Forum Rowerowy Lublin

Pełna wersja: Upgejd Kasety z 7 rzędowej na 8 rzędową
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Campino napisał(a):Czyli, że tak się wyrażę w grę wchodzi tylko i wyłącznie zakup nowej piasty, jeśli na starej nie ma założonego dystansu?
Niby tak... ale możesz się obyć bez przeplatania koła. Wystarczy że przełożysz nowy bębenek do starej piasty - bardzo prosta czynność 8-)
Wątpię że stara 10-letnia piasta jest taka sama jak aktualne. W nowych ciężko jest dopasować bębenki
Najlepiej będzie jak pójdę do serwisu, przedstawię problem i zobaczymy co Panowie powiedzą.
bez rozebrania i wymontowaniu bębenka napewno nie da sie ocenić czy da sie kupić sam bębenek czy nie(magikiem nikt nie jestTongue).Serwis wskazany :-P
gello1 napisał(a):Wątpię że stara 10-letnia piasta jest taka sama jak aktualne
Ostatnio przerabiałem to w moim MTB. Piasta to stary STX (rocznik ok. 1994), kupiłem na allegro nową piastę Shimano FH-HG50, przełożyłem bębenek i wszystko działa Smile Co prawda nie zakładałem kasety 8, tylko 7, ale do nowego bębenka musiałem zastosować dystans, bo kaseta 7 była "za krótka".

A do odkręcenia bębenka wystarczy klucz imbusowy 10 mm. Tutaj dokładna instrukcja.
to dla majsterkowiczów można jeszcze założyć ósmą zębatkę po tym jak spiłujemy podkładki dystansowe między kolejnymi zębatkami (kasety 7) do wymiarów z kasety 9 następnie kupimy manetkę 9 i łańcuch na 9 - ale czy to się opłaci?? Smile
Stron: 1 2 3