Strony (2):    1 2
jabolewski   04-08-2011, 07:28
#11
Dzięki za odpowiedzi. Wygląda na to, że trzeba będzie jeszcze trochę poczekać, bo te kanały z drugiego multipleksu zbyt ciekawe nie są.
misiek   04-08-2011, 10:00
#12
Te anteny musza byc skierowane w strone nadajnikow? Pytam bo cale mieszkanie mam akurat tylem do Raabego i tylem do Piask, nie mam mozliwosci z drugiej strony bloku przymocowac anteny.
msl   04-08-2011, 10:09
#13
Ogólnie nie muszą być, ale zalecane są anteny kierunkowe (w miejscach, gdzie sygnał może być za słaby), ale najczęściej wystarczy (jak w moim przypadku) zwykła, kilkuletnia antena pokojowa. Zalecane są też anteny bez wzmacniaczy, bądź, jeżeli sygnał jest wciąż za słaby, ze wzmacniaczami dobrej jakości, nie powodującymi zakłóceń. Spróbuj odebrać sygnał na zwykłej antenie pokojowej, czy jaką tam masz, powinno bez kłopotu dać radę :-) Wyjątkiem mogą być anteny siatkowe, które ponoć kiepsko współpracują z DVB-T.

god@localhost# killall animals && killall people && umount /dev/world && halt
przemo   04-08-2011, 17:53
#14
msl napisał(a):) Wyjątkiem mogą być anteny siatkowe, które ponoć kiepsko współpracują z DVB-T.
To jest jakiś mit, który ktoś gdzieś napisał i tak każdy w niego uwierzył Smile.
Ja mam antenę siatkową i na niej mi DVB-t ładnie odbiera, podobnie jak sąsiadowi.


A jak ktoś chce odbierać sygnał DVB-t i analogowy nie mając telewizora z wbudowanym tunerem, to wystarczy tylko kupić rozdzielacz sygnału, i jeden sygnał zapodać na tuner dvb-t, a drugi na wejście antenowe w telewizorze.

Co do multipleksów, to na mux3 z porządnym zasięgiem trzeba będzie czekać do momentu, aż całkiem zniknie sygnał analogowy czyli gdzieś w połowie 2013r Smile. Wcześniej pojawi się mux1, w którym mają się znaleźć programy TVP.
msl   04-08-2011, 18:10
#15
przemo, właśnie dlatego napisałem "ponoć" :-P
Jak chyba większość osób, swoją wiedzę na ten temat czepię właśnie z internetu, a tam ludzie różne rzeczy piszą...

Co do mux3, to mapka teoretycznego zasięgu jest naprawdę czysto teoretyczna. Niektórzy odbierają sygnał będąc poza oficjalnym zasięgiem nadajnika, a inni będąc w niewielkiej nawet od niego odległości mają problem ze złapaniem zasięgu. Kwestia szczęścia ;-)

god@localhost# killall animals && killall people && umount /dev/world && halt
niunia2101   04-08-2011, 18:51
#16
tak z innej beczki. mam antenę 60cm czasza z tego co większość osób mówiła nie ma możliwości odbierania programów w wersji HD i musi być dobry TV do tego sygnału. Do tego wymagana jest czasza min 80cm. To kolejny mit bo odbieram te programy i to na telewizorku CRT. Więc nie dajcie sobie wmówić, że potrzebna wam antena taka czy taka. Sprawdzić lepiej samemu i tyle. Znajdę u kogoś antenę i też to sprawdzę. Bo nadajnik z ul. Raabego widzę z drugiej strony bloku. Zastanawia mnie jedno czy w czasie deszczu też będzie rwało sygnał jak w satelicie.

Tam gdzie kończy się logika, zaczynają się kobiety...
przemo   04-08-2011, 19:14
#17
I widzisz, gdybyś miał czasze 80, to spokojnie byś odbierał sygnał HD podczas deszczu Smile, zresztą tu też sporo zależy od jakości konwertera i dobrego ustawienia anteny Smile
niunia2101   05-08-2011, 14:12
#18
Nie zgodzę się z tobą bo siedziałem u znajomych co mają nawet 90cm czasze i ustawioną profesjonalnie konwerter górna poleczka nie jakaś tani chinol w zestawie. I zaczął padać mocny deszczyk i sygnał na chwile zanikł.

Tam gdzie kończy się logika, zaczynają się kobiety...
gelos   05-08-2011, 14:14
#19
potwierdzam, mam 80cm talerz i burza, większy deszcz się przycina Tongue

Grzegorz
Strony (2):    1 2
  
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Made with by Curves UI.