Strony (2): 1 2   
kenubi   15-07-2013, 14:09
#1
Ostrzegam by zapoznać się z tym!
W sobotę pracowałem podkaszarką (Fajsławice) i bryznęło mi po rękach. Roślinę widziałem wcześniej, ale nie zweryfikowałem do końca bo na necie nie znalazłem dobrych zdjęć liści.
Wyciąłem mały "krzew" , ok. 40 cm co był przy bramie, w sadzie jest tego pełno!
Zbagatelizowałem, teraz już wiem!
W poniedziałek odkryłem ze setkę czerowonych plam na rękach i ..za pół dnia bąble z płynem.
Nic nie swędziało, nie bolało, po koszeniu myłem ramiona.
Aktywuje sie od światła! (patrzcie wiki).
Prawdopodobnie będę to miał przynajmniej rok! Wygląda paskudnie.

Radzę uważać na rowerze w jakiś nieznanych zaroślach, albo stoptuty kupić.
[edit] daję linki do moich zdjęć, roślina młoda: 253 254 255 256 257
Pat   15-07-2013, 14:28
#2
Dawno już nie widziałam barszczu w naszych rejonach. To zła wiadomość, bo paskudztwo strasznie szybko się rozprzestrzenia. W górach i okolicach gór należy bardzo uważać. W tamtym roku widziałam całe pola Undecided
popeye   15-07-2013, 16:14
#3
koleżanka ze dwa tygodnie temu załatwiła się tym na poligonie w Dęblinie... Undecided
kenubi   15-07-2013, 23:22
#4
Czy ktoś ma znajomego botanika ?
Czy te rośliny to jest to samo? Bo mi nie pasuje wygląd liścia, ale przecież dobrze pamiętam co wycinałem i na rękach mam rezultaty.
Barszcz Sosnowskiego w Inowrocławiu
moje zdjęcie z 2008r - tego mam pełno i przeniosło się już na druga stronę działki (gdzie wycinałem)
piotr73   15-07-2013, 23:55
#5
Ja uważam że są to różne rośliny. Tą roślinę co pokazałeś na swoich zdjęciach ja też na działce mam jej sporo , nie wiem co to jest , ale żadnego uczulenia nie powodowała , przynajmniej na mnie, a była koszona , wyrywana , gracowania ….. i ona już większa nie urośnie.
kenubi   16-07-2013, 00:07
#6
Tak, własnie "przeleciałem" co było na wiki w selerowatych i nie moge nic skojarzyc (mało materiału porównawczego-zdjęć). pasuje trochę:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Podagrycznik_pospolity
ale na wiki jest za mały, moje rosną dosyć pokaźne - na pewno z 1,5 m i masywne (a może miejsce im służy?).
Teraz zachodzę w głowę jak to było (jestem przekonany na 100% że przy używaniu podkaszarki i wyciąłem coś takiego przy bramie).
Chyba jedynym wytłumaczeniem jest, że zasiała się jedna sztuka przy drodze BS a ja kosząc nie dostrzegłem różnicy w wyglądzie od tego co rosło sobie latami i nikomu nic nie robiło.
W takim razie najbliższym "lotem" zawitam na działkę i porobię nowych zdjęć i się rozejrzę.
Na razie pokazane zdjęcia uważam za pomyłkę. c.d.n.
ps. pokazałem to koledze co mieszka w okolicy i od razu wiedział, bodaj jego siostrzenica się poparzyła, najgorsze że to NIE PIECZE,nie swędzi, nic kompletnie i nie wiesz co się stało a potem oparzenia.
kenubi   20-07-2013, 01:38
#7
piotr73 napisał(a):Ja uważam że są to różne rośliny. Tą roślinę co pokazałeś na swoich zdjęciach ja też na działce mam jej sporo , nie wiem co to jest , ale żadnego uczulenia nie powodowała , przynajmniej na mnie, a była koszona , wyrywana , gracowania ….. i ona już większa nie urośnie.
Oglądam i oglądam ten trawnik i ..niczego jakoś nie znalazłem, albo może nie ma już ochoty zbytnio się odrodzić?
Ta roślina ze zdjęć pierwszych to, już jestem pewein, arcydzięgiel (wiki , u mnie rośnie gdzieś na 1,5 m wysoki.
Znalazłem (po 3-4 minutach) jeszcze przy drodze Fajsławice-Piaski w rowie takie rośliny, ale to chyba też raczej nie jest "to". zdj1 zdj2 - liść dużo bardziej podobny. Nie mam "dorosłych" roślin - tu i tu są co jakiś czas koszone i trudno mi porównać bo brak mi dobrych zdjęć liści. Ajest jeszcze "brat' BS tj. Barszcz Mantegazziego
Hanysek   21-07-2013, 14:50
#8
Barszczu niestety jest od groma w okolicach Lubyczy Król. , Machnowa , i to takie po 3m, także jak ktoś się tam wybiera to uwaga!!! jakieś matoły wiele lat temu sprowadzili to na pasze, ale był problem z jej zbiorem i dali sobie spokój, Ciężko to wyplenić, jedyne co to wykopać razem z korzeniami

Hanys
mateush2007   30-07-2013, 22:24
#10
Niedaleko źródła Bystrzycy (strumyk za Sulowem) rośnie tego trochę. W ostatniej wycieczce na filmie widać jak mało się nie władowałem. Nieświadomie :-| . LINK
Strony (2): 1 2   
  
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Made with by Curves UI.