Strony (3):    1 2 3
Seb   01-09-2009, 13:58
#21
Dopiszę jeszcze trochę od siebie na temat bezpieczeństwa na trasie podczas jazdy bo wyraźnie zauważyłem kilka nieciekawych momentów, które mogły ale na szczęście się źle nie skończyły.

O wypadku Łukasza nie będę pisał bo zdarzyć się może każdemu, w końcu z górki było a dół praktycznie niezauważalny był z daleka, sam go zauważyłem jak już praktycznie go minąłem bokiem.

Mianowicie jeżeli jedziemy jakąś trasą, nie ważne czy to polna droga czy asfalt czy wąwóz nie zatrzymujcie się nagle bez wyraźnej przyczyny i nie dawajcie nagle po hamulcach bez wyraźnej przyczyny, ponieważ jadący za wami kolega nie wszystko widzi co się z przodu dzieje i jeżeli nie będzie uważał calutki czas to po prostu wjedzie wam w tył i zrobi sobie i komuś jeszcze krzywdę.

W kwestii zatrzymywania nagle na drodze (była sytuacja, kolega jeden zatrzymał się na środku drogi by coś sprawdzić i gdyby nie czujność wszystkich z tyłu to by ktoś w niego wjechał, a mijało się go i z lewej i z prawej strony więc zatrzymał się centralnie na środku wąskiej ścieżki polnej)

Jeżeli macie się nagle zatrzymać to po prostu zjedźcie na pobocze drogi (trawa, pole, nawet w wąwozie było miejsce aby to zrobić więc na pewno się da praktycznie wszędzie taki manewr wykonać) i tam dopiero hamujcie, nie ważne pod jakim pretekstem ale róbcie to z głową i z myślą, że za wami jedzie 60-90kg człowiek który naprawdę potrafi kogoś uszkodzić taką masą przy uderzeniu.

Jeżeli wam zdmuchnie czapkę, spadnie lampka lub coś jeszcze innego (tu wpisz co sobie chcesz) też ten sam scenariusz był na wycieczce, nie hamujcie nagle jeżeli za wami ktoś jedzie bo też może to się źle skończyć. Po prostu zjechać na bok i tam się zatrzymać i po upewnieniu się, że nikomu nie przeszkadzamy wracamy po coś.

Ja przez jakiś czas zamykałem peleton i jechałem ostatni więc widziałem co się czasem działo.
Pozdrawiam i życzę bezpiecznej jazdy na rowerze ;-)
Seb
elephant   02-09-2009, 22:20
#22
Seb napisał(a):Jeżeli wam zdmuchnie czapkę, spadnie lampka lub coś jeszcze innego (tu wpisz co sobie chcesz) też ten sam scenariusz był na wycieczce, nie hamujcie nagle jeżeli za wami ktoś jedzie bo też może to się źle skończyć. Po prostu zjechać na bok i tam się zatrzymać i po upewnieniu się, że nikomu nie przeszkadzamy wracamy po coś.
Święte słowa - przypomniała mi się pierwsza ustawka na której byłem i wjechałem w kolegę Salamandra bo zatrzymał się po czapkę Jurka - na szczęście wyhamowałem na tyle że nikomu i niczemu nic się nie stało. Oczywiście wina leżała też po mojej stronie. Ale puentując - takie rady są bardzo dobre. Świetnie to Seb wypunktowałeś - proponuję takie posty zebrać w jednym miejscu i zrobić poradnik, który każdy użytkownik forum powinien przeczytać przed pierwszą ustawką i przyswoić go sobie :!:

Każdy człowiek ma prawo do życia, wolności oraz własności!
KermitOZ   02-09-2009, 22:28
#23
elephant napisał(a):wjechałem w kolegę Salamandra bo zatrzymał się po czapkę Jurka
Jaki z tego wniosek? Jeździć w kasku a nie w czapce ;D

pOZBig Grinrower
Grzesiek

GrzegorzMazur.pl
Go hard or die hard!
Seb   03-09-2009, 10:53
#24
KermitOZ, a wniosek taki, że trzeba uważać i nauczać niedoświadczonych rowerzystów innej rady nie widzę.
Jak już to kiedyś mówiłem, a nie jeździłem w kasku nigdy (już kupiłem sobie GIRO SKYLINE) kask to nie wszystko, on tylko daje (pewnie z 15-20% ochrony nawet pewnie nie) poczucie bezpieczeństwa w większości sytuacji, a myślenia kask za 2000zł nie zastąpi.

Podsumowując kask jak najbardziej warto mieć ale trzeba uważać.
Kask to nie wszystko.
Pozdrawiam Seb
patkos   03-09-2009, 17:40
#25
Z kim wracałem w nocy po ustawce na czuby ? Pytam, ponieważ zapomniałem forumowy nick tej osoby (biała rama i kółka Mavic CrossRide ;-) ).
Seb   03-09-2009, 23:43
#26
patkos, chyba kylos albo paweł93 ale nie jestem pewny bo też chłopaków nie znam.

Seweryn wrzuć zdjęcia z wyprawy bo chciałbym je zobaczyć i mieć na kompie.
Takiej wyprawy nie mieć uwiecznionej to bardzo źle :-D
Reszta z aparatami też niech pokaże co ominęło tych których nie było bo naprawdę sporo świetnych fotek zrobiliśmy ale coś chłopaki nie dają znać...
kylos   04-09-2009, 16:51
#27
Hmmm ja mam rowerek czarno biały xD A obręcze alexrims ACE19 Tongue Nie pamiętam już kiedy to było i jak wracałem ;D

"Zwykły rower jest pojazdem napędzanym mięśniami. Rower jadący pod górę jest pojazdem napędzanym siłą woli." Anonim
patkos   04-09-2009, 18:16
#28
Hehe, nie no kolega z którym wracałem, to już po studiach ;-). Mieszka bardzo blisko mnie, przyda się kolejny kompan na wyprawy :mrgreen: .
Tom   11-09-2009, 23:45
#29
Zdjęcia dostępne są już w nowej galerii

Foto by Seweryn & Arczi10
Strony (3):    1 2 3
  
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Made with by Curves UI.