentuje i bardzo wygodny, dużo otworów wentylacyjnych.

Ja ostatecznie zdecydowałem się na Giro Indicator i jestem bardzo zadowolony z tego wyboru (widziałem ten kask na głowach paru innych użytkowników tego forum i o ile się nie mylę Karola w nim śmiga). Zapłaciłem za niego 179 zł ale u Witeski na Peowiaków był podobno za 169. Odnośnie kasków Meridy to także Witeska je posiada i chyba widziałem je w Rojax-sie na na Zana.
KermitOZ   26-08-2009, 23:24
#10
Rzeczywiście Giro Indicator to bardzo solidny kask, niejednemu już uratował życie Wink Miał go Kola, ma Karola (damska wersja inaczej się nazywa, ale różni się tylko malowaniem Big Grin). Bell Magdy i Moniki jest prawie identyczny z Giro indicator. Ale ta Merida jest naprawdę ładna i cena nawet 120zł jest bardzo atrakcyjna jak za taki kask.

GrzegorzMazur.pl
Go hard or die hard!
Strony (2): 1 2   
  
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości
Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Made with by Curves UI.