Strony (2): 1 2   
kenubi   28-10-2009, 12:57
#1
Coś tam mi się obiło o uszy, że "miasto" coś tam skrobie ale to chyba będzie AD 2012 :]
Czy mamy jakąs mapę (google maps?) z zaznaczonymi aktualnymi i _istniejącymi_ odcinkami?
Może sami wyedytujmy jakieś mapy na jakimś google? - jest tylko "Propozycje tras rowerowych".

No właśnie natknąłem się na durny odcinek Lotnicza-Wrońska w kierunku skrzyżowania Łęczyńska-Wolska - prowadzący do nikąd a znaki C-13/C-16 stoją i gleba bo włącz się człowieku do ruchu z tymi pędzącymi samochodami z góry.
Jak bym wiedział to bym z daleka omijał, kurza, wykaz CPR aby je omijać - czy to nie brzmi idiotycznie?
KermitOZ   28-10-2009, 13:42
#2
Już był ten temat poruszany, ale na tym się na razie skończyło. Tak naprawdę to mamy jedną śmieszkę w Lublinie i tyle. Reszta to chodniki pobazgrane farbą, albo odcinki kostki, tak jak na DMM na tak krótkim odcinku, że nawet nie ma sensu tam wjeżdżać. Ścieżka na JP nie spełnia żadnych standardów, w dodatku jest przez cały rok zasyfiona piaskiem (nowy odcinek).

pOZBig Grinrower
Grzesiek

GrzegorzMazur.pl
Go hard or die hard!
kenubi   28-10-2009, 13:59
#3
No dobrze. To wiadomo, że mamy jedną śmieszkę - na dobrą sprawę zaczynającą się gdzieś na wysokości dworka grafa bo w stronę Czechowa to mordęga nią jechać).
Ale mimo wszystko uważam, że każdy jest ciekawy gdzie właściwie owe fragmenty się znajdują - choćby z racji nie popełnienia gafy jak ktoś nam mandatem za jazdę po ulicy będzie groził.

Mogę coś zacząć robić (nanosić) ale czekam na propozycje gdzie/jak.
Jakieś konto z publiczną mapą na google? Jak to "technicznie" proponujecie wykonać?
Jestem gotów spędzić ciut czasu przy kompie (i na rowerze na ile rodzina pozwoli) i nanieść kreski (i może jakieś zdjęcia "trudnych" odcinków?).
Zróbmy coś. Bo to chyba jest łatwe do zrobienia a może się przydać (widziałem już głosy pytające o takie informacje).
A może w ramach "Turystycznie i rekreacyjnie" Smile ?
p.s. Jak nie będzie zainteresowania to sam zacznę kreślic na google maps.
KermitOZ   28-10-2009, 14:07
#4
Obgadajmy ten temat na masie co i jak Smile Skoro chcesz to zrobić to spoko.

GrzegorzMazur.pl
Go hard or die hard!
kenubi   28-10-2009, 14:25
#5
Nie mam tego komfortu, że mogę pojechac na masę. Trylion codziennych problemów rodzinnych (żona,dzieci,praca itd.) wyklucza u mnie jakiekolwiek planowanie terminów mniej istotnych.
Po wgłebieniu się w konto porozumienia dotarłem do takiej mapy (jpg):
http://tnn.pl/k_467_m_3.html
Czyli można zacząć na sucho. Czy na google maps można upulicznić mapę do edycji wszystkim? czy może tylko na zasadzie zaproszenia - może to i dobre by było - edycja tylko przez sprawdzone osoby z forum? No bo nie wiem czy chcecie to robić pod szyldem RowerowyLublin (i mieć nad tym władzę) czy mam to robić "prywatnie" - to jest tylko propozycja - inaczej bym się nie pytał ,no i liczył trochę na pomoc Smile
Karcer   28-10-2009, 14:48
#6
Mając rozsądnej jakości plan miasta w wersji numerycznej, można by się "pobawić" w programach 'gisowskich'. Powstała by mapka która mogła by być umieszczona na stronie RL. Dodatkowo można by się pokusić o różne analizy przestrzenne.

Prawdziwą wolność czujesz kiedy wiatr hula między twoimi jajkami.
pawel   28-10-2009, 21:34
#7
kiedyś za pomocą gpsvisualizera zrobiłem coś takiego, jeżeli dobrze rozumiem to o coś takiego chodzi?
Jest to proste do zrobienia i nie wymaga mnóstwa czasu, po prostu wgrywasz track na stronę gpsvisualizer.com. track możesz sobie zgrać z jakiegoś urządzenia które rejestruje trasę (trzeba przejechać fragment który chcesz nanieść), albo wklikać w jakimś programie np online (trzeba wiedzieć gdzie są ścieżki). Jednak ta pierwsza wersja wydaje mi się zgodna z kierunkiem działania stowarzyszenia Wink można by stworzyć serie ustawek pt. "w poszukiwaniu ścieżek rowerowych Lublina".

ps. co znaczy skrót CPR? Wink
truskafka   29-10-2009, 09:58
#8
ja myślałam w pierwszej chwili, że chodzi o centra powiadamiania ratunkowego, hmm tak to jest jak się używa skrótów

STRAVA
Uczłowieczanie poprzez rowerowanie!
kenubi   29-10-2009, 12:04
#9
pawel napisał(a):ps. co znaczy skrót CPR? Wink
nabijasz się? Wink Ciąg Pieszo Rowerowy (znak C-13 połączony z C-16), inaczej śmieszka.

Odnośnie sedna. To po prostu założe konto na google i tak jak Porozumienie Rowerowe pozaznaczam trochę ścieżek i poproszę o wskazanie braków i zagłosowanie na mapę tak aby poczatkujący mogli łatwo trafić na ten wykaz w internecie. Sam kiedyś zachodziłem w głowę gdzie ta śmieszka przy Łęczyńskiej się znajduje Tongue
No ale to już chyba po pierwszym zrobię bo właśnie zaczyna się młyn świąteczny.
Tom   29-10-2009, 16:40
#10
TU znajdziesz coś co Ci trochę pomoże.

Źródło: Kurier Lubelski z 21.08.2007




[EDYTA]
...bo zły Kurier, zły Dziennik przejął i link prowadził w otchłań...
Strony (2): 1 2   
  
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Made with by Curves UI.