Strony (2):    1 2
Meritok   18-07-2014, 13:41
#11
mariobiker napisał(a):
makary napisał(a):Osobiście też bym jechał chodnikiem.
Czemu :?: Przejechałem już w życiu kilka km :-P i nadal twierdze, że ulica jest o wiele bezpieczniejsza od "naszych DDR" i chodnika.

Popieram.

Na ulicy znajdują się kierowcy którzy lepiej czy gorzej jakieś przepisy znają, a na chodniku pieszy z pieskiem( który ma prawo tam być) i do tego piesek z lewej a pieszy z prawej połączeni ze sobą za pomocą smyczy i weź omiń taki
składzik.
krzysiaczek   18-07-2014, 19:48
#12
qavtan napisał(a):Wie ktoś może dlaczego nieoznakowany radiowóz zatrzymał rowerzystkę na ul. Krochmalnej? .....więc co się stało?

Może po prostu łamała przepisy, jak niektórzy rowerzyści jeżdżący rankiem przez ul. Wrotkowską/Nowy Świat? :-P
qavtan   19-07-2014, 10:15
#13
DDR na ul. Krochmalnej jest dwukierunkowa. Także to nie jest jazda pod prąd jak na ul. Nowy Świat się zdarza.
marwi80   19-07-2014, 14:31
#14
qavtan napisał(a):DDR na ul. Krochmalnej jest dwukierunkowa. Także to nie jest jazda pod prąd jak na ul. Noewy Świat się zdarza.


qavtan pasy ddr na Krochmalnej są jedno kierunkowe tylko zależne jest w którym kierunku jedziesz , ale często jest tak że rowerzyści jadąc np. w stronę Młyńskiej jadą po lewej stronie. A to już jest łamanie przepisów.
krzysiaczek   19-07-2014, 22:21
#15
Nie miałem na myśli jazdy pod prąd - jeno zawracanie rowerkiem na podwójnej ciągłej...widziałem jak taki manewr wykonujesz :-) jakiś czas temu... no więc..nawiązując do powyższego..wcale nie broniąc samochodowych chamów, którzy rowerzystów mają za nic uważam, że wielu rowerzystów też jeździ nieelegancko...a przy okazji niezgodnie z przepisami...
qavtan   21-07-2014, 12:56
#16
DDR to nie są pasy rowerowe.
DDR jest pomiędzy dwoma rondami, a pasy rowerowe są między rondem a Młyńską.

Możliwe, że zdarzyło mi się zawracać na podwójnej ciągłej. Generalnie zawracam czasem pokonując skrzyżowanie na dwa razy (w prawo + nawrotka), co jest często szybsze niż skręt w lewo. Tak robię np. na Smoluchowskiego, żeby pojechać we Wrotkowską, zawracam na Nowym Świecie, gdzie jest linia przerywana :]
Auta jadąc NŚ dojeżdżając do Smoluchowskiego często robią to powoli lub w ogóle stają, więc nawrotka bywa idealnie bezpieczna.
Strony (2):    1 2
  
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Made with by Curves UI.