Forum Rowerowy Lublin

Pełna wersja: expand
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3

maYkel

Czy Rohloff już sponsoruje RL? Jeśli nie to postarajcie się o to, bo póki co ma darmową reklamę. Smile

Rzecz nieco dla mnie niezrozumiała, bo Rohloff smaruje tak samo dobrze jak np zielony FL czy w zasadzie każdy inny "mokry smar". I tyle samo syfu zbiera...

Ekscytowanie się ubrudzeniem własnej maszyny też nieco nie na miejscu, bo potrzeba posiadania czystego łańcucha rodzić się może z różnych przyczyn i niekoniecznie estetycznych.
maYkel napisał(a):Rohloff smaruje tak samo dobrze jak np zielony FL
To nieprawda, wystarczy na dłużej, zielony FL jak to FL szybko wymięka.

A co do łapania brudu to jak się wyciera szmatką po każdej jeździe łańcuch, nie smaruje bezpośrednio przed jazdą i nie jeździ po piachu to łańcuch wcale nie jest jakoś nadzwyczajnie usyfiony. A w MTB liczenie na czysty łańcuch to zwykła naiwność.
Ja się nie denerwuję przecież, tylko spokojnie piszę, że jeśli parę osób coś radzi i jest z tego zadowolone, to po co dalej eksperymentować. I wcale nie ekscytuję się brudnym rowerem, bo nie chcę żeby mi taki syf stał w mieszkaniu, ale trochę brudu nikomu nie zawadzi, bo to jest normalne, że części się brudzą lub zużywają.

maYkel

Normalne też jest, że ktoś może chcieć mieć niebrudzący łańcuch i nie ma w tym nic zdrożnego. Choćby z przyczyn mechanicznych - żywotności łańcucha. Choćby nie wiem jak wycierać mokry smar, to będzie więcej syfu wciągał do łańcucha niż smar parafinowy czy teflonowy.

Są różne smary do różnych zastosowań i niekoniecznie mokry Rohloff będzie najlepszy do wszystkich. Trzeba się tylko liczyć z częstszym smarowaniem...

Ale oczywiście łatwiej sobie robić podśmiechujki i jako rozwiązanie na brudzący łańcuch proponować niejeżdżenie rowerem... Klasa!
Tak wygląda łańcuch w szosie po Rohloffie po 150km wycierany kilka rrazy:
[Obrazek: DSC03326_zpscc7e75f6.jpg]

a tak łańcuch po Squircie w MTB(po asfalcie i ścieżkach suchych) smarowany poraz drugi po 160km nie przecierany ani przd zakładaniem ani w trakcie ani przed drugim smarowaniem ani po smarowaniu-TYLKO zakrapiany Squirtem.
Przebieg łączny 330km

[Obrazek: DSC03325_zps91b3fb3c.jpg]
Gellu, wiemy, Squirt jest świetny, już każdy to wie, po 10km był świetny, po 25, po 80 i ciągle jest. To chyba jednak nie RL dostaje kasę za Rohloffa, ale Gello za Squirta Big Grin
Stron: 1 2 3