Forum Rowerowy Lublin

Pełna wersja: tuning hamulców v-brake
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
jako , że muszę wymienić klocki w moich avidach sd5 planuję dołożyć jeszcze kilka zł i wzmocnić działanie hamulców (tarczówki narazie mi raczej niepotrzebne).
Zakupię chyba zestaw http://www.formicki-bike.pl/produkt.php ... 4&&id_pp=0
oraz klocki merida hard brake .
Może ktoś używa i podpowie czy sprawdzi się to i warto ? Głównie chodzi mi o ten zestaw linek i pancerzy bo najtańsze nie są .
a ja takim zestawom mówię zdecydowane nie - wolę coś za przyzwoitsze pieniądze bo różnicy aż tak odczuwalnej nie ma, pewnie jest dłuższa żywotność ale wolę zmienić po drodze 3 razy tańsze linki
wkładki OK lub AUTHORA ABS-3 - mam authora i jest git, bardzo git bo przełaj staje dęba
Zamiast ten zestaw uszczelniany, lepiej skompletuj sam:
1. Linki nierdzewne szlifowane Jagwire
2. Pancerze z teflonem Jagwire
3. Końcówki uszczelniane( z noskiem i bez)
4. Rurka elektryczna termokurczliwa 1,2-1,8mm.
Wszystko ładnie przycinasz i rurkę termokurczliwą dajesz tam gdzie linka wychodzi z pancerza i biegnie goła wzdłuż ramy. Zgrzewasz rurkę(przez co zaciska się na końcówkach z noskami) tworząc system całkowicie uszczelniony.

coś jak tu:
[Obrazek: zdjecie,pelne,155404,24022011-kona-kula-pancerze.jpg]

Co do klocków Meridowskie albo Authora to jest to samo. Sam je kupuję(w sensie kupię)
nie oplaca sie bo i tak bedzie trzeba je najbidniej za rok wymienic
za taka kase kupisz dobre tarczowki
przez dwa lata uzywalem Tektro Aquila i co dwa miesiace musialem wymieniac linki i pancerze by normalnie pracowaly, pancerze sie kurczyly a linki wyciagaly, na poczatku mialem drogie, potem zaczolem kupywac normalne z toro i energetykow i wielkiej roznicy w pracy linek nie bylo
teraz zmienilem hamulce na hydrauliczne by nie martwic sie po zjezdzie z gory o regulacje
ja jezdze roche ostrzej i te tektro naprawde sa dobre
Grzesiu czemu ja na to nie wpadłem? Uszczelniałem połączenia pancerz-końcówka z uszczelnieniem rurką termokurczliwą, ale nie przyszło mi do głowy żeby goła linkę też tak pojechać... Efekt jak przy pełnych pancerzach, a wiercić nie trzeba.

Swoją drogą jeśli jest kwestia tylko hamulców to można je puścić w pełnym pancerzu. Po prost zakłada się "przejściówki" jak do hydraulicznych. Ale dołączam się do zdania szanownych kolegów. Lepszy tani pancerz i wymiana 3x w roku niż super pancerz i wymiana 1 do roku.
Kuba napisał(a):Grzesiu czemu ja na to nie wpadłem? Uszczelniałem połączenia pancerz-końcówka z uszczelnieniem rurką termokurczliwą, ale nie przyszło mi do głowy żeby goła linkę też tak pojechać... Efekt jak przy pełnych pancerzach, a wiercić nie trzeba.
ja ameryki nie odkryłem. Ale patent zdaje egzamin sam tak zamierzam zrobić.

Kuba napisał(a):Swoją drogą jeśli jest kwestia tylko hamulców to można je puścić w pełnym pancerzu.
dobre ale patent pierwszy też jest szczelny i mniej zużyjemy pancerza czyli zapłacimy mniej za pancerz(teoretycznie) a rurka to 1,70zł za 1 mb :mrgreen:
tylko problem jest taki, że ja sam takich rzeczy robić nie lubię bo cierpliwości nie mam Wink
tarczówki w tej cenie ? nie ma szans, dochodzi mi wymiana piast a i w hamulce byle jakie bym nie inwestował jeżeli już bym się zdecydował.
No a jeżeli chodzi o tanią tarczówkę w porównaniu z porządnym v-brake to moim zdaniem na pewno te pierwsze przewagi żadnej nie mają poza punktami za lans ;-)
jak nie masz piasty na tarcze to rzeczywiscie sie nie oplaca
ale te Tekrto Aquila sa bardzo mocne kupilem w Inti za 80zl, teraz chyba sa za ponad 100 (tylko je trzeba dobrze dotrzec by zatrzymywac rower w miejscu)
a rzuciły się komuś może w oczy te klocki meridy w Lublinie? Zakupię je i klamki deore lx (chyba że tak do ok. 80zł jest coś lepszego ? ) a nad linkami jeszcze pomyślę ;-)
Klocki Meridy będą w Inżynierii(pytałem się) może za tydzień. A o Authora pytaj w CYKLO.

EDIT:

Wejdź sobie na VELO: http://www.velo.com.pl/produkty/?m=0&pk=%&id=1233

Wciśnij Ezakup zaznacz odbiór w sklepie CYKLO i czekaj na telefon, że są do odebrania. Wtedy idziesz i HELLO?!!!!!!!!!!!!!!!
Ewentualnie idź normalnie i może mają od ręki ze starej dostawy bądź już z noworocznej :roll:
Stron: 1 2 3