Strony (2):    1 2
ArtiArt   22-09-2013, 21:03
#11
I moje doświadczenia w kwestii nawigacji rowerowej:
Trasy planuje w gpsies.com
Zgrywanie tras i nawigacja na telefonie: wcześniej trekbuddy a teraz zakochałem się w Locus (apka na androida). W Locusie również można planować trasy.

Pozdrawiam
ArtiArt
KermitOZ   22-09-2013, 21:05
#12
Jeśli chodzi o alternatywę dla Endomondo to polecam Stravę. Najfajniejsze są zwłaszcza segmenty, czyli odcinki specjalne, na których prowadzone są rankingi (np. jakiś podjazd). Oprócz tego jest całkiem ok interfejs. Z minusów to dużo opcji jest płatnych, ale do archiwizowania treningów wystarcza. Z tym, że ja archiwizuję je w Polar Pro Trainer 5, czyli sofcie Polara i pod tym kątem jest on chyba najlepszy (zapewne użytkownicy Garmina będą mieli inne zdanie) Big Grin Stravy od niedawna używam jedynie jako bazy swoich tras. Można ją zainstalować jako apkę na kom, albo wgrać ślad zapisany przez rejestrator śladu GPS (ja używam GPSTracker Lite, którym od ponad roku rejestruję swoje trasy Smile

GrzegorzMazur.pl
Go hard or die hard!
zaworek   23-09-2013, 14:17
#13
Bigos napisał(a):Tak samo wszystkie błędne odczyty prędkości oraz wysokości, nie reagowanie na zatrzymanie itp. to nie jest wina aplikacji, tylko telefonu (to telefon przekazuje dane jakie odebrał z GPSa i przekazuje je do aplikacji) oraz samego systemu GPS (z tego co pamiętam, dokładność wysokości to 20 metrów! Ale mogę się mylić).

tak powinno być ale korzystałem jeszcze z runtastic i navime (polska apka - chyba przy niej zostane) i te dwie aplikacje wyłapywały zatrzymanie a tylko endomondo nie wyłapywało więc ja się skłaniam że to wina aplikacji a nie telefonu.

i jeszcze taka ciekawostka pytanie. gps nie działa poprawnie lub całkowicie w tunelach. jak raz stałem w korku autam na kunickiego pod tunelem to był komunikat brak sygnału gps.
w jaki sposób działają urządzenie osób które chodzą po kanałach i odnajdują swoją lokalizację

[Obrazek: stats.jpg] 
Jurek S   23-09-2013, 14:41
#14
zaworek napisał(a):[(...)
i jeszcze taka ciekawostka pytanie. gps nie działa poprawnie lub całkowicie w tunelach. jak raz stałem w korku autam na kunickiego pod tunelem to był komunikat brak sygnału gps.
w jaki sposób działają urządzenie osób które chodzą po kanałach i odnajdują swoją lokalizację

Być może poprzez sieć telefonii komórkowej i sieci bezprzewodowe.

Gdybyś nie miał z kim pojeździć
www.forum.krmaksimum.pl
ju79   24-09-2013, 10:42
#15
Używałem całej plejady aplikacji offline'owych na androida: OsmAnd, Sygic, Skobbler, Locus, ViewRanger, Trekbuddy, Androzic i OruxMaps.
Do rejestracji treningu Strava, Selfloops, Ipbike, Cyclepowermeter.
A na komputerze ridewithgps, mapmyride, gpsies i strava.

Zasadniczo nie ma jakiejś najlepszej aplikacji, to zalezy od preferencji osobistych.
Ja stawiam najwyżej OsmAnd, Strava i ridewithgps.
Strony (2):    1 2
  
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Made with by Curves UI.