awake4   01-09-2009, 14:20
#1
Witam całą ekipę rowerową. ;-)

Pojawił się w moim rowerku problem - podczas jazdy, kiedy pedałuję, napęd i całość ślicznie śmiga. Problem pojawia się, gdy podczas jazdy przestanę pedałować. Więc tak - rowerek się toczy, ja nie pedałuję no i właśnie wtedy następują rytmiczne pukania w okolicach piasty tylnej. Początkowo myślałem, iż możne szprycha pękła z tyłu i się ustrojstwo tłucze. Jednak nie. Szprychy ładnie siedzą. Zdjąłem więc koło, sprawdziłem i na kasecie nie ma luzów. Rozebrałem więc wczoraj piastę myśląc, ze może łożyska się pospały - też nie. Są ok.
Co to może być? możne coś z bębenkiem?
Dodam że pedałując w czasie jazdy do tyłu stuki się nasilają.
Jadę na luzie i czuję - oczywiście delikatnie - to stuknięcie na pedałach.
Korba, support i pedały są ok. Wymienione w tym roku. Kaseta również, wymieniałem w maju więc ma około 1700 zrobione.
Tylna piasta Shimano RM30

Pozdrawiam,
Grzesiek
Paweł K.   01-09-2009, 14:57
#2
Hmmm, skoro wszystko posprawdzane to myślę, że to jednak bębenek. Możliwe, ze bieżnie są zużyte lub kulki w bębenku już straciły swoją kulistość :-P Chociaż bębenki są z reguły dość wytrzymałymi podzespołami to nic innego nie przychodzi mi na myśl.

Moja ortografia jest pełna natury-same byki!!Big Grin
Pozdrawiam,
Paweł K.
awake4   01-09-2009, 15:07
#3
Dzięki Paweł.
A czy teraz czeka mnie wymiana całej piasty czy można sam bębenek wymienić?

Pozdrawiam,
Grzesiek
KermitOZ   01-09-2009, 15:29
#4
Jak znajdziesz gdzieś używany w dobrym stanie to można sam bębenek wymienić. Jak będziesz musiał inwestować w nówkę to raczej bębenka osobno nie kupisz.

GrzegorzMazur.pl
Go hard or die hard!
headless   01-09-2009, 16:10
#5
Sam bębenek dokupisz, ale pytaj raczej w serwisach rowerowych niż w sklepach. Wiem że Paweł z CentraliRowerowej ma jeden z piasty Acera bodajże (przynajmniej tydzień temu miał).
awake4   01-09-2009, 16:36
#6
Dzięki :mrgreen:

Pozdrawiam,
Grzesiek
  
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Made with by Curves UI.