epson509   14-04-2010, 09:23
#1
Witam
Mam pytanie. Posiadam rower merida Sub-40, w zeszłym roku zauważyłem takie coś u siebie, że jak jadę rowerem i potrzebuje nagle przyśpieszyć czy coś takiego naciskam na pedały to gwałtownie pedały się obracają ale nie jest przenoszony moment, nie wiem czy to wina piasty czy tej zapadki w kasecie.

Prosił bym o pomoc, bo nie wiem czy mi to przyjmą na gwarancji, bo jeszcze mam do lipca. ale jak coś to muszę znaleźć jeszcze serwis w lublinie który mi go przyjmie do naprawy, a rower kupiłem na allegro.

Pozdrawiam
kuczy   14-04-2010, 09:36
#2
Zapadki w kasecie nie ma ;-) Jeśli to nie przeskakujący z hukiem łańcuch to pewnie syfu się napchało na zapadki w bębenku i się pieski kleją. Jak dla mnie nie warto wysyłać, daj normalnie koło do serwisu, koszta będą takie jak za wysyłkę a aby czasu zaoszczędzisz. Chyba, że otworzą ci w serwisie piastę i będzie coś uszkodzonego to wtedy tylko to zamknąć i odesłać - powinni przyjąć wtedy na gwarancji Smile
bartek   14-04-2010, 09:38
#3
To może być albo zabrudzenie (tak jak pisze kuczy), albo uszkodzony bębenek (w przypadku kasety). Dziwne że w nowym rowerze... Myślę, że powinno podlegać naprawie gwarancyjnej.

Można próbować naprawić bębenek, albo wymienić sam bębenek, albo wymienić całą piastę.

Ja jak miałem taki problem - kupiłem sobie całą piastę, a żeby nie przeplatać koła to wymieniłem sam bębenek (bardzo prosta czynność).

pzdr, bartek
Statystyka - analiza statystyczna badań do prac dyplomowych, tel. 507 447 830
epson509   14-04-2010, 10:05
#4
dobra nie znam się, gdzieś przeczytałem ale widać źle zrozumiałem z tymi zapadkami Big Grin hehe
myślałem żeby rower oddać do Centrali Rowerowej na przegląd kapitalny i tam poprosić żeby zajrzeli odrazu co to może być i jak coś poważnego a np gwarancja to obejmuje to właśnie wysłać koło, albo znaleźć w lublinie serwis co sprzedaje meride który by mi to zrobił w ramach gwarancji. tak na podobiznę jak z samochodami np. kupuje w Szczecinie, a serwisuje w Zamościu

a dla szczegółu rowerem zrobiłem w ciągu 8 miesięcy 1300km, i to w terenie.

widzę że sam bębenek można kupić na allegro, tylko jak się go demontuje.
KermitOZ   14-04-2010, 10:32
#5
Imo to zdecydowanie bębenek jest popsuty. Możliwe, że przesmarowanie coś da, ale większe prawdopodobieństwo, że będziesz musiał go wymienić (czyli w praktyce raczej kupić nową piastę). Meridę ma Witeska na Peowiaków, więc jak z gwarancją to tam, a jak poza gwarancją będziesz kombinował to rzeczywiście Centrala.

GrzegorzMazur.pl
Go hard or die hard!
bartek   14-04-2010, 11:41
#6
epson509 napisał(a):widzę że sam bębenek można kupić na allegro, tylko jak się go demontuje.
Tutaj jest opis jak rozkręcić bębenek - wystarczy, że przeczytasz opis jak go zdjąć, rozbierać bębenka nie musisz.

Ogólnie polecam Stronę rowerową u Zbooya - sporo ciekawych artykułów.

Pamiętaj, żeby ewentualnie kupić odpowiedni bębenek (np. na taką samą ilość trybów w kasecie). Ale ja bym próbował naprawić to gwarancyjnie. To nie jest awaria wynikająca ze złej eksploatacji roweru, bębenek nie psuje się po takim małym przebiegu!

pzdr, bartek
Statystyka - analiza statystyczna badań do prac dyplomowych, tel. 507 447 830
Kuba   14-04-2010, 12:10
#7
Chyba że się okaże że jakaś wada fabryczna była. Jeśli nie kupowałeś u Witeski to zapłacisz tak samo jak u innych. Ja tak miałem chcąc zrobić obowiązkowy serwis gwarancyjny (w którym nic zauważalnego nie zrobili) z Rea Sport, których dealerem był wówczas Witeska. Krzyknęli sobie za to chyba ze 40 zł.
epson509   14-04-2010, 21:50
#8
ok. bedzie działał coś na weekendzie. czyli jak wyczyszczenie bębenka nie pomoże to, kupić i wymienić bębenek który obsługuje kasete z 8 biegami.
oj to 40zł. to jeszcze kosmiczne pieniądze nie są, ale mam kilka pierduł jeszcze do zrobienia przy rowerze, ale nie mam czasu aktualnie aż do końca czerwca(maj praktyki a teraz szkoła ;/
  
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Made with by Curves UI.