Pinky   06-07-2010, 04:00
#1
Uzytkowal ktos kiedys kolki do podeszw w butkach ? Gdzie i jak sie to wkreca ? Sprawdza sie to ustrojstwo wogle ?

Rama, dwa koła i mina wesoła Smile
Paweł K.   06-07-2010, 09:08
#2
Pinky napisał(a):Uzytkowal ktos kiedys kolki do podeszw w butkach ? Gdzie i jak sie to wkreca ? Sprawdza sie to ustrojstwo wogle ?
W podeszwie od noska buta powinieneś mieć dwa nagwintowane otwory, które są normalnie zakryte jakimiś kolorowymi zaślepkami. Zdejmujesz zaślepki i wkręcasz kołki. Do normalnej rekreacyjnej jazdy nie ma sensu ich wkręcać, bo się niewygodnie chodzi - jest ślisko. Sam to testowałem z ciekawości. Natomiast w ciężkim błotnistym terenie z kamieniami, piachem i korzeniami jest szansa, że to rozwiązanie jest wykorzystywane w pełni. I wtedy jest sens wkręcać kołki, w rekreacyjnych warunkach szkoda niszczyć kołki (one się też zwyczajnie zdzierają).

Moja ortografia jest pełna natury-same byki!!Big Grin
Pozdrawiam,
Paweł K.
marecky   06-07-2010, 17:57
#3
ja używam kołków, niestety już nie zużyły i będę musiał kupić nowe

sprawdzają się przy jeździe po większych górkach, dołkach, u mnie czasem jak muszę na stromą górkę się wspiąć to zdecydowanie pomagają, jak się wbijesz w teren to nie ma siły żeby się zsunęła noga z górki

raz tylko żałowałem, że je mam jak lekko skręciłem kostkę bo lecąc na bok przód stopy mi został jak straciłem równowagę, ale ogólnie jestem zadowolony

Paweł K. napisał(a):Do normalnej rekreacyjnej jazdy nie ma sensu ich wkręcać, bo się niewygodnie chodzi - jest ślisko.
w terenie nawet do rekreacji, pomagają i nie jest w nich ślisko :-)
Pinky   07-07-2010, 00:36
#4
Da sie je wkrecic w Shimano MT31 ? Bo cos nie widze miejsca gdzie mozna by je wkrecic.

Rama, dwa koła i mina wesoła Smile
anodamian   07-07-2010, 10:16
#5
Nie da się. Muszą być tak jak tu dwa otwory na gniazda kołków. Ja nie polecam używać wkrętów do turystyki, sam mam buty z możliwością wkręcenia kołków ale używam je w przypadkach jeżeli wiem, że na trasie będzie piaszczysty lub błotnisty podbieg. Zapomnij o chodzeniu po asfalcie, nie dość że zedrzesz szybko kołki to jeszcze są śliskie i prędzej sobie zrobisz krzywdę. Tak samo kołki nie nadają się na kamienie i korzenie.
Pinky   10-07-2010, 00:10
#6
Sportowo to moze nie, ale w MT31 slizgam sie przy wchodzeniu na strome pagorki.

Rama, dwa koła i mina wesoła Smile
  
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Made with by Curves UI.