szymek_sq   16-05-2011, 18:13
#1
Witam przyszły mi dzisiaj hamulce kupione na alledrogo.
Hamulce były wystawione jako nowe. Nie ma śrubek do zacisków. Hamulce to avid elixir cr. Skąd takie śrubki wsiąść ?? Nie powinny być one dołączone do hamulców?

W odpowiedzi od sprzedawcy dostałem informacje "Śruby są inegralną częścią adapterów które kupuje się zależnie od konstrukcji ramy".

"Abstynencja jest dobra, ale powinna być praktykowana z umiarem"
And   16-05-2011, 21:22
#2
Kupiłeś hamulce bez tarcz? Kupując Elixiry z tarczami dostałem cały komplet z adapterami i śrubami (cyklotur) ale rzeczywiście te śruby pewnie są częścią adapterów (+ śruby do mocowania adapterów do ramy) jeśli nie masz adapterów to i śrub.

Adaptery i śruby pasują chyba z całej serii np. juicy 3. Pytanie tylko co było w opisie aukcji - czy hamulce były luzem czy zgrzane w foliowym worku?
Kuba   16-05-2011, 22:17
#3
Śruby zacisk adapter są przy hamulcach, śruby adapter rama/widelec są przy adapterze.
Same śruby to nie jest jakaś mega filozofia. Powinny być dostępne w większości metalowych, możesz zapytać w inżynierii, bo oni mają często jakieś takie pierdoły walające się po półkach.
Jak nie znajdziesz, to postaram się pamiętać, żeby poszukać w czeluściach mojej piwnicy. Jakieś adaptery są tam na pewno, może i śruby. Wink
szymek_sq   17-05-2011, 00:25
#4
hamulce to dokładnie elixir CR SL. Były luzem - zdjęte z roweru - chyba takich nie można kupić w sklepie. W opisie było że bez tarcz. To moje pierwsze tarczówki, ale tak jak Kuba pisze
Kuba napisał(a):Śruby zacisk adapter są przy hamulcach
, więc zdziwiłem się że ich nie ma.
Potrzebny mi adapter na tył 160mm, w ramie jest IS. Na razie pożyczam to co mi brakuje, ale jakbyś miał na zbyciu to daj znać.

"Abstynencja jest dobra, ale powinna być praktykowana z umiarem"
And   17-05-2011, 13:29
#5
No właśnie ważne czy był to zestaw hamulcowy czy hamulce zdjęte z roweru bo wtedy to w zasadzie można dowolnie sprzedawać. Poszukam adapterów bo jeśli komuś nie oddałem to powinienem mieć cały komplet po poprzednich hamulcach ze śrubami.
  
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Made with by Curves UI.