qavtan   24-04-2013, 14:47
#1
Ktoś z Was próbował lub wie jak można zamocować telefon na głowie tak by kręcić filmy?
Coś w stylu GoPRO miałoby to być.

Gra warta świeczki? Jakoś jest wystarczająca z komórki by zobaczyć cokolwiek?
jozi   24-04-2013, 23:39
#2
Zależy od telefonu / aparatu.
Próbowałem kręcić "z ręki" (Nokia E52) podczas jazdy na desce - efekt taki sobie. Momentami nagranie jest całkiem dobre niemniej jednak daleko od gopro. W zmieniającym się oświetleniu (np.: jazda w lesie) będzie jeszcze gorzej . Jeśli chcesz nagrywać podczas jazdy na rowerze to jakość nagrania pogorszą drgania. Zdecydowanie najlepiej będzie w przypadku mocowania na kasku. Miałem różne pomysły co do montażu, ale skończyło się na zakupie go pro :mrgreen:
Patryk   25-04-2013, 07:14
#3
Też o tym myślałem jakiś czas temu. Potem pomysł odpuściłem i znowu mi o nim przypomniałeś. Wczoraj wieczorem zamontowałem zipami telefon do kasku i zobaczymy jak wyjdzie dzisiejsze nagranie. :mrgreen: Robiłem kilka testów mocno potrząsająć telefonem i nakręcająć kilka sekund. Wyszło całkiem spoko na szosie może się sprawdzi w lesie za bardzo telepie i w dodatku światło się często zmienia.
qavtan   25-04-2013, 08:55
#4
Ja myślałem o czymś takim jak pasek od czołówki (światła) + samochodowy uchwyt telefonu. Widzicie coś takiego?
jozi   25-04-2013, 09:20
#5
Powinno się sprawdzić. Zależy jeszcze od wagi telefonu i uchwytu.
Może nie będzie to wyglądało najlepiej ale warto pomyśleć o stabilizacji jakąś taśmą.
Pozostaje jeszcze problem z poprawnym ustawieniem i podczas jazdy może się to wszystko przesuwać.
Przemowsky   25-04-2013, 16:47
#6
Zabiorę głos, bo kiedyś z braku laku nagrywałem onboardy w samochodzie podczas przejazdów na torze Nokią n86. Przestałem, gdy zdarzyło mi się, że bateria padła zanim telefon zapisał kilkudziesięcio minutowy bardzo efektowny przejazd. Ogólnie mogę powiedzieć, że to gra niewarta świeczki i lepiej kupić na allegro jak nie GoPro, to albo najtańszą kamerkę za 25zł, albo dołożyć i kupić jakąś markową używkę.
  
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Made with by Curves UI.