Strony (3):    1 2 3
darist   07-08-2013, 13:14
#21
tomo napisał(a):np. przez przejście przez tory na Szklanej

Ale się rozmarzyłeś :mrgreen:
A czy to "przejście" jest oficjalnie zalegalizowane?
Bo nawet jeśli, to o zmianie na przejazd zapomnij.

Darek  -  Easy Rider 
DOBRZE, ŻE JESTEŚCIE  Smile 
popeye   07-08-2013, 16:37
#22
a ja tak troszkę zrobię OT. Bardzo często mijam rowerzystę na 29er (chyba Spec ale nigdy nie dopatrzyłem dokładnie) jak jadę autem do pracy ~6;30 i jak wracam ~15;30. Najczęściej mijam go gdzieś w okolicy nowego węzła Witosa/Al. Solidarności/Al. Lotników PL. Dziś np. wyprzedziłem go w okolicach Marko. Może to ktoś z Forum? Dodam, że zawsze w okularkach jeździ ;-)
EOT.
tomo   07-08-2013, 20:22
#23
Dziś w ramach wietrzenia dzieci sprawdziłem dokładnie wspomniany dojazd plus okolicę.

Jadąc rowerem miejskim/z dziećmi zdecydowanie najlepiej jechać, jak w moim poprzednim poście. (DDR na Felin - strefa ekonomiczna - Dworcowa) Co prawda Dworcowa jest dziurawa jak sito ale da się przejechać. W mojej opinii to najlepsza trasa.

Można też od biedy jechać Mełgiewską do Lotniczej, a potem Żwirki i Wigury. Po robotach drogowych związanych z obwodnicą, wertepach i kurzu w pewnym momencie po lewej stronie zaczyna się ścieżka "pieszo-rowerowa" (kostka) i tak, aż do Świdnika. Jest to jednak trochę dłuższy wariant.

Odradzam przejazd zaproponowaną przez jednego z kolegów drogą wzdłuż torów, łączącą Mełgiewską z Brzegową. Bardzo wyboista, a potem nierówne płyty - mało wygodna dla rowerów miejskich.

Rataja rozkopana.

Pozdrawiam
Tomek
pecet86   07-08-2013, 21:12
#24
1) Droga rowerowa/pas dla rowerów mam być od istniejącego odcinka DDR na DMM (kończący się na Lotniczej) aż do istniejącego kawałka w stronę Felina.
2) Brak połączenia DDR od wybudowanej pętli na Doświadczalnej do sfery ekonomicznej.
3) Dworcowa kawałek od Felina/Brzegowej do lasu będzie zapewne nieprzejezdny dla ludzi bez błotników po pieszych deszczach tyle tam pyłu. Zapewne jak skończą wiadukt na Dworcowej to położą nowy asfalt chociaż droga jest własnością kolei więc różnie może być.
tomo   08-08-2013, 14:39
#25
Ad. 1) To fajnie. Jak na razie unikałam Drogi Męczenników Majdaka bo jest tam tłoczno. Aby mieć nieco bezpieczniej i spokojniej jeżdżę Grabskiego, Pogodną, Majdanem Tatarskim, Szklaną, Firlejowską i przez łączkę do DDR nad Bystrzycą. Nieprzyjemne jest jednak wspomniane wcześniej przejście kolejowe.

Ad. 2) Nie wiem jak to ostatecznie będzie wyglądać bo trwają prace. Jak nic nie zrobią to szkoda bo to zaledwie 500 metrów.
Mimo wszystko cieszę się z DDR na Felin bo odcinek od cmentarza do Felina był w moim odczuciu wyjątkowo nieprzyjemny.

Ad. 3) Zgadza się, okolice budowanej obwodnicy są wyjątkowo zapylone, a dodatkowo zniszczone przez ciężki sprzęt.

Pozdrawiam
Tomek
suchy   08-08-2013, 16:30
#26
Ścieżka przez Felin, strefę ekonomiczną i ul. Dworcową jest jak najbardziej ok.
Mały ruch i relatywnie szybki dojazd do Świdnika.

Dzięki Rusłanowi poznałem tą trasę i często z niej korzystam.

Na lotnisko w Świdniku znalazłem jeszcze jedną szybką i mało ruchliwą drogę.
ul. Mełgiewską ścieżką do końca, następnie w lewo równoległą do Kasprowicza (nie znam nazwy) w prawo ul. Hajdowską, w lewo ul. Dojazdową i dalej Biskupie Kolonia, Świdnik Mały, Świdnik Duży wzdłuż lasu i jesteśmy koło lotniska.

Dobry skrót dla jadących również do Łęcznej.

Łukasz
Strony (3):    1 2 3
  
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Made with by Curves UI.