Strony (2):    1 2
kszykszy   29-03-2013, 14:35
#11
Po co zmieniać na 3x10? Powoli odchodzi się od tego systemu na rzecz dwóch tarcz z przodu, czy wręcz jednej. Obsługa jest łatwiejsza i bardziej sprawna. Na trzech tarczach zazwyczaj najmniejsza z nich ma 22 bądź 24 zęby. W połączeniu z kasetą 11-32 na najniższych biegach odpowiednio daje to przełożenie 0,6875, bądź 0,75. W canyonie koronki przednie to 38 i 24. Nie ma informacji o stopniowaniu kasety, ale sądząc po jej rozmiarze to coś koło 11-34/36. Co na najniższych biegach daje 0,7059/0,6666. Czyli przełożenie na konfiguracji 2x10 będzie porównywalne, bądź jeszcze bardziej miekkie, niż przy trzech koronkach na korbie i kasecie 11-32.
Zmiana 2x10 na 3x10 jest moim zdaniem strzałem w kolano. 2x10 waży mniej, jego obsługa przy zmianie biegów jest lepsza (łatwiej operować dwoma koronkami, niż motać się z trzema), i wygląda według mnie zdecydowanie lepiej. Wade znalazłem w zasadzie jedną - mniejsze przełożenie na najwyższych biegach.
Judaas   29-03-2013, 22:53
#12
No właśnie na innym forum przeczytałem podobną opinię. Dodatkowo wspomniano o mniejszych problemach z łańcuchem. Ten Canyon robi się na prawdę ciekawy. Poczytam o nim więcej. Dzięki koledzy.
1/2toragościa   30-03-2013, 11:08
#13
możesz brać anathema, ale z damperami foxa bierz, wtedy będzie bardziej ścieżkowy niż xc, na damperach RS zawieszenie jest bardziej sportowe.

Pomyśl nad czymś więcej niż 100mm skoku na oba koła, bo po roku i kilku wyjazdach w góry będziesz chciał mieć więcej zawieszenia - mówie to z autopsji - ujeżdżam anthema 29 i planuje zamienić na coś z przynajmniej 120mm z tyłu.

ew. poczekaj na kolekcje 2014 gianta, może będzie coś lepszego niż bieżący trance x29 2, a do zimy dozbierasz te 2-3k do czegoś lepszego.
Do tranca zawsze możesz załadować z przodu wideł 140 skoku i wtedy zaczyna się maszyna Wink

@kszykszy ja mam 21/36 najbabcińszy czyli 0,58(3) i czasem u Golony na ściankach brakuje, ale ja to cienki jestem Wink

atw to maestro robi robotę, na podjazdach nawet na stojąco nie czuć bujania

atw2 na tą chwile myślę o trance 29, tallboy LT, sensor 9er jak poprawią przód ramy(główka tapered)
michalbrodowski   30-03-2013, 11:45
#14
Ja tez polecam Anthema! Zawieszenie Maestro to kopia najlepszego zawieszenia na świecie DW-Link! Giant pod tym względem wszystkich zamiata totalnie! Nie znajdzie się w takiej cenie rowerów z lepszym zawieszeniem.

Tak samo jak napisał Paweł apropos skoku. Ja jeżdżę na 120mm i po pół roku jazdy skoku zaczeło diametralnie brakować! Cały czas myślę by wymienić damper i amor na skok 140mm!!! Nie zrobiłem tego tylko, bo to wiadomo dużo kosztuje. Niestety Giant nie ma w ofercie rowerów 29cali z takim skokiem. nasze zdanie potwierdzi też Arek, który jeździ na fullu 120mm i też od bardzo dawna myśli by przejść na 140mm... Jazda po Lubelszczyźnie na fullu 100mm czy 140mm to nie wielka różnica. Natomiast w górach to robi OGROMNĄ różnicę.

Znowu napisze że zgodzę się z Pawłem... Ale ma rację chłop. FOX robi gigantyczną robotę z przodu i z tyłu jeśli będziesz mógł sobie na to pozwolić, to nie wahaj się ani chwili!

To już wchodziłbym w tematy filozoficzne... ale jest GIGANTYCZNA różnica między fullem 26", na amorach RS i zawieszeniem jakimś zwykłym, a rowerem 29" na amorach FOX z porządnym zawieszeniem! Jest tez między tymi zestawami różnica ceny i kosztów eksploatacji... Przechodząc do meritum: WARTO zapłacić więcej za taki zestaw. No ale to już jak tam każdy ma fundusze, więc tak tylko wspominam temat.

Jakbyś chciał przejechać się n rowerkach to pisz, ja chętnie udostępnię swojego i myślę, że Paweł też nie będzie miał nic przeciwko.
Pisz jak Ci idzie, co masz na oku itp.

EDIT: Wyedytowałem, bo mój GURU zwrócił mi uwagę, że bzdury pisałem w jednym temacie Wink

Wszystkich nas w końcu wytępi forumowe gestapo...
Judaas   31-03-2013, 22:20
#15
Rozglądając się po forach też doszedłem do wniosku żeby ten sezonik przeczekać i zdobyć więcej wiedzy na temat fulli bo z tym cieniutko. Podobnie z kasą (kredyt, rodzina, itp., itd. ;P) więc jednak deadline dla mnie to ok 8k. Liczę na jakieś obniżki po koniec sezonu na początku 2014. ... Co do skoku to myślałem żeby nabyć coś ze 120. Lepszy amorek to faktycznie większe możliwości ale i większa kasa nie tylko przy jeździe ale i konserwacji (może się mylę). Obecnie i tak muszę trenować skilla Wink i XC/AM wydaje się najlepszym wyborem. Natomiast ludzie opisują rowery ze skokiem 140 jako bardziej enduro. Później zobaczymy.
Strony (2):    1 2
  
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Made with by Curves UI.