Strony (3):    1 2 3   
Jurek S   12-08-2009, 21:23
#11
Szczerze? :-D . Z mapą 1:250 000 (chyba tak chciałeś napisać) to raczej się nie zabieraj ;-) do planowania wycieczki turystyczno-krajoznawczej.
Tak naprawdę konieczne jest nie tylko wskazanie punktów, przez które mamy przejechać, ale przede wszystkim poprowadzenie później grupy.
W trasie ważne jest też poznanie walorów krajobrazowych, dlatego dobrze jest wykorzystać także ścieżki i drogi leśne czy polne.
To także komfort jazdy bez zwracania uwagi na ciągle przejeżdżające samochody.
Już tak pomijając pracę domową, warto zaopatrzyć się w mapy 1:50 000.
Wyślij mi na priv swoją trasę.

Gdybyś nie miał z kim pojeździć
www.forum.krmaksimum.pl
macrainbow   19-08-2009, 11:35
#12
A co do zapisywania trasy przez GPS to ja moge troche powiedzieć, gdyż uzywałem podobnego urządzenia w autach (kontrola kierowców, gdzie jeżdzą).

Do urządzenia dodana jest płyta z programem, program instalujemy oczywiście. Po podłączeniu GPSa przez USB program wyświetla datę, pozycje i inne dane.
Jest też przycisk KML, po jego wciśnięciu dane konwertują się na pliki KML (bo same dane nic nie mówią), to trwa chwile. Klikamy na nasz plik KML i otwiera sie google earth i wszystko widać jak na dłoni. Co, gdzie, i kiedy i z jaką prędkością.

Widzę że w serwisach takich jak GPSies.com i Bikemap.net jest opcja importuj plik np. KML

Co do GPSu w telefonach komórkowych to nie zda egzaminu bo ciągnie dużo prądu i bateria padnie po jakiś 2godz.
mariox   19-08-2009, 15:23
#13
macrainbow napisał(a):A co do zapisywania trasy przez GPS to ja moge troche powiedzieć, gdyż uzywałem podobnego urządzenia w autach (kontrola kierowców, gdzie jeżdzą).
Mamy w firmie system, fajna sprawa (no, może nie dla przedstawicieli :mrgreen: ), ale to dość skomplikowane urządzenie niestety.
macrainbow napisał(a):Co do GPSu w telefonach komórkowych to nie zda egzaminu bo ciągnie dużo prądu i bateria padnie po jakiś 2godz.
Niekoniecznie, Trekbuddy wygasza wyświetlacz kiedy nie wciskasz przycisków, więc może pociągnąć dość długo.

Kiedy wszystko zawiedzie, przeczytaj instrukcję obsługi
tegwoj   21-08-2009, 14:57
#14
Witam!

Przygotowałem szkic trasy jak to można określić Lublin-Krzczonów-Lublin. Jest tu . Czyli polecany GPSies przez Ciebie Jurku, oraz mapy w skali odpowiedniej ;-) . Proszę o ocenę.

Pozdrawiam

Tegwoj

Ps. Ups, start oczywiście spod LKJ, tak to jest gdy się czegoś pierwszy raz używa no itżeba poprawiać.
T.
ArtiArt   21-08-2009, 20:56
#15
to co jutro próbujemy??

Pozdrawiam
ArtiArt
Jurek S   21-08-2009, 21:43
#16
tegwoj napisał(a):Witam!

Przygotowałem szkic trasy jak to można określić Lublin-Krzczonów-Lublin. Jest tu . Czyli polecany GPSies przez Ciebie Jurku, oraz mapy w skali odpowiedniej ;-) . Proszę o ocenę.

Pozdrawiam

Tegwoj

Ps. Ups, start oczywiście spod LKJ, tak to jest gdy się czegoś pierwszy raz używa no itżeba poprawiać.
T.

Ciekawa ta traska. Ale przygotuj się na poprowadzenie. Może w przyszły weekend? Bo w ten część ludzi popłynie ;-) oczywiście kajakami.

Gdybyś nie miał z kim pojeździć
www.forum.krmaksimum.pl
tegwoj   21-08-2009, 22:00
#17
Witam!
Czuję się zaszczycony, ale na pierwszy raz :oops: boję się i "wstydam Waszego majestatu" ;-) . No i w przyszłym tygodniu w sobotę pracuję.
Pozdrawiam
Tegwoj
mariox   21-08-2009, 22:25
#18
tegwoj napisał(a):Proszę o ocenę.
Jak rysujesz trase odręcznie to trzeba dodać parę kilometrów. Kiedyś wyrysowałem sobie przebytą trasę i ta wyrysowana była krótsza od rzeczywistej z licznika (różnica - 5 km na długości 55 km), a licznik pokazuje mi całkiem uczciwie. Więc zawsze trzeba zaokrąglić o te parę kilometrów w górę.
Koledzy na sąsiednim wątku planują jutro (22.08) wyjazd do Krzczonowskiego Parku Krajobrazowego, może uda Wam się ożenic jakoś te dwie koncepcje jazdy?

Kiedy wszystko zawiedzie, przeczytaj instrukcję obsługi
tegwoj   21-08-2009, 22:32
#19
Cytat:Jak rysujesz trase odręcznie to trzeba dodać parę kilometrów.
Tak, Mariusz masz rację ta odległość wynika z mapy wuja googla, na papierowej jak rozmawiałem z Jurkiem pod LKJ`em wyszło mi ok. 10-15 km więcej, już nie chciałem mącić w głowach i zostawiłem jak wyszło. No a jutro nie dam rady. Jeśli przekręciłem imię to przepraszam.
Pozdrawiam
Tegwoj

Ps. jeśli Im trasa odpowiada to mogą jechać wg niej, nie jest opatentowana :mrgreen: .
T.
mariox   21-08-2009, 22:41
#20
Odległośś zawsze będzie niższa ta wyrysowana ręcznie na Googlach niż w rzeczywistości, gdyż prowadzisz trasę myszką prostymi odcinkami od punktu do punktu, a w terenie jest zawsze jakiś minimalny zawijas. I na długości kilkudziesięciu kilometrów trochę się tych różnic nazbiera.
Imienia nie przeręciłeś :mrgreen:
Pozdrawiam

Kiedy wszystko zawiedzie, przeczytaj instrukcję obsługi
Strony (3):    1 2 3   
  
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Made with by Curves UI.