Forum Rowerowy Lublin

Pełna wersja: Upgejd Kasety z 7 rzędowej na 8 rzędową
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
manetki a właściwie klamkomanetki acera są tez na 8, wiem bo mam
truskafka napisał(a):manetki a właściwie klamkomanetki acera są tez na 8, wiem bo mam
kurcze rzeczywiście sam ma takie acery u siebie na 8 biegów.
Widzę , że ktoś tu jest bardziej czujny w tych sprawach :mrgreen:
A nie wiem czy 7 rzędowa kasetka nie będzie "się gryzła" z 8 rzędową manetką.
Czytałem na tam jakimś inszym, ogólnopolskim forum,że za cholerę nie można tego wyregulować.
co to znaczy gryżć nic nie bedzie sie gryzło bo poszczegolne klikniecia są chyba te same.Różni sie tylko że jest 7 a w drugim 8 biegów. blokujesz na tylnej przerzutce srubką żeby przerzutka sie wychylała sie na zewnątrz na ten 8 bieg(ktorego nie ma)
gello1 napisał(a):Widzę , że ktoś tu jest bardziej czujny w tych sprawach :mrgreen:
do usług Big Grin

Campino napisał(a):A nie wiem czy 7 rzędowa kasetka nie będzie "się gryzła" z 8 rzędową manetką.
można dlaczego nie można, tylko trzeba uważać przy zrzucaniu na ostatnie przełożenie,
gorzej jak się ma manetki na 7 a kasetę na 8
Niby tak, tyle że 7 jest bardziej rozlazła od kasety 8 rzędowej, ale te różnice to się reguluje.
Widzę jednak, że problemu być nie powinno.
napisz jak wyszło
będzie działać bo przy kasetach 8 i 7-dmio rzędowych odległości zębatek są te same,przy 9 rzędowej odległości zębatek się zmniejszają dlatego stosuje się już węższy łańcuch
truskafka napisał(a):napisz jak wyszło
Że w przyszłości rozumiem?? Wink
Trochę trzeba będzie poczekać, bo jak na razie kumuluje fundusze.
Kurde, czego nie ma dotacji dla rowerzystów na sprzętWink

EDIT: Ha!, jednak Alivio 3x7 też są

http://allegro.pl/item952241367_manetki ... cerze.html
Zdarzają się ale to starsze modele.
Stron: 1 2 3